Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, ha nem vették...

Mit tehetek, ha nem vették fel oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2009. dec. 19-én született. Idén márciusban beírattuk óvodába, ahol közöltük, hogy majd 2013 januárjától szeretnénk járatni. Még nem kaptam értesítést, de felhívtam az óvodát, ahol a következő választ kaptam: először is, már rég meg kellett volna kapnom a papírt (!), amelyben állítólag átirányítottak a bölcsődébe. Tehát nem vették fel a gyereket. Mivel még nincs a kezemben az irat, nem tudom a pontos okot, de a vezető óvónő ilyeneket habogott, hogy: mert szept. 1-je után tölti a 3-at, meg hát itthon vagyok GYES-en, és persze a helyhiány. De akkor most a bölcsi köteles bevenni, vagy majd onnan is azt kapjuk, hogy helyhiány...


Milyen lehetőségem van, mivel próbáljak fellebbezni??



2012. ápr. 26. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Szia a bölcsibe már nem tudod beiratni sajna mert úgy tudom hogy az öszes bölcsibe le kellett adni a jelentkezési lapot március végéig próbáljátok meg de szerintem nem sok esély van rá
2012. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvileg fellebbezhetsz az ovi miatt az önkormányzatnál, de ne nagyon bizakodj a pozitív eredményben. Előnyt élveznek azok a gyerekek, akik már betöltötték a 3-at. Nálunk nincs is olyan ovi, ahol az évköziseket bevennék, ha október után születtek,mert egyszerűen nincs hely.


Elvileg a bölcsibe felveszik, ha 2,5 éves és szobatiszta (nálunk ez van), de ha ott sincs hely, nem tudom tehetsz e valamit. Ráadásul a bölcsikben fele annyi a gyerek, mint az oviban, és több éves várólista is lehet.


Szerintem hívd fel a bölcsit, vagy még jobb, ha bemész.

2012. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Lányom most nem úgy van, hogy három éves kórtól kötelező az óvoda? Mert én így tudom. Amúgy itt Budapesten a XV. kerületben minden óvodának május első hetében van a beiratkozás. A bölcsődében szülőit tartottak, ott azt az információt kaptam, hogy első helyen abban az óvodában kell jelentkezni, ahova szeretnénk, hogy a gyerek járjon, utána a körzeti óvodában is jelentkezni kell. Majd június első heteiben lesz kiírva, hogy melyik gyereket hova vették fel, amelyik gyerek nem nyert felvételt sehova, azoknak biztosítanak egy másik óvodát. Én úgy tudom, hogy most már a harmadik életévet betöltött gyerekeket csak dec. 31-ig tarthatják bölcsiben, amennyiben előtte betöltik már a hármat. Utána már csak orvosi papírral maradhatnak ott, amiben egészségügyi állapota miatt indokolják az ottani elhelyezést. Nekem ezeket az infókat a bölcsi vezető mondta ezen a héten.

Javaslom járj utána, kérdezz rá az önkormányzatnál és én még a helyedben személyesen felkeresnék még pár óvodát, hátha sikerül valahova besírni a gyereket.

2012. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elnézést a mondatot úgy szerettem volna kezdeni, hogy Lányok.
2012. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
AZ majd csak 2014-től lesz.
2012. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem kötelező még 3 éves kortól az óvoda.

A jelenlegi köznevelési törvény szerint azoknak a gyerekeknek kötelező az ovi, akik az adott év augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket. Nekik a nevelési évben napi 4 órát kell az oviban lenniük, de ez alól a jegyző felmentést adhat.

2012. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van ez, meg hiába van az, ha nincs hely, akkor nincs hely. Bölcsinek nyilván könnyebb, ha a 3 évest egyből átrakja az oviba, mert így fel tud venni a helyére más gyereket. De amikor az ovis helyekért is sorban állnak az idősebb gyerekek (és sorra utasítják el Őket is), akkor nem indulhatnak félgőzzel szeptemberben, hogy bevárják a januári gyerekeket. Nekem is decemberiek a gyerekeim, és Őket sem vették fel, csak következő tanévtől. Kerek perec megmondták, hogy októberig bezárólag, és slussz.
2012. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Bölcsibe biztos nem veszik fel, azzal ne is próbálkozz!!!!

Ha van, akkor se veszik fel, mivel gyesen vagy! Munkáltatói kell a bölcsibe, sok helyen az anyáé nem is elég, kérik az apáét is.

2012. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsibe felveszik úgy hogy rá 2 hónapig le kell adni a munkáltatóit nekem is úgy vették fel a lányom idén . 2 hónapom van hogy bemutassam
2012. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak azokat veszik fel oviba, akik már betöltötték a 3 évet, azaz az évveszteseket csak a következő év szeptembertől. Év közbeni felvétel oviba nálunk nincs (kivétel, ha költözés miatt, és előtte másik kerületben is már ovis volt).

Bölcsibe nálunk lehet év közben is menni, nem kell szobatisztának lennie a gyereknek, viszont csak dolgozó szülők gyerekeit vehetik fel, azaz mindkét szülőnek kell vinni munkáltatóit (vagy munk. szándéknyilatkozatot).

2012. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!