Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a keresztfiamat?

Figyelt kérdés
Másfél éves a keresztfiam, és egy kicsit nagyon eldurvult. Amúgy nagyon édes kisfiú, de most van egy nagyon rossz szokása. Pofozgat. De nagyon erősen, és tisztára fáj. Ezt általában akkor csinálja ha hisztizik v ha vki közel hajol hozzá. Mondjuk neki h nem szabad, meg rácsapunk a kezére ha csinálja, de ezen csak nevet. Pedig szigorúan szólunk rá. Mit tegyünk??? Segítség!!!!
2009. jún. 22. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
18 hós,fiú és fejel,de úgy hogy a másik fejét lefogja hozzá.Mi ilyenkor rászólunk vagy a kezére csapunk 1 kicsit.Ismerősöm gyereke is csinálta ezt,de kinőtte.Mi is ebben bízunk.
2009. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is van fejelés, de az csak annyi h : Bucc, és akkor összekoccantjuk a fejünket, ez nem annyira fáj, de a pofonok.....húú
2009. jún. 22. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Erről az anyukájának kell leszoktatnia, de ha sokat vagy vele te is megpróbálhatod.


Én két módszert ajánlanék:

1. Ha pofozna fogd meg a kezét és simogasd meg vele az arcod, és mond, hogy nem szabad pofozni, csak simogatni szabad. Ezt tedd meg akárhányszor pofozna.


2. Megfogod a kezét, erősen megszorítod és mélyen a szemébe nézve, határozottan rászólsz, hogy NEM SZABAD!


Nem értek egyet azzal, hogy rácsaptok a kezére, mert az erőszak erőszakot szül. Ergo: Ezt tanulja meg.

Csak végszükség esetében használjátok ezt a kézre csapásos dolgot,mondjuk ha az életét veszélyezteti pl. konnektorba nyúl...stb.

2009. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csinálunk mi ilyet, h megfogjuk a kezét és mondjuk neki h :Dodó csak ciróka van.. de nem használ. Az anyja most ellesz foglalva egy kicsit mert 1-2 napja szülte meg a kistesót, így a keresztanyára hárul a feladat h nyáron segítsen az anyukának, vis mehetek át hozzájuk egész nyáron segíteni, vigyázni a Dodóra. Na mind1 köszi a válaszokat!!!
2009. jún. 22. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a ciróka bejött,jobban utálja mintha rávertünk volna a kezére és nem pofozkodik.
2009. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kistesó érkezése miatt benne lévő feszültséget vezeti le így. Akkor is, ha már előtte elkezdte. A kisgyerekek nagyon megérzik, hogy jönni fog a kistesó...


Hamarosan el fog múlni, ez biztos. Szerintem se csapjatok a kezére, mert akkor nem érti, hogy ő miért nem üthet, ha ti igen...

Nagyon kitartónak kell lenni ebben a korban a gyerekekkel, és meglesz az eredmény.

2009. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahol babysitter voltam ezt csinálta a kiscsaj. Az anyuka mikor öt megütötte visszaadta neki. Meglepődött. Többet nem csinálta.
2009. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az én kislányom 16 hónapos és kb 1 hónapja ő is ezt csinálja. Én próbáltam mindent, hogy mondom neki, hogy csak simizni szabad, rácsapok a kezére, mondom nem szabad, visszaadom, szóval mindent kipróbáltam, de nem hat rá. Max elkezd hisztizni és még több pofon következik.

Már ott tartok, hogy nem járunk sehova, mert félnek tőle a társai.

Mondjuk nálunk köztem és a férjem között a pici születése óta nagyon rossz a viszony, válás előtt állunk. Lehet ez a baja...én is úgy hiszem, hogy ez valami belső feszültség, de megoldani nem tudom.

2010. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!