Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnatok segiteni? Evessel...

Tudnatok segiteni? Evessel kapcsolatos gondok.

Figyelt kérdés
2 eves 3 honapos a lanyom es evesi gondokkal kuzdunk. A gyumolcsoket siman eszi, de a fott kajaval hadilabon all. A bolcsiben allitolag rendesen eszik, de gondolom latja a tobbi gyerektol es ezert. Viszont hetvegeken itthon kinkeserves az egesz, egyszeruen nem akar fott kajat enni. Ma reggel evett egy falat tojasrantottat, aztan delig semmi. Delben epp palacsintat sutottem, amibol persze evett volna, de mondtam, hogy csak akkor, ha eszik levest is. Max masfel kanal levest evett, aztan almat kert, mert szerintem elfelejtkezett a palacsintarol, ami nem volt szem elott. Utana bevagta a szunyat. Most kelt fel es tejben fott zabpelyhet kert. Es ez szinte minden hetvegen igy megy. Reggelire eszik egy falatot, sokszor nem is adok neki tizorait, mert akkor meg annyira sem enne delben, ezek utan delben csak turkal a kajaban. Persze palacsinta, tejbegriz, turos teszta johetne ezerrel, hisz az edes. Anyam a nagy edesszaju es mivel delutanonkent o hozza haza a bolcsibol, mert en kesobb erek haza, sokszor vacsira ilyen dolgokat kap. En meg hiaba fozom az egeszseges eteleket, hozza se nyul. Sejtem, hogy valamit elronthattunk, de nem tudom, hogyan labaljunk ki belole. Regebben ette a repat, karfiolt, krumplit, husit, de mostansag mar nem. A bolcsiben allitolag rendesen eszik, de a hetvegeink egy katasztrofa, legalabbis nekem. Mit tanacsoltok? Jar/jart valaki hasonlo cipoben? Mit csinalt, hogy oldotta meg? Sajnos anyamat nem tudom kiiktatni a tortenetbol, mert nem tudom megoldani, a lanyom bolcsibol valo hazahozatalat illetve 70 evesen senki nem fog megvaltozni. Koszi elore is a valaszokat.
2012. ápr. 7. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:

ne adj neki amit kér. nem a'la carte étterem.

Az van amit főzöl és kész.

2012. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam 2 felet fozni neki. Egyebkent inkabb nem eszik, csak issza a vizet ilyenkor.

Sokszor melle ulok a kisasztalhoz, hogy egyunk egyutt, de sajnos az sem hatasos:-(

Neha mar azon is elgondolkozom, hogy a bolcsiben tenyleg ennyire jo evo lenne? Nem lehet, hogy csak ugy mondjak? Az itthoni tapasztalatok alapjan.

2012. ápr. 7. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
hát tudom mit érzel,és szerintem sokan vannak voltak hasonló cipőben,nekem az a gyanúm ez olyan 2 éves betegség.nálunk is ekkor kezdődött.amit én tettem védőnő tanácsára az a következő volt.reggeli amit szeretne,ha nem eszi meg,nincs más,napközben nincs nasi,se túrókrém,sem túrórúdi,se keksz se semmi.ebéd h nem eszik kb 1 óráig vagy amig el nem megy aludni maradjon az asztalon,lássa hogy ott van,egyszer kínáld mindig nincs unszolás,ha nagyon akarod úgy sem eszik.nincs cukros üdítő ,és ha nem evett,utána kb másfél óráig gyümit se kapjon,vagy joghurtot.ha elég gyümölcsöt adsz neki és tejterméket nagy gond nem lesz.én még kicsit színessé tettem a kaját,kis katonákat csináltam neki,fogpiszkálóra szúrtam,igy megette, a szendvicsre kechupot tettem kis pöttyöket,ez lett a piros pöttyös szendvics.és stb, szóval kicsit játszottam az étellel,és adtam neki savanyú uborkát,konzerveket meggyet pl.ez étvágyat csinál.hírtelen ennyi jutott eszembe,és amúgy el fog múlni,csak ne tresszeld magad.
2012. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Koszonom a hasznos tanacsokat, mindenkepp kiprobalom. Az a gond, hogy ha nem kell neki a kaja, hajlamos jatszani vele, gyurogatni, dobalni, azt meg megsem hagyhatom.
2012. ápr. 7. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Tízóraira adnék neki gyümölcsöt, az meghozza az étvágyat.

