Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkor is adnátok éjszakára...

Akkor is adnátok éjszakára Nurofent, ha csak gyanakodtok a fogzásra?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomnak 2 napja hőemelkedése van, nyugtalanul alszik, kicsit folyik az orra és elég piros a 2 pofija, de főleg az egyik oldalon. Próbáltam belenézni/nyúlni a szájába, de nem hagyja.

Dentinox nincs itthon, de nem is nagyon használt eddig.

Adnátok neki egy kis Nurofent, hogy nyugoftabb legyen az éjszakája?


2012. ápr. 19. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

igazából éjszakára 2 nap után lehet. de azt tudnám hogy túl jót nem teszek ezzel, de saját kényelmemért lehet.


elsö nap tuti nem, de 2nap után éjszakára lehet.

de talán várd meg az éjszakát és akkor is beadhatod neki ha nyugtalan.

2012. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát csak azért, hogy biztos nyugodt legyen nem adnék, de ha már sír, nem tud elaludni, igen. Az enyém tegnap kapott fogzásra - egész nap nyűgös volt, csócsálta az öklét, de rendes időt aludt napközben, este viszont már ordított. Viszont ha mindig adnék, amikor fogzik, szinte minden nap kaphatna...
2012. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Neki az utolsó 4 rágófog jön mostanában. Nem azért adnám, hogy én tudjak aludni, hanem azért, mert egész éjszaka forgolódik, és nyög. Fel nem kel, de nappal nagyon fáradt.
2012. ápr. 19. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Már ne is haragudj,de ez a kijelentést, hogy "túl jót nem teszel" enyhe túlzásnak érzem. Ugyan mi jót/jobbat tudna tenni egy édesanya, mint hogy csillapítja a gyereke fájdalmát? VALÓS fájdalomcsillapítóval.

A kérdésre válaszolva, igen adnék. Nekem is volt olyan, hogy csak gyanakodtam a fogára, mégis adtam neki egy kis nurofent (urambocsá')és még él! Nem első nap adtam neki, hanem kb a harmadik délelőtt, akkor már körvonalazódott, hogy a foga, és nem kell orvoshoz vinni, mert nem beteg, és akkor éjszakára is adtam neki. Jól aludt, és könnyebben vészeltük át ezáltal a másnapot.

2012. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, adtam is,hogy ne szenvedjen.Semmi baja nem lesz tőle.
2012. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én szoktam adni ha csak sejtem ,hogy fog.
2012. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvosunk javasolta, ha nagyon belejön a lányom a fogzásba, akkor 2-3 naponta nyugodtan adjak neki éjjelre egy germicin c kúpot. Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és enyhe nyugtató hatású.

Ha nem tudja kialudni magát a gyermek és fáradt, letört, kedvetlen, ártalmasabb, mint néha egy-egy adag Nurofen.

2012. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is adnék, és adtam is a fiamnak. Bár nálunk nagyon bevált a Viburcol kúp is, ami ugye homeopátiás, attól is elmúlt neki a fájás, megnyugodott.
2012. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!