Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a kötelező óvoda? Ha a fiam most lesz 3 éves, akkor amint betölti kötelező óvodába adnom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

miért kérdezik meg naponta többször ezt????


5 éves kortól óvodaköteles egy gyereket. ha most tölti be a 3, akkor van még 2 évetek.


2014-től lesz egy törvény, hogy 3 éves kortól be kell íratni oviba a gyereket, de mivel az 2 év múlva lesz és a te gyereked akkor egyébként is óvodaköteles lesz addigra, nem érint.

és nem kell beadni, csak beíratni!



off: honnan veszitek, hogy már él a törvény? vagy be kell adni? csak tényleg rengeteg ilyen kérdés van....

2012. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam utánanézni de ahány hely annyi változat...

És rémisztgetik egymást az anyukák :)

2012. ápr. 3. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, de azért visszakerestem neked a törvényt:

Itt találod a (2011. évi CXC.) törvény szövegét:

[link]


Ha a szövegben rákeresel az „éves”, majd a „hatályba” szavakra, megtalálod a téged érdeklő részeket.

2012. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg örülnék ha kötelező lenne már de sajnos még nem az. Nálunk 3x-os túljelentkezés van az ovikban, nálunk még az alapítványiba ovikba se lehet bekerülni pedig ott fizetni kell keményen.

Szerintem kell már egy 3 évesnek az ovi, itthon már csak visszafelé fejlődik.

2012. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!