Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is van gyümölcsnap az...

Nálatok is van gyümölcsnap az oviban? Mennyi gyümit visztek?

Figyelt kérdés

Nálunk heti egyszer van gyümölcsnap, és azt mondták a szülőin, hogy vigyünk minden gyereknek gyümölcsöt. Ezen meg is lepődtem, mert ha mind a 28 szülő visz ennyi gyümölcsöt, akkor az ovi gyümölcskereskedést nyithat.

Én 3-4 szem almát/banánt/narancsot szoktam most télen vinni. Viszont ma is kiakadtam, mert rajtunk kívül egyetlen szülő vitt csak gyümölcsöt, más nem. Hát, ezért mondták, hogy vigyünk mindenkinek? Az az egy-két szülő, aki visz, lássa el az összes gyereket? Én ezt nem értem, azért heti 1 szem almát meg lehetne venni. Múltkor is azt mondta a lányom, hogy nem kapott gyümölcsöt, mert nem jutott neki.


2012. márc. 13. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van és szerencsére nagyjából mindenki betartja (vagy tényleg mindenki) mert látom, hogy mindig van elég gyümi. Én 5 gyümölcsöt szoktam vinni hetente vagy ha kevesebb nap van a héten az ünnep miatt akkor annyit ahány nap van.

Jó dolognak tartom (már ha mindenki betartja), mert így naponta kapnak gyümölcsöt, ha az ovi állná akkor abba a napi 375Ft-ba nem hiszem, hogy beleférne minden napra 1 gyümölcs.

2012. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk havonta egyszer kell vinni, de úgy h abból mindenkinek jusson. Én épp ma vittem 2 kg almát és egy doboz kiwi-t. 22 gyerek van, most kb 6 beteg. Sokszor vittem már zöldséget is, uborkát, paprikát, paradicsomot, vagy diót, mézet, lekvárt.

Itt mindig minden gyümölcsöt feldarabolnak, így ha nem is egy egész, de valamennyi mindenkinek jut.

2012. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam bolcsis de nallunk is van gyumolcsnap, igaz nem minden heten de kb. havonta 2-szer. Ilyenkor otthon kell valami alakzatot, allatot... