Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anna, Peti, Gergő. Csak engem...

Anna, Peti, Gergő. Csak engem idegesít a könyv remegésig?

Figyelt kérdés

Két kisfiam imádja, az összes könyv megvan.Eleinte én is szerettem nekik olvasni belőle, mert tényleg kedves, tanulságos történetek vannak a könyvekben.

De most, hogy már minden könyvet min. 15X!!!! elolvastunk annyira felidegesít ha ezt a 3 nevet meghallom, hogy remegni kezdek az idegtől...


Ha nem este, akkor délelőtt kell olvasni, ha nem olvasok, akkor a gyerekek "olvasnak" nekem belőle.


ÉS csalni sem tudok, pl. lerövidíteni egy történetet, mert szóról-szóra tudják :)


2012. ápr. 20. 13:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Csatolok egy linket, nagyon poénos, de egyébként irodalmi szakértők is erősen megkérdőjelezik ezeket a könyveket.

A környezetemben minden gyerek imádja (az enyém is), és minden szülő utálja!


[link]

2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk még nincs meg az összes, de nem is unom őket. Persze én is mindegyik kis történetet vagy tucatszor elolvastam neki, már ő is fújja kívülről. De hát ez van, a gyerek ezt szereti (meg a Bogyó és Babócát), akkor mit csináljak?

Egyébként én is szórakoztatom magam közben: elváltoztatott hangon mondom a szöveget, amikor beszélnek a szereplők, nem csak úgy felolvasom (kb. úgy képzeld el, mint ahogy Pogány Judit csinálja a Bogyó és Babóca meséknél - természetesen ott is elváltoztatott hangon beszélek bogárul). :)

2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! :)


Igen, én is próbáltam már elváltoztatott hangon mesélni.

Persze, nem csak úgy olvasok és kész :) de annyira-annyira grrr...

Hiába van egy szekrényi mesekönyvük, csak ez kell esti mesének. A párommal már szinte sorost húzunk, hogy kis meséljen :)

A férjem már csak kis vörösöknek hívja őket :)

Végül, hogy egyikünk se kapjon agyvérzést felváltva olvasunk most már :)


A Bogyó és Babóca is rongyosra van nézve (Azt meg sem vettük már könyvben) azt én is szívesen nézem :D

2012. ápr. 20. 13:18
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó:)))
2012. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

De jó, hogy kérdezed, már azt hittem én vagyok az egyedüli szülő, aki nem rajong ezekért a könyvekért! Mert az ismerős anyukák szerint olyan cuki... :)

Én az elejétől fogva utálom. Borzasztó. Főleg a rajz, szerintem nagyon csúnyák ezek a kerek, színtelen fejek...ahh...nem bírom! (Bogyó és Babócát sem szeretem)

De hát ha a gyerek szereti...na ez van. Viszont örülök, hogy nem csak nekem vannak negatív gondolataim ezekkel kapcsolatban. :)

2012. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne hagyd magad befolyásolni a most trendi "nem szabad szeretni Bartos Erika könyveit" vallók társasága által. Sajnos ezzel szembesülök szinte minden nap, hogy aki eddig gyerekének megvette és olvasta neki, most rámond kígyót békát, mert időközben elolvasott néhány ellenkritikát, vagy lenézik a többi anyukák. Igaz nekünk nincs Anna, P., Gergőnk még, de van Bogyó és Babócánk és én is szeretem a kedves kis társaságot ahol segítenek egymásnak ha baj van, nincs feltétlen agresszió, stb. A verses könyvei is kicsiknek ideálisak. Még Vekerdy is ajánlotta, szóval akkor nem lehet annyira rossz. Nem utolsósorban ne felejtsük el, hogy nem ezen fognak felnőni gyerekeink ha mást is olvasunk nekik, habár a mesék elsősorban felnőtteknek szólnak és kell olyan ami nekük szól. Kövezzetek meg, pontozzatok le, nekem ez a véleményem. Szerintem abszolút hozzáállás kérdése, hogy gyerekeidnek szeretettel mesélsz-e, legyen az bármi, vagy utálattal. Nem gyilkolásznak azért ezekben a kis könyvekben, nem teszik tönkre a természetet és nem bántsák az állatokat. Vagy tévedek?...
2012. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, örülök hogy tetszett :)))!

Nekünk is van vagy 30 mesekönyvünk, de szerencsére a fiam 'periodikus', időről időre visszatér régen olvasott könyvekhez.

Én nagyon szeretem Marék Veronikát, van több Kipp-koppunk, Boribonunk, megvan a Laci és az oroszlán stb.

De a kisfiam tényleg 'mindenevő', múltkor 1 hétig csak Cini-cini muzsikát olvastunk, hétvégén orrba-szájba Öreg néne őzikéjét......

2012. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!


Nem befolyásolt engem semmiféle fórum, kritika.

Ez az én privát véleményem.


Mint írtam, eleinte én is kedveltem, egyszerűen már MEGUNTAM és a könyökömön jön ki az A-P-G...

2012. ápr. 20. 13:24
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
13.20-as válaszadónak mondanám, hogy miért baj az, hogy nem túl színesek az arcok? a gyerek fantáziavilágát és kreativitását fékezendő agyonzsúfolt rajzok szerinted jobbak? Nem vitatkozni szeretnék és nem szeretném védeni sem Bartos Erikát vagy Anna,Peti,Gergő könyveket, főleg, hogy mi nem élünk vele csak Babócáékkal. Engem már az dühít amikor ugyanazt hallom több anyukától amit a neten írnak, hogy mindenki ugyanazért nem szereti. Na de nem vagyunk egyformák. Engem ezek a történek könnyedsége, tisztasága megnyugtat, és örülök, hogy a gyerekemet szeretetre, megértésre bíztatja.
2012. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Az Öreg néne őzikéje nálunk is favorit (volt) és a Sün Balázst is imádták!


Remélem hamar lecseng ez az "őrület" és ha majd kb. egy hónapig nem kell olvasnom akkor én is szívesebben veszem majd a kezembe.


A 6. válaszolónak:

MINDIG SZÍVESEN ÉS ÖRÖMMEL MESÉLEK A GYEREKEIMNEK!

Az, hogy én mit gondolok az Ő kedvenc könyvükről, nem tudják, nem érzik, mert amit Ők szeretnek azt nekem kutya kötelességem elfogadni!


Szóval nem kell olyan mélyre ásni, mert nincs miért...

2012. ápr. 20. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!