Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik kezét használja a...

Melyik kezét használja a gyerek? Ez genetikán múllik?

Figyelt kérdés

Én jobb kezes,férjem bal kezes.

3 éves fiúnk jobb kezét használja,kislányom 1 éves eddig a jobb,most bal kezét részesíti előnyben.

Mitől függ,hogy melyiket használja?

Nálatok hogy alakult, tapasztalatok?


2012. ápr. 24. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves fiam van, én balkezes vagyok, az apja jobb. Eddig a bal kezét használta inkább, de múltkor észrevettem hogy jobb kézzel kanalazott. Meg is lepődtem :) aztán jobb kézzel rajzolt. Nem tudom, majd kiderül és én is kíváncsi vagyok milyen kezes lesz :)
2012. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk 3 éves.

Mindketten jobbkezesek vagyunk, ő balkezes lesz. 2,5 éves kora óta kezd egyre jobban csak a bal kezével tevékenykedni, mostanra szinte egyértelmű lett.

2012. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
van, aki kétkezes
2012. ápr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez teljesen genetikán múlik, a "jobbkezesség" domináns, azért van belőlük több. De ha a gyereketek balkezes, ne neveljétek át jobbra, mert más problémákat idézhet elő (pl. figyelemzavar, hiperaktivitás vagy még más is). Előfordulhat "kétkezesség" is, de majd idővel elválik, hogy melyiket fogja többet, jobban használni, de ránevelni, átnevelni nem érdemes.
2012. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!