Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi tapasztalatok?

Bölcsi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok a bölcsi kezdés és a munkába állás után? Hogy viselte a kicsi és ti anyukák? Hogy sikerült átszervezni az életeteket? Mik a buktatók, mire érdemes figyelni?

2 hét múlva megyek dolgozni és el sem tudom képzelni hogy lesz azután. A bölcsi beszoktatásnál tartunk, elég jól viseli a kislányom, de szeretnék előre felkészülni a nehéz helyzetekre, ehhez várok segítséget, tapasztalatot, előre is köszi!


2012. márc. 14. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon simán ment a beszoktatás (szeptemberben kezdtük), 4. nap már ott is aludt kisfiam. Két hét után már mentem dolgozni, tehát teljes napot maradt, és nem volt gond.

Mindenki azt mondta, hogy ha ilyen hamar és könnyen ment a beszoktatás, akkor majd egy kis idő után (pár hét, 1-2 hónap elteltével) jönni fog a hullámvölgy, és akkor lesz hiszti és egyebek. Na nálunk ez is elmaradt. Illetve annyi, hogy december környékén már majdnem minden héten csütörtökön-pénteken mondta kisfiam, hogy "nem akajok bőcsibe menni" - ő is elfáradt. De ez is elmúlt, soha nem sírt utánam, soha nem volt hisztis elválás a bölcsiben. Voltunk szabadságon, együtt töltöttünk az ünnepek körül több időt otthon, és ez neki is elégnek bizonyult, ismét újult erővel vágott neki a bölcsinek.


Kicsit furi, hogy mivel elég sokat dolgozom, csak esténként tudunk együtt lenni, így azt igyekszem minnél tartalmasabben eltölteni a gyerekkel. Emiatt a takarítás például mindig hétvégére marad - sokszor az az érzésem hétköznap, hogy szalad a lakás. Szinte semmire nincs időm, de a gyereknek már nagyon kellett a gyerektársaság, és nekem is hiányzott már a munkám. Buktatók? Hmm... nem tudom, nálunk nem volt ilyen (kopp-kopp-kopp).

2012. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, örülök, hogy van akinek ilyen simán megy minden. Én még reménykedő stádiumban vagyok, jelenleg ebédig van a kislányom, még nem aludt ott és lekopogom, eddig nem sírt utánam. Szereti a gyerekeket, két tündéri gondozónő van velük. Attól tartok majd mikor már ott is kell aludni, akkor jön majd a nagy sírás. Bár reménykedem, hátha kedvet kap a többi gyerkőctől. Már most kétségbe vagyok esve, mi lesz ha már dolgozom, olyan kevés idő marad a kicsire. Mire hazaérek, már lassan vacsi, fürdés, alvás lesz, játékra max fél óra jut majd. Még egyszer köszönöm a hasznos választ, szép napot!
2012. márc. 14. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!