Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves a lányom. Repülős...

3,5 éves a lányom. Repülős nyaralásra készülünk. Izgulok hogy fogja bírni. Van tapasztalatotok hogy bírják a nagyobbak a fel és leszállást?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekünk sose semmi problémánk nem volt. No jó egyszer emlékszek, hogy mondogatta, hogy fáj a füle, de nem volt hiszti és nagy sírás. Mondogattam, hogy megígérem mindjárt elmúlik. Lehet olyankor etetni, itatni, nyalókáztatni, játszva tátogtatni ilyesmi trükkök vannak.

Mi 8 hónapos kortól minden évben repültünk kettővel.

De ha sírna is a füle miatt ne aggódj, mert elfog neki múlni, és megnyugszik, csak bírd ki lehetőleg nyugodtan és nyugtatva.

Vagy nem erre gondoltál ?

2012. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igazából inkább a hányingerre és hasonlókra gondoltam
2012. ápr. 29. 16:21
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább érdekelni fogja, mint félni tőle. Mindenesetre készüljetek rá tudatosan, beszélgessetek vele sokat a repülésről, hogy ti is mentek, milyen jó lesz, esetleg olvassatok erről könyveket.
2012. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nővérem Németországban él a 2 kisgyerekével. Ahogy megszülettek azonnal repült velük, kb 3 havonta jön haza.

A kisfiú 6 éves, semmi baja a gépen, szereti :)

A kislány, amióta repül mindig hányingere van, egyszer volt, hogy hányt is.

Ez után az eset után az orvos ajánlott neki egy kúpot, nem tudom, hogy mi a neve, hányingerre van. És azt szokta neki bedugni a popsijába repülés előtt 1 órával, mikor már bent vannak a terminálon :)) Szerintem szerezz be egy ilyet, és ha ezt tapasztalod, akkor visszafelé beadod neki az út előtt :)

2012. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Unokaocsem hanyingeres tipus, o sajnos a 10 oras repuloutat vegigrokazta, de o valsz a tulso veglet. Alvassal lehet esetleg "elfelejtetni" a hanyingert. Amugy fel- es leszallasnal tenyleg jo, ha epp iszik vagy eszik valamit, igy kevesbe dugul be a fule. Lanyom 1 evesen repult 12 orat (10+2) es semmi baja nem volt, pedig nem mindig akart inni fel- es leszallasnal. Annyira elvezte az ujdonsagot, meg a sok embert, meg mas babakat, hogy nem is foglalkozott massal. Igaz o meg olben volt fel- es leszallasnal, ami segit, viszont 3,5 evesen mar sajat ulese lesz.
2012. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ablak mellé üljetek ahol kilát, és nézzen kifele, úgy egész más az érzés, és a hányinger kevésbé jön.

Ha liftet bírja, kocsiban nincs gondja, nem hiszem, hogy gond lenne ebből.

Ha mégis félsz ettől, akkor vigyél magatoknak csomó zacsit és már az út elején rakd az előtted lévő szék hátuljába a magazinokhoz, hogy rögtön kéznél legyen. Látni fogod rajta, hogy nem bírja, vagy bírja.

Pontosan nem tudom mit adnak hányingerre, de vehetsz, és visszafele legfeljebb ha odafele gondja volt, beadod neki az út előtt.

Én sokat utaztam, sok sok gyereket láttam, de egy hányást sem. Sírást itt ott igen.

2012. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igazából nem egy hányós típus, egyszer hányt cseszneken át de két pohár joghurt volt a reggeli végig ivott is és gondolom ez nem volt túl jó így együtt:-) amúgy nem nagyon lehet összerázni a gyomrát, de hát a repülő más, én ugyan nem vagyok rosszul de a férjem igen szóval most már nem egy hanem két emberkére kell figyelnem:-) amúgy csak 1,5 óra lesz az út szóval szinte felszáll és már jön is le, tényleg csak a felszállós székbenyomós érzés meg a leszállós élmény ami aggaszt. köszi az eddigi válaszokat
2012. ápr. 29. 20:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Szopogasson savanyú cukorkát, gumi cukrot.

Ha leszállásnál bedugul a füle, és fáj neki, akkor fogja be az orrát és fújja. Ettől pattogó hangot hall, ahogy kidugul a fül.

Egyszer huszonakárhány évesen voltam repülni (ejtőernyősöket ugrattak, és én is felszállahttam a gépre. Hamarabb leértünk, mint az ejtőernyősök. Nagyon durva volt. Iszonyú fájdalom volt a fülemben. Persze csak utána mondták, hogy be kell fogni az orrot és fújni. Órák kellettek, mire rendbe jött a fülem.

Amúgy hova mentek? A férjem tenger mellé szeretne menni repcsivel, de nincs tapasztalatom, hogy hova érdemes menni gyerekkel (pl homokos part legyen).

2012. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát mi ST-Tropez-ba megyünk Nizzában száll le a gép és szerencsére Bécsből csak 1,5óra. de mint írtam inkább a hasa miatt aggódom nem a füle miatt, mi már repültünk többször a férjem nem bírja ha eszik így már előző nap este nem eszik, de hát egy 3évesnek nem mondhatom hogy ne egyen főleg ha nem is lenne rosszul így sem úgy sem
2012. máj. 3. 12:51
 10/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Bocsi, valamiért nagyon a fül gondokra koncentráltam én is.

A gyógyszert/kúpot, ami hányás, stb.-re jó, Daedalon-nak hívják.

Én pont üres gyomorral nem tudok repülni. Nekem a jó kis tojásrántotta, és kakaó vált be hányinger ellen (repülés előtt néhány órával). De ahány ember, annyi szokás :)

Amúgy repülőkön szerintem adnak "hányós" zacskót.

2012. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!