Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesed köszön magától, vagy...

3 évesed köszön magától, vagy rá kell szólni, hogy köszönjön vissza?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én lányomnak 3 évesen volt egy csak azért se köszönök korszaka, ami nagyon bosszantott. De aztán egyik napról a másikra elkezdett mindenkinek köszönni, és bosszankodott ha valaki nem köszönt neki vissza. Most már 4 éves lesz, és köszön rendesen akiket ismerünk.

De pont a héten nevettem rajta nagyot, mert kivételesen nem reggel, hanem este mentünk a pékségbe kenyérért és amikor bementünk köszönt, hogy Jóóóóó reggelt. Mondom neki, hogy de hát most este van, erre ő: de hát ennek a néninek mindig azt szoktuk mondani, hogy jóóóóó reggelt!!! :) Cuki volt.

2012. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2évesen nagyon köszöngetett, nem kellett neki szólni, most 3 éves, most én szólok rá mindig hogy köszönjél! Van akinek magától köszön (szomszéd)
2012. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves múlt, és köszön magától, nem kell rászólni.
2012. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Másfélévesen fűnek fának köszönt, 3,5 évesen ha rászólok se. Csak azért se.
2012. máj. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ritkán köszön magától, általában szólok neki, de akkor sem mindig.

Az én kislányomnál ez is nagyon hangulatfüggő, mint sok más dolog. Egyenlőre a "nem köszönés" a gyakoribb.

2012. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy én nem tudok érdemben hozzászólni, de olyan jó mosolyogtam mindegyik tapasztalaton! Nagyon aranyos gyerekeitek lehetnek!! :))
2012. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves, mióta megtanulta, hogy szia, azóta _mindenkinek_ köszön előre, még annak is akinek nem kéne (utcán szembejövőnek is pl :). Most kezdi megtanulni, hogy öreg néniknek, doktornéninek stb nem sziát, hanem Jó napotot meg viszlátot kell köszönni. Nem nagyon érti még, pl hogy a mama az néni, de mégis sziát köszönünk neki, de haladunk :)
2012. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!