Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkit tegez a kisgyereketek?

Mindenkit tegez a kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Tanítom köszönni a kicsim, szia, pápá és már néha mondja pöszén, hogy csókolom.

A szomszéd házaspár fel volt háborodva, hogy nekik is csókolomot köszön, pedig már 35/37 évesek.

A mi időnkben én anyukám öccsének is csókolommal köszöntem, a szomszéd néniknek, bácsiknak is.


Divat lett mindenkit tegezni?

Szeretném, ha helyesen tanulná meg a köszönést és azért nem tegezne le azonnal 35-40 éveseket.



2012. máj. 1. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Csókolomot köszön, de tegezi a felnőtteket. Körülöttem szinte minden kisgyerek ezt csinálja -iskolában dolgozom- úgy 10 évesen állnak rá a magázásra.
2012. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a csókolom megy. A nővérem 23 éves és neki is csókolomot köszöntek, ami azért durva! De hát még kicsi... majd pár év és a fiataloknak szia, az öregeknek meg csókolom lesz.
2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne felejtsd el, még épphogy csak beszél! nem ismer x ezer szót, kifejezést stb. idő kell, hogy megtanulja, hogy kinek hogy köszön. én is ismertem egy kisgyereket(kb 2 éves lehetett) mindenkit tegezett, mert mást még nem tudott. nála még nem egy eget rengető bűn, ha letegez egy 40 évest, aki még csak nem is számít öregnek.
2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerek nem tud különbséget tenni ennyire életkor szerint.. neki van a fiatal, az öreg, meg a nagyon öreg. Ebben zavarják össze, mikor valaki már "öreg" (a gyerek szemszögéből), de fiatalnak érzi magát, és neki ne köszönjenek csókolomot, meg a "bezzeg az én időmben"-ek, akik elvárják. Egy gyerek csak a saját korosztályát tudja belőni, ki kicsit idősebb, mint ő, ki sokkal, érdekes, még azt is észreveszik, ha csak egy évvel, de fiatalabb a másik. De azt, hogy értse, hogy egy 30-40 évest nem, de 20 évest tegezhetünk, pedig az ő szemében mindketten szimplán felnőttek, az még nem megy. Egy 40-60 éves is nagyjából egy kategória tud lenni náluk, 40-esek felháborodnak, hogy fiatalok még a tegezéshez, fiatalos 50-esek felháborodnak, hogy mekkora tiszteletlenség, hogy letegezték őket.. Hát, manapság nekem is nehéz eltalálni a megfelelő formulát, ha mondjuk belecsöppenek egy társaságban, ahol nem olyan kötöttek a köszönési-magázódási formulák, mint hivatalos helyeken, nemhogy egy ezt épp tanuló gyereknek:)
2012. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenkinek "szia" a köszönés, és tegezik a felnőtteket.
2012. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 éves, és mindenkit tegez.Az oviban is tegeződnek az óvónénikkel. Nincs ebben semmi rossz, ettől nem tiszteletlen. Ráér még megtanulni.
2012. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. máj. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!