Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HÖRGHURUTTAL kapcsolatos...

HÖRGHURUTTAL kapcsolatos kérdés. Ha volt már babádnak ilyen betegsége, tudnál segíteni?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom obstruktív bronchitissel került kórházba, de a hazajövetel után sincs sokkal jobban. Tapasztalatokat kérek, milyen, akár alternatív gyógyszer, gyógymód segített. Meddig tartott? Visszatért a betegség? Előre is köszönöm.
2011. márc. 18. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Vissza fog időről időre egy ideig.

Meddig voltatok bent, mi volt a kezelés? Ventolin puffot kapott? Mert mi 4-7nap után szabadulunk, itthon 2nap 3*5ml spiropent és annyi.

Ha a doki kiírt egy gyógyszert és min5nap nem javul esetleg romlik akkor ezt nem alter gyógyítjuk, mert a végén remek asztmája lesz, amit nem elnő.

Ha jobban van, lehet ugyan sóbarlang, sóterápia, tavasz-ősz sóbarlangozás.

Hirtelen ennyi

2011. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 teljes hétig voltunk bent, de előtte már 5 napot itthon is beteg volt. természetesen ahogy köhögni kezdett, voltunk orvosnál, de nem vált be, amit írt. (calcimusc...)

a kórházban berodual cseppet kapott porlasztva, ill. pulmicortot, majd ambroxolt.

most az utóbbi helyett augmentint, calcimuscot és spiropentet írtak, ez utóbbitól tartok a mellékhatásai miatt. természetesen nem magam akarok eltérni ettől, de milyen egyéb módon segíthetnék neki? párásítás?stb.

2011. márc. 18. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 hónapos a kisfiam, és most lábaltunk ki egy asztmatikus hörghurutból.

Mi nem kerültünk kórházba, 2 naponta hallgatta a dokinő itthon. Baby Haler -ben kapott ventinolt, napi 6-8 befújást.

Én párologtattam is neki. Ultrahangos hidegpárásítóba Salvus vizet. (ezt gyógyszertárba lehet kapni, állitólag sószobai hatása van) Egy két percig egészen fölé tartottam a babát, és minden éjjel ilyen párás szobában aludt. Úgy vettem észre használ, de 2 teljes hét volt mire meggyógyult.

Azért kérdezz rá a dokinál a párologtatásra, nem tudom a ti betegségetekkel lehet e.

Ja és befújások után szakadt fel, akkor szívtam az orrát, előtte Sterimárt is használtam.

Nálatok mi váltotta ki? Nálunk egy köhögős vírus. Félek hajlamos lesz rá későbbiekben is.

2011. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs előző vagyok, Ventolin a gyógyszer neve, elírtam
2011. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jaj ez nagyon borzalmas rossz vissza emlékezni nállunk is 4hósan vot az első hörghurutja a kisfiamnak és utánna kb havonta előjött minden eggyes megfázásnál és fogzásnál a hörgöire ment sajnos !a Ventolin volt nekünk is felírva de a kórházig nem jutottunk szerencsére de volt hogy nagyon megijedtünk mert rendsen befulladt este most már 18 hónapos már egy jóideje nem volt hörghurutja remélem soha többé nem is lesz !amúgy még ami nagyon sokat segített a hagymalevél tea !jobbulást és kitartást!
2011. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom a Spiropenttől még rosszabbul volt (úgy tűnik érzékeny rá) Mi is Ventolint kaptunk, meg amikor nagyon fulladt Rectodelt kúpot. Nekünk is azt mondta a doki, hogy vissza-visszatér majd ez sajnos. Jobbulást!
2011. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.remélhetőleg most már jobban lesz, bár elkeserítő hogy valószínű visszatér a probléma..
2011. márc. 19. 07:51
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!