Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hat ev koruli gyermeket...

Hat ev koruli gyermeket mennyi idore hagynal egyedul otthon?

Figyelt kérdés

A gyermekeim meg joval kisebbek, meg el sem tudom kepzelni, hogy 2-3 ev mulva egyedul itthon maradhatnak, foleg, hogy ketten vannak, igy meg konnyebben talalnak ki olyan dolgokat, amiket nem kellene...

De kivancsi lennek, hogy mas egy hat ev koruli gyereket (kistestver nelkul) mennyi idore hagyna otthon nyugodt lelkiismerettel egyedul.


2012. márc. 18. 14:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

En azon gondolkodom, hogy en hany eves koromtol voltam otthon egyedul, de nem jovok ra.

Mondjuk annyibol konnyebb volt a szuleim helyzete, hogy a testvereim 10 evvel idosebbek tolem, arra emlekszem, hogy rajuk bizva sokat voltam, de Ok akkor mar boven tinik voltak.

Es arra is emlekszem, hogy elso alkalommal, amikor egyedul voltam otthon (8-9 ev korul voltam) majdnem sikerult felgyujtanom a konyhat, mert kitalaltam, hogy meglepetesbol fozok valamit es nem igazan jott ossze. Tulfoztem a tesztat, elfelejtettem, hogy felraktam foni, teljesen leegett, mar fustolt, ki nem gyulladt, de nagyon megijedtem.

Es en speciel nem voltam izgaga gyerek, inkabb csendes, olvasos fajta es meg azt sem mondhatjuk, hogy buta voltam. Csak siman jo otletnek tartottam a meglepetes ebedet es rosszul sult el...

Az en gyermekeim izgagak, Ok hamarabb cselekszenek, mint gondolkodnak, epp ezert nem tudom elkepzelni, hogy Oket egyedul fogom hagyni otthon ilyen idosen.

2012. márc. 18. 15:35
 12/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idős gyerekem van,nem hagynám egyedül úgy hogy elmegyek itthonról,órákra meg végképp nem.Az enyém nagyon félős,ha kimegyek az udvarra szólnom kell előtte mert keres,hol vagyok.2-3 óra hosszú idő,bármi történhet,főleg este sötét van kint.Arról nem is beszélve hogy egy ennyi idős gyerek 10-ig fennvan...az enyém suliba megy majd,fel se bírna kelni reggel,most is 8 kor ágyban van.
2012. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Amíg lemegyek a boltba max annyi időre marad néha itthon. De hosszabb időre főleg este biztos nem hagynám még. Én anno 8 évesen már egész napokat töltöttem otthon, mikor nem volt suli, és a szüleimnek meg hát ugye dolgozni kellett. Sokat számít milyen a gyermek, mennyire "megbízható", milyen a lakás, a környezet, szomszédok. Mi nagyon biztonságos helyen laktunk és az összes szomszéddal baráti volt a viszonyunk, bármi baj lett volna át tudtam volna menni.
2012. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!