Ha ebéd előtt mást enne, adnék neki pár falatot, attól még lesz étvágya. Kisfiam ma evett ebéd előtt két kekszet, mert még nem volt kész teljesen az ebéd, mégis jóízűen ebédelt utána. Ha túlságosan ki van éhezve, akkor sem eszik.

Ha azt mondod a gyerkőcnek, hogy nem kap palacsintát, csak ha megeszi a levest, akkor azzal azt üzened neki, hogy a leves valami hitvány dolog, a palacsintát meg túl fogja értékelni.

A másfél kanál leves, az másfél szedőkanál levest jelent? Mert az nem olyan kevés.

Annyit tennék, hogy eltenném a szeme elől, amit nem akarok neki adni, mert amit meglát, azt értelemszerűen megkívánja.

2012. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A masfel kanal, az o kanalaval merve volt, azaz masfel kiskanal. Ha adok neki gyumnolcsot tizoraira, akkor meg annyira sem eszik delben. Mar kitapasztaltam, hogy ha tizorai van, akkor az ebedet mindig kihagyja. Nalunk sincs elol semmi kaja, amit megkivanhatna, de szinte rangatja a kamraszekrenyt, hogy neki kenyer kell, vagy babapiskota, vagy eppen zabpehely.
2012. ápr. 7. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, csak az én 2.5 éves fiam nem bölcsis, így ő még annyi normális kaját sem eszik, mint a tiéd. Valamit én is biztos elrontottam, de most már nem érdekel, nem fog kapni édességet. Most is kínáltam neki délben töltött káposztát, hús levest, egyik sem kellett. Kekszet kért. szó sem lehetett róla, lefeküdt éhgyomorra. Ha felkel, megint megkínálom, de édességet biztos, hogy nem adok neki.
2012. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Mintha a lanyomrol irtal volna, kepes kihagyni etkezest, ha nem azt kap, amit ker, pedig edesseg teren en is szigoru probalok vele lenni. Volt mar, hogy ehgyomorra fekudt le delutan, de sajnos felkeleskor sem evett. Mar arra gondoltam, hogy minden nasit, meg nem "normalis" kajat kivagok a szemetbe, ezzel jot tennek a csaladnak is, senki nem enne kekszet, kolesgolyot, babapiskotat:-), de meg kenyeret se.
2012. ápr. 10. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is ezt fogom csinálni. Sajnos én is édességfüggő vagyok, de max akkor fogok enni, amikor a fiam alszik, és nem látja. De most már nagyon következetes leszek, és akkor fog csak kapni esetleg valami nasit, ha evett normális kaját is. Meg fogom kínálni 2 féle étellel, hogy választhasson, ha nem eszi meg, éhen marad. Egyébként azt tapasztaltam, hogy ha "kiéheztetem", akkor azért csak megeszi a rendes kaját.
2012. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok a lányommal, kedves utolsó. Ha kimarad a nasi és esetleg egy étkezés, akkor valószínű, hogy a következő étkezésnél zabál egy nagyot:-) Mivel én is szeretem a jó sütiket, néha dugiban eszem, hogy ő ne lássa, de jobb lenne, ha én is elhagynám, mert úgy könnyebb lenne őt is kordában tartani. Sokszor reggel fölkel és megy a szekrényhez, hogy: "Aja, tosi" (Anya, csoki):-))))) én meg szépen közlöm vele, hogy reggelire nem csokit kell enni és nem is adok neki
2012. ápr. 12. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!