Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha a 2 éves 2 hónapos...

Baj ha a 2 éves 2 hónapos kisfiam nem beszél? Csak AAA mindennek AA meg A és mutogat. UÁO-UÁO, Bamm, Mámá ilyeneket.

Figyelt kérdés

Fogai is későn kezdtek bújni és csak most bújtak ki a foghúsból az alsó 4 ami eddig hiányzott.

8 hósan járt 1 évesen szaladt,most váltott lábbal megy fel a lépcsőn segitség nélkül.Ugrál páros lábbal,dobja a labdát,rugja,mozgás téren kitűnő.


2012. márc. 30. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedrintem nem baj,minden gyerek máshogy fejlődik,a fiúk állitólag később kezdenek beszélni.Ne aggódj miatta.-)
2012. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia! A fiúk egyébként is később tanulnak meg beszélni...Szoktam olvasgatni erről a témáról, és úgy veszem észre, hogy nem nagy gáz. Az én kisfiamnál már ugyan jelentkezik az érthető beszéd, szavakban (16hónapos), de azt veszem észre, hogy annál később mondja ki a szavakat minél tovább hagyom, hogy mutogatással értesse meg magát. Ha értem is mit mutogat, vagy mit "makog" akkor is ráhagyom és csak akkor teszek neki eleget, ha a legközelebb jár a megoldáshoz. Persze ez nagyon sok hisztit eredményez, és sok türelem is kell hozzá... Szerintem nem kell aggódnod, de itt sok mindenre választ kaphatsz:


[link]

2012. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. márc. 30. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:

mennyire gügyög választékosan? vagy csak ennyi van amennyit írtál? ha csak ennyi akkor szerintem meg kéne említened a dokinak :S


megért mindent, utasításokat teljesít?


2 éves, 3 hónapos a fiam, TSMT tornára járunk. 2 hónapja mikor elvittük orvoshoz, akkor 10 szót mondott tudatosan, most mondatokban beszél :)))

2012. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 2 éves státuszon mit mondott erre a védőnő?Nekem is ennyi idős és csak mutogatott 2 éves koráig,akkor viszont 3 napig más vigyázott rá,aki nem értette a mutogatást.Mire haza jöttem már egy csomót beszélt,és rohamosan fejlődik,azóta mindent mond,mondatokban.
2012. márc. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden utasítást megért,ismeri a színeket az összese.Ha azt mondom a lila kockát hozd ide ,akkor nem téved,ha a pirosat add apának akkor is helyesen cselekszik.Csavarhúzóval becsavarja és ki a csavarokat(az apjától látta)A szöget kalapáccsal beveri a deszkába.Ha nem ér el valami,akkor széket tesz és leveszi,de ha úgyse éri el akkor veszi a seprűt és lepiszkálja.


Mindennek megvan a maga hangsúlya.Ha csodálkozik ,ha dühös,ha barátságos,ha hizeleg akkor mindig más hanglejtéssel jön ki aZ ÁÁÁÁÁ.Mondatokba teszi az ÁÁÁÁ.

2012. márc. 31. 07:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban csak ezt a hangot adja,szerintem is említsd meg a dokinak.Legalább a szavak első részét vagy betűjét kéne már hogy mondja.De persze nem előírás,és minden gyerek máshogy fejlődik.Egy kérdést megér.
2012. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nálunk is ez volt. Hümmögés, aaa, meg bumm meg hamm, kb. ezek mentek. De mindent megértett. Ja, és neki is későn kezdtek kijönni a fogai, de akkor kettesével-négyesével.

Valamivel két éves kora után kezdett el egyszótagos szavakat mondani (kicsivel azután, hogy elkezdte a bölcsit), onnantól kezdve viszont pár hónapon belül már mondatokban beszélt, három éves korára pedig már választékosabban fejezte ki magát néha, mint sok felnőtt :)

Én is aggódtam, amikor még nem beszélt, kérdeztem is logopédustól, hogy mit lehet tenni, de hivatalosan csak 3 éves kortól beszélnek megkésett beszédről, addig nem nagyon csinálnak vele semmit. Annyit tanácsolt, hogy hintázzon sokat, mert ez használ (ne kérdezd, mi az összefüggés, én nem értek hozzá), meg próbáljak neki hangutánzó szavakat mondogatni meg rövid, egy szótagos szavakat.

2012. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mintha csak magamat hallottam volna:)

az én kisfiam dettó ugyanezeket tudja amiket a tiéd,de ő is csak aaaa-zik,vagy őőőő-zik,na meg mindent elmutogat!én is kicsit aggodok,de a védőnőm azt mondta 3 éves koráig nem baj ha nem beszél csak a lényeg hogy megértse az utasításokat,kéréseket!ja és februárban volt 2 éves.

2012. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!