Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korrekt dolog az, hogyha egy...

Korrekt dolog az, hogyha egy anyuka még nem tudja pontosan, hogy visszamegy e dolgozni a GYED után, de beiratta bölcsibe a gyereket?

Figyelt kérdés
A férj külföldi munkavállalásától függ,ha sikerül és anyagilag megteheti otthon marad,ha nem ,akkor pedig visszamegy dolgozni és a pici bölcsödébe megy.
2012. márc. 28. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,korrekt.

Gondol a jövőre felelősséggel, és ez a lényeg.

Ha végül nem megy a gyerek bölcsibe, akkor üres lesz egy hely,és szólnak a várólista első emberének,hogy hozhatja a gyermekét.

2012. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel sajnos jóval előre kell jelentkezni a bölcsibe, ahhoz hogy felvegyék...

Ha akkor bekopogtat, hogy jöttem, hoztam a gyereket, két hét múlva ide szeretném járatni, épp hogy nem röhögik ki. Így viszont biztos a hely, és ha mégis összejön a külföldi állás, akkor a megüresedett helyre felvesznek mást!


Mi nem akartuk beadni bölcsibe! A véleményem továbbra is az, hogy nem szeretném bölcsibe járatni, anyagilag meg is tehetjük. Februárban volt 2 éves a fiam, ugye jövő februárban lesz 3. Felhívták viszont a figyelmem, hogy semmi esélye nincs, hogy ő 3 éves korától, jövő februártól oviba menjen, nem veszik fel, nincs hely. Talán jövő szeptembertől, mikor már 3,5 éves lesz. Na ez azért már kicsit kellemetlen, mert a munkahelyemre viszont visszavárnának. Szóval mi most próbáljuk meg beiratni, hogy idén szeptembertől felvegyék a bölcsibe, de a 2-3-szoros túljelentkezés miatt nem sok jóval kecsegtetnek.

2012. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2012. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen helyzetben voltunk. pont azokban a napokban kellett beíratni a bölcsibe a gyereket, amikor a férjem külföldi munkaajánlatot kapott. Úgy döntöttünk, hogy belevágunk a külföldi melóba, a bölcsi meg törölve, én itthon maradok GYES-en, majdcsak megélünk. De nem jó döntés volt. Már az első hónapban kiderült, hogy a fizetés nem úgy alakul, ahogy ígérték. Csak 4 hónapot bírtunk így. Most viszont már nem tudom bölcsibe íratni csak szeptembertől. Utólag visszanézve, ha beírattam volna akkor már 1 hónap után viszajöhetett volna a férjem, hiszen itthon várta a régi munkája és én is dolgozhatnék.
2012. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TKI Ibolya ***** válasza:
34%
Ezzel csak az a gond hogy akinek meg tényleg van munkája és menne vissza dolgozni lehet hogy pont egy ilyen "felelősség teljes" anyuka miatt aki még nem tudja lesz e munkája nem tudja beadni a gyerekét a bölcsibe,mert nincs hely,vagy esetleg jóval messzebbre kell elvinni a gyereket,mert csak ott volt hely.Bizony volt már erre példa a környezetemben,és hiába üresedett meg később egy hely a bölcsibe mert anyuka még sem ment dolgozni akkorára már a másik anyuka sem tudott elmenni dolgozni,mivel nem volt a bölcsiben hely így ugrott az állás is.
2012. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi probléma nincsen.
2012. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az adott bölcsiben mindenkit kivétel nélkül felvesznek,egy kisvárosról van szó ,év közben aki betölti a 3 évet,azt átszoktatják az ugyanebben az intézményben-másik szárnyban lévő oviba ,így mindenkit fel tudnak venni a bölcsibe.

Az intézményvezetőnek szóltam is,hogy ha a férjem külföldi munkája lehetővé teszi,akkor mégis itthon maradok a harmadik évben,az első gyermek ment bölcsibe (ugyanide) 2 évesen ,nagyon aranyosak voltak,szeretett járni a kisfiam oda,én is élveztem,hogy ismét dolgozom,de sajnos időközben kiderült,hogy van egy autoimmun betegsége (néha fellángoló izületi gyull. )ami miatt egész télen nem engedték oviba és kérdezte tőlem az immunológus,hogy mikor megyek vissza GYED-ről dolgozni,mikor mondtam neki,hogy amint a kistesó két éves,akkor nagyon ingatta a fejét,hogy ez nem biztos,hogy kivitelezhető lesz a nagyobb testvér betegségével.

Úgy vettem észre ,hogy azért bíztató a kisfiam egészségi állapota,talán mégis csak menni fog neki az iskola előtti utolsó év állandó hiányzások nélkül(már lassan 6 éves,az utobbi fél évben teljesen tünetmentes) az oviban jövőre,nagyon sok mindent figyelembe kell vennem a mérlegelésnél,de az elsődleges,hogy anyagilag biztos alapokon álljunk,ezért csak az utolsó pillanatban tudom majd megmondani a munkahelyemnek (rendesek,akkor megyek vissza amikor szeretnék15 éve dolgozom ott) és a bölcsinek,hogy megyek e dolgozni vagy sem (1-2 hónappal azelőtt ,hogy lejár a GYED már tudni fogom).

2012. márc. 28. 13:40
 8/8 A kérdező kommentje:

"Úgy döntöttünk, hogy belevágunk a külföldi melóba, a bölcsi meg törölve, én itthon maradok GYES-en, majdcsak megélünk. De nem jó döntés volt. Már az első hónapban kiderült, hogy a fizetés nem úgy alakul, ahogy ígérték"


Ennél tanulságosabbat nem írhattál volna,nagyon jó,hogy leírtad nekem mindezt,köszönöm!

Kint sincsen kolbászból a kerítés,néha nem úgy sikerülnek a dolgok ahogyan azt előre eltervezi a külföldi munkára vállalkozó munkavállaló.

Így,hogy beirattam a kissebb gyermekemet a bölcsibe biztosan tudjuk biztosítani a gyerekeknek amire szükségük lesz (vagy a férjem külföldi munkája,vagy az én munkahelyre visszatérésem által),nem luxusdolgokra gondolok,de egy alapot,átlagot szeretnék megadni nekik.

2012. márc. 28. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!