Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy gondolhatják a szülők,...

Hogy gondolhatják a szülők, hogy az óvó néninek bírnia kell a gyerekükkel, csak azért, mert ezt tanulta?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom a csoporttársak anyukájától, de ŐK SEM BÍRNAK a saját gyerekükkel, ráadásul az óvó néninek ott van másik 5 ugyanilyen karatos, erőszakos hisztis gyerek, plusz 20 élénk, de legalább koruknak megfelelően viselkedő is.
2012. márc. 30. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez azért valahol jogos. Neki ez a munkája. Ennyi erővel egy eladó is ott ülhetne akkor a csoporttal, ha a te logikád szerint nézem.
2012. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem jogos. A szülőnek meg kellene annyira nevelni a saját gyerekét, amennyire egy átlagos 3-4-5-6 évest kell - akkor is nehéz 25-28 gyerekkel, na EZ az ovónő feladata, hogy ilyen gyerekeket neveljen, illetve meséljen nekik, csoportfoglalkozásokat tervezzen, kézműveskedjen stb.


És nem az, hogy az alig, vagy nagyon rosszul nevelt gyerekekre elszúrja az idejét, és akkor hozzátenném, amíg a többi persze hátrányt szenved miattuk.


Főleg nem pedig az - ahogy írtam is -, hogy a SAJÁT szüleik nem bírnak az ilyen gyerekekkel, de panaszkodni tudnak.

2012. márc. 30. 19:49
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a véleményem, hogy a pedagógus azért pedagógus, hogy a nehezebb esetekkel is boldoguljon. Nagyon sok olyan eset is van, hogy a gyerek otthon jól viselkedik, az oviban meg hisztis, akaratos, erőszakos - akkor inkább ne is járjon közösségbe?

És igenis ezt egy pedagógusnak kezelnie kell - mondom ezt úgy, hogy én is pedagógus vagyok. Ugyanis én nem azért kaptam a diplomámat, hogy kizárólag jól viselkedő, szerény, csendes és szófogadó gyerekek óvónénije legyek.

Elég kellemetlen, ha egy szülő nem neveli meg rendesen a gyereket, de ez nem a gyerek hibája, így miért is kellene a gyereket büntetni?

És egy pedagógusnak kihívás, hogy egy ilyen gyereket kezeljen - hiszen ez az igazi hivatás.


Amúgy nem is értem, mit szeretnél. HOgy vegyék ki a gyereket, aki nem fogad szót? És utána? Neveljék otthon, amíg fel nem nő? Vagy álljon fel egy bizottság, hogy eldöntse, ki alkalmas rá, hogy közösségbe járjon?


Komolyan érdekel, mert nem értem, hová akarsz kilyukadni.

2012. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mint írtam: ott van másik 20, aki élénk, eleven, igazi gyerek - nem kisangyalokból áll többnyire egy csoport!


Azt is írtam, hogy ezek a szülők MAGUK SEM bírnak a gyerekeikkel - holott van egy vagy kettő, nem 28.


Hogy hová szeretnék kilyukadni? Ez is kiderült, de megfogalmazom máshogy: miért HÁRÍTJÁK másra a gyereknevelésben kudarcot vallott szülők a felelősséget?

2012. márc. 30. 20:19
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Igenis jogos, az óvónéni TANULT pedagógiát, nem mellesleg ezért FIZETIK.

De gondolom neked mindegy, mi mit írunk,mert már megvan a magad VÉLEMÉNYE, de akkor szerinted mi a MEGOLDÁS, csak a te gyereked járjon óvodába?

(Mert gondolom neked az fáj, hogy a te gyereked hátrányban van a "kezelhetetlenekkel" szemben,és nem körülötte ugrálnak a gondozók)

2012. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jajj, de ideges vagy...


Szerintem az oviban óvó nénik vannak, nem gondozók.


Ezzel a fizetéstémával nagy butaságot írtál, mert ennyire erővel visszavághatok én is: azért kapja az óvó néni a fizetését, hogy MINDEN gyerekkel egyenlően tudjon foglalkozni, igen, és ne az 5 neveletlenre menjen el a napja úgy, hogy másik 20!!! hátrányba kerül.


