Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anna, Peti, Gergő. Csak engem...

Anna, Peti, Gergő. Csak engem idegesít a könyv remegésig?

Figyelt kérdés

Két kisfiam imádja, az összes könyv megvan.Eleinte én is szerettem nekik olvasni belőle, mert tényleg kedves, tanulságos történetek vannak a könyvekben.

De most, hogy már minden könyvet min. 15X!!!! elolvastunk annyira felidegesít ha ezt a 3 nevet meghallom, hogy remegni kezdek az idegtől...


Ha nem este, akkor délelőtt kell olvasni, ha nem olvasok, akkor a gyerekek "olvasnak" nekem belőle.


ÉS csalni sem tudok, pl. lerövidíteni egy történetet, mert szóról-szóra tudják :)


2012. ápr. 20. 13:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom nagyon szereti.A véleményem az, a rajzok egyszerűek és a nyelvezete is az.ám szerintem pont ezért szeretik a gyerekek.De olvasni szerintem nem túl kellemes, mert sok a ismétlés és sokszor magyartalanok a mondatok.
2012. ápr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon jók ezek a könyvek. Vannak olyan történetek benne amik nem tetszenek annyira, de sok meg nagyon mókás vagy éppen jó üzenetet közvetít a törődésről, szeretetről és a kislányom igazán élvezi! Én meg azt élvezem hogy ő jól érzi magát... Bogyó Babócát is szereti.

Szerintem tök jó munkát végzett a Bartos Erika ezekkel a könyvekkel. Nem feltétlenül a szuperül kidolgozott rajzok miatt lesz egy mesekönyv jó. Vannak mesekönyveink amiben habos babos rajzok vannak és a kislányom szökő évben egyszer kéri hogy olvassunk belőle. Amúgy nagyon sok könyvünk van és vannak más kedvencek is.

Természetesen nem az Anna Peti Gergő könyveket olvasva fognak belépni a kamaszkorba a gyerekeim, de a 2-3 éves korosztálynak szerintem tökéletes.

De megértem azokat is akik unják, vagy akiknek egyéb miatt nem tetszik. Mindenkinek szive joga kiválasztani hogy milyen könyveket olvas a gyermekének!

2012. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
Én most csak ehhez a rajzos témához szólnék hozzá. Szerintem egy kisgyereknek tényleg nem fontos, hogy olyan nagyon mívesen legyen egy rajz kidolgozva, sőt, egy pici gyerek inkább hajlamos elveszni a részletekben. Emlékszem, én gyerekkoromban (sőt, most, felnőttként is) mennyire szerettem Janikovszky Éva könyveit, na és persze Réber László illusztrációit is, amik szintén nagyon egyszerű rajzok voltak, de pont illettek is a történethez. Nem is tudnám elképzelni ezeket a könyveket másfajta képpel. Ha valaki esetleg nem ismeri, ezekre gondolok: [link] Igaz, picit nagyobbaknak szólnak (és azért azt fontosnak tartom megemlíteni, hogy nem csak a gyereknek, de a szülőnek is szólnak, számukra is szórakoztató), de a nyelvezet itt sem bonyolult, a szöveg sem hosszú, mégis milyen jó :)
2012. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

De még mindig nem írta senki, hogy a gyereknek nem jók ezek a könyvek. De jók. Tök mindegy milyen rajz, tök mindegy milyen szöveg, értem, hogy a gyereknek jó. Gondolom lányom sem véletlenül szereti, tehát nem leszek hülye, nem fogom tiltani tőle.

De ettől még egy anyukának sem kötelező szereti.

Nem kell meggyőzni milyen fantasztikus könyv ez, és milyen szép a rajz. Lányom szereti, elfogadtam. Nem fogom ellenezni, nem fogom neki azt mondani, hogy anya nem olvassa, mert neki nem tetszik. De ugye ettől még megengeditek, hogy ne rajongjak érte, ugye?

Itt nem azt volt a kérdés, hogy ezek a könyvek megfelelnek-e a gyerekeknek, csak annyi volt a kérdés, hogy van-e másik anyuka, akinek nem jön be. Igen, van.

