Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2,5-3 éves gyereknek...

Egy 2,5-3 éves gyereknek mennyi időre van szüksége, hogy hozzászokjon, hogy testvére született?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a gyereken múlik, hanem az anyukáján és az apukáján, hogy mennyire mellőzik őt, amikor megszületik a pici. Ha ugyanúgy foglalkozol vele, akkor nem lesz féltékeny.
2012. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így érdekes kérdés, hogy hozzászokjon. Mire érted? Hogy rájöjjön, hogy nem ő van a központban. 1 nap alatt leesik nekik. A lányom 2 éves volt, amikor született az öcsike, és nem nagyon vettem észre, hogy kiborult volna miatta. Nagyon szerette, és mindig puszilgatta, ha sírt, szaladt oda hozzá ölelgetni, és nem értette, hogy miért nem nyugszik meg tőle. Aztán megtanulta, hogy vigye neki a cumit. Onnantól kezdődtek a bajok, hogy elérte a játékait.
2012. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két év van a lányom és a fiam között, nem volt gondunk, de úgy vélem, ebben közrejátszott a felkészítés is. Most már a harmadikat várom, a lányom három és fél éves és teljesen eufórikus állapotban van, hogy megint testvére lesz. Folyton a hasamat símogatja, élvezi, ha rúg a pici, segített válogatni a babaruhákat, amiket eltettünk a tesóktól, a boltban folyton a kistesónak akar venni valamit... Mindemellett imádja a most 20 hónapos öccsét is, figyel rá, játszik vele, ha sír, vígasztalja... Nálunk tényleg nagyon szépen összeszoktak a tesók, nem panaszkodhatom.
2012. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemleges választ nem tudok adni, mert nálunk 2 év és 8 hónap lesz a gyerekek között, nyárra várjuk a tesót. Én már készítem, amivel csak tudom a tesóra. Például, hogy Anya cicijéből fog enni, mert nem lesz foga, meg hogy a régi kiságyát elővesszük és abba fog aludni a baba, és megbeszéltük, hogy a baba cumiját(színét) ő választhatja ki.

Ezek ellenére biztos vagyok, hogy lesz féltékenység, de remélem nem komoly.

Nálatok mennyi lesz a korkülönbség?

2012. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a terhesseg alatt sem art beszelni vele, elmagyarazni, hogy jon majd a baba, elmagyarazni neki a dolgokat. Mikor megszuletik, es hazaviszitek a babat, akkor rajon, hogy milyen is ez... Nagyon kell figyelni, mivel az ujszulott rengeteg figyelmet igenyel, de a nagyobb gyerek nem bisztos, hogy ezt megerti. Az anyukanak kicsit jobban oda kell figyelni a nagyobb erzeseire, igy nem lesz baj. Nem art bevonni a mindennapos teendokbe, pl pelus cserenel segit, etetesnel is, esetleg elmagyarazni, hogy mikeppen kell a babaval viselkedni.
2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy mindenképp féltékeny, csak legfeljebb nem olyan nyilvánvaló. És ez nem teljesen attól függ, hogy mennyit foglalkozol vele. Ha van egy pici baba, semmiképp sem jut már rá annyi idő, mint korábban. Osztoznia kell rajtad, és ezt mindenképp megérzi. Az én fiam 2 éves 2 hónapos volt, mikor megszületett a kistesó, és más nem nagyon, de én láttam rajta, hogy nem olyan, mint szokott lenni.Csendesebb lett és szomorkás. Most 4 hónapos a kicsi, és újra önmaga, de azért nyilván így is jelen van a féltékenység.
2012. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!