Bár védheted nyugodtan a hanyag szülők neveletlen kisgengsztereit - ettől függetlenül a kérdésemre érdemben nem sikerült válaszolnod.

2012. márc. 30. 21:32
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Szia, szerintem otthon kell elsősorban a gyereket megnevelni. Az óvónő hiába neveli a gyereket, ha otthon nem kap jó példát, hatékony fegyelmezést. Egyeztetni kell a szülőkkel a problémát és otthon a szülőnek kell beszélgetnie a gyerekkel róla sokat. A problémás gyerekeket közösen lehet nevelni és jó irányba terelni. Mellesleg pont az iskolában lehet megfigyelni, hogy a szülők mennyire elhanyagolják a gyerekeiket és mindenért a tanárt hibáztatják. Hiába jó szakember valaki 7-8 órán át, ha a nap többi részében rossz példát lát, vagy félrenevelik. Én biztos, hogy jó néven venném, ha a gyerekemmel probléma lenne, és szólnának és adnának segítséget, miben változtassak, de sok szülő csak megsértődik és szitkozódik.
2012. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem te vagy IDEGES, én csak próbáltam visszaadni a kommented HANGULATÁT:)és nagyon ügyes vagy, hogy egy szóba bele tudtál kötni, remélem megnyugtatja a lelked.


Akkor próbálok úgy válaszolni, hogy értsd: a szülők valószínűleg azért gondolják, hogy az óvónéninek bírnia kellene a gyerekekkel,mert

1. ez a szakmája

2. és ezért kapja a fizetését


Nem tudom,mit nem lehet ezen nem érteni. Gondolom te is dolgozol/dolgoztál, persze hogy elvárják minden munkahelyen, hogy nehezített körülmények között is ugyanazt vagy hasonló minőséget tegyen le a dolgozó az asztalra.

Egyébként az óvónő feladata nem kifejezetten az, hogy minden gyerekkel ugyanannyi időt foglalkozzon szerintem. Tudomásom szerint az iskolai időszakra készítik fel őket, hogy megtanuljanak közösségben élni, csapatban dolgozni. Ez az integráció nyilván egyes gyerekeknek nehezebben megy, akár az otthonról hozott nevelés hiánya miatt is, emiatt ők több időt igényelnek.


Ahelyett, hogy emiatt bosszankodsz, inkább örülj neki, hogy a te gyerekeddel nincs ilyen probléma.

2012. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Akkor ha valaki lassúbb felfogású felnőtt, kicsit többször kell elmagyarázni neki valamit, azt ne szolgálják ki a NAV-nál, a bankokban?

Hiszen egy MÁV ügyintéző sem azért kapja a fizetését, hogy egy embernek magyarázza hogy miért annyi a jegy, miért kapott helyjegyet, hová kell ülnie; hanem azért, hogy másik 50-et kiszolgáljon.

2012. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A 21.44-es válaszoló abszolút megértette, hogy mire akarok KILYUKADNI :):):) Az otthoni nevelés súlyos hibáira, hiányosságaira, amit aztán szépen át akarnak dobni másra, és még nekik áll feljebb.


Nem, én nem vagyok ideges, sőt mosolygok a kommentjeiden (nem kinevetlek, mosolygok, mert annyira elbeszélünk egymás mellett).

Mert a te válaszaidból még mindig nem derült ki, hogy miért hárítják másra a szülők a felelősséget, amikor már óvodáskor előtt sem bírnak a gyerekükkel, aztán bekerül oviba, és rögtön az óvónők a hibásak, bármit tesz és mond, az csak rossz.


Persze, örülök, hogy minket nem érint, mert a gyerekem csak délig van bent, és itthon igazán van időnk egymásra. De lehetne nem így! És nem a saját kicsinyemet emeltem ki, hanem arra utaltam, hogy van másik 20 gyerek, aki igényt tart arra, amit nyújtania kell egy óvó néninek.

2012. márc. 30. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!