2012. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem butaság, hogy nem jók ezek a könyvek. Azzal pedig, hogy napi 15-ször olvasod el nekik, csak jót teszel. Ez nem az író hibája. Ha nem lenne Anna, Peti, Gergő, akkor lenne helyette másik 100 könyv, amit szintén napi 15-ször olvasnál, és attól is kaparnád a falat. A gyereknek biztonságérzetet teremt az ismétlődés.

Azért gondolom, hogy nem csak ezek a könyveitek vannak, biztos akad még ott egy-két aranyos mesekönyv, amit meg lehet szerettetni velük.

2012. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

nekünk is van Bogyóbabócánk meg Annapetink is

a Bogyó könyvek szerintem sokkal igényesebbek, mármint a nyelvezetük

Az Annapetitől én is kivagyok már, na azért nem remegek az idegtől :) mert a kisfiam imádja

szerintem a nyelvezete tragikus, az a rengeteg szóismétlés

de egy pici gyereknek tetszik

nálunk az autómosó a kedvenc, már magától kinyílik ott a könyv, ha 100 szor nem olvastuk el akkor egyszer sem :D

2012. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én pont most gondolkozok rajta hogy veszek egy ilyen könyvet, mert nagyon dicsérik. Kisfiam 25 hónapos, sajnos eddig nem nagyon tudtam lekötni mesekönyvvel, most kapta húsvétra a Zakatoló gyerekverses könyvet, szintén Bartos Erikától. :) Ezt nézegeti kb. 10 percig, mert vannak benne járművek és azokat imádja. Én már nagyon szeretnék neki mesélni, örülnék neki ha végre le tudná kötni a mesekönyv. Én pont a másik véglet vagyok, mint a kedves kérdező. :) Ez az A-P-G sorozatban van, vagy mindegy melyiket veszem kezdésnek? A Bogyó és Babóca dvd-ben van, azt elnézi, de nem a kedvence. A Kis Piros Traktor a kedvence. :)
2012. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Szia!


Én lennék a kérdező :)

Elvileg mindegy melyikkel kezded :)

Mi az ovis könyvvel kezdtük, mert akkor indultak a fiúk oviba.

Aztán pocakos lettem a 3. fiammal :) akkor megvettük a Kistestvér érkezik c. könyvet.

Na, innentől nem volt megállás...


Szerintem bármelyiket veheted!

Ha jól emlékszem a Süss fel nap c. könyvben van egy mese egy piros traktorról :D

2012. ápr. 25. 15:17
 29/30 anonim ***** válasza:
38%
Épp fel akartam tenni a kérdést,miszerint nem kerget az őrletbe benneteket az Anna,Peti,Gergő?Bárcsak egyszer látnám leírva,hogy a gyerekek....Nem szeretem,buta,unalmas. Akkor inkább spontán történeteket mesélek a gyerekemnek,ha azt kéri.
2012. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én is utálom. Bugyuta, egyszerű a nyelvezete, és bénák a képek. Mindig, amikor olvasom, el is mondom nekik, hogy gyerekek, ma is voltunk pl. a maminál, el tudom mesélni, különb történet kerekedik belőle.

Általában a gyerekek szeretik, a szülők utálják.

Hogy miért? A gyerekek számára könnyen érthető, és egy ideális családot rajzol meg, ahol anya mindig ott van, mindig elérhető, mindig tökéletes, és soha, de soha nincsenek saját igényei. Nem mondja a gyereknek, hogy erre most nem érek rá. Teljesen a családnak rendeli alá magát. Egy gyereknek ez ideálisan hangzik, azért akarják ezt hallani, mert erre vágynak.

A szülők viszont idegesek tőle, mert igazán nincs történetük. Elmeséli, hogy elmentek a gyerekek egy gyerekzsúrra, ahol a kicsi nyűgös volt, mert nem aludta ki magát? Vagy a gyerek beleborította a szörpöt az ágyba?

Mégis ki a fenét érdekli ez? Ez az életünk nap mint nap.

2016. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!