Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkuldi valaki az Ovodasok...

Elkuldi valaki az Ovodasok tankonyve cimu konyvecsket?

Figyelt kérdés

#hasznosság #kicsiknek-nagyoknak
2012. ápr. 12. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia kettőt találtam, [link] innen letöltheted mindkettőt. Ha nem sikerül írj privit.
2012. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Elszomorító, hogy egyesek ilyen kiadványokból húznak hasznot... szegény óvodások, akikkel ezeket végeztetik... ráadásul látok itt kis- és középső csoportosoknak valóakat is - halmozottan felháborító...



Egy óvodapedagógus.

2012. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet jobb volna egyes pedagogusok a gyerekekkel az oviba jobban foglalkozzanak, gondolom akkor a szulok nem kene foglalkozast keressenek kicsinyeiknek.
2012. ápr. 13. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és aki beírt a munkafüzet kapcsán. :)


Én vagyok a korábbi kommentező pedagógus.

Jelezzétek, ah zavar esetleg a tegeződés, bár itt fórumon így szokás.


Igyekszem megérteni titeket, azonban javaslom, legyen kölcsönös, ezért leírom álláspontomat. :)


__ ! __ 7 év alatt tilos a direkt tanitás.


Én értem a jó szándékod gyermeked felé, de a manipulatív hatalom a médián és egyéb tényezőkön keresztül a szülőket felesleges, egyben ártalmas túlaggodásra készteti a gyermeke fejlődésére nézve oly módon, h elhiteti a szülőkkel, hogy mintha direkt fejlesztésre lenne szükség 7 éves kor alatt.


A kisgyermek SZABAD játék során tanul, fejlődik, a felnőtt akkor jár el helyesen, ha a kisgyermekkel való játéka során tudatosan tereli a picurt segítőleg az ő fejlődését segítő módon, DE DIREKT MÓDON NEM TANÍTJA, tehát többet árt, mint használ mind a játékos tanulás, mind a tanulós játék (ki hogyan nevezi), pl. a szóban forgó feladatlapok (magasságos ég, feladat, meg munkafüzet ovisoknak.... :S). Tehát pl. ártalmas a módszer , hogy "na kicsim :) , milyen színű ez a kockaaa? :) Ügyes vagy iiiigen, sárga :) " stb...


A tapasztalat mutatja -pszichológiai felmérésekkel együtt-, h kisiskolásként hátrányba kerülnek, akiket direkt módon fejlesztettek, tanítottak ovisként. RITKA kivételes szitu, AMIKOR egy kisgyermek saját magától elvár valami konkrét ismeretet és intenzíven érdeklődik (pl. 4 éves gyerek nézegeti sulis tesója könyvét, érdekli ka betűk: "anya, ez milyen betű?" és megmondja a szülő, hogy "C" - ENNYI, SEMMI OLVASÁS TANITÁS!) ; még ez esetben sem szabad -kvázi ürügyként- direkt tanításnak kitenni mintegy folytatásként.


Példa a helyes hozzáálásra, tehát mondjuk matekot: arányokat, számosságot, fent-lent viszonyt, akár színeket nem úgy fogja hatékonyan megtanulni a 7 év alatti gyermek, hogy "na milyen szinűűű a játékváááár?" "Zöld" "ügyes vagy ,zöld :)", hanem SPONTÁN, SZABAD JÁTÉK során!!! A lenti példám ovisokkal való játékra jellegzetes, megfelelő hozzáállást mutat, persze egy 6-8 éves is élvezheti hasonlóan, ekkor belefeledkezik, észre se veszi, hogy tanul - a szakirodalom ezt hívja LÁTENS TANULÁSnak, ÉS EZ AZ AMI HATÉKONYAN FEJLESZTI!

NEM egy munkafüzet, sőt, egy munkafüzettel való fogalkozás 7 év alatt többet árt HOSSZÚ TÁVON, mint használ!

A megfelelő hozzáállás a kisgyermek fejlesztésére pl. ez; nagy betűvel, amelyek által fejlődik; a felnőtt tudatosan rejtse bele a mondandójába ezeket a játék során, a gyermek önkéntelenül is megismétli olykor, valamint a korábbi ismereteit is felhasználja önmagától; tehát alapvetően matek jellegűre példa (gyors-lassú, magas-alacsony, számosság, arányok), plusz színek tanítására; pöckök jelzik a szereplők megszólalásának váltását a párbeszédben, felnőtt és gyermek között:


-Kicsim, nézd csak, hm... szerintem ez a szép PIROS létra a játékvár HÁROM kapuja elé pont jó lesz... vagy máshova szeretnéd?


-Hmm.... jó, de legyen mondjuk a PIROS létra utána ledöntve mert jönnek a katonák és lerántják!


-Húúú már itt is van egy sereg, TIZEN vannak, hajajj, többen, mint a mi NYOLC huszárunk... nehéz csata lesz, GYORSAN pattanjanak lóra, SEBESEN száguldjanak vele segítségért KETTEN, a TÖBBI addig védje a várat! :)


-Húú nézd, apa, eltört a ló lába, most mi lesz... de azért IGYEKSZÜNK segítségért...


-Nah, megjött a segítség, ÉPP BEFÉRNEK a NAGY kapu alá... még szerencse, hogy ilyen MAGAS a vár... be is álnak az eresz ALÁ, hogy védje őket az esőtől.


-Hú,tényleg, eleredt! Jaj, de betör a várba az ellenség... kitartáááás! :)


...satöbbi...

2012. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: főleg a hozzám érkezett privát miatt reagáltam most hosszan, részletesen, álláspontomat, tapasztalatomat kifejtve. Nem tudom ,a kedves kérdező küldte-e , vagy más, de úgy vélem, hasznos lehet meglátásommal segítőleg elgondolkodtatni bárkit -akár a kedves kérdezőt-, aki olvassa hosszas előző hozzászólásom.
2012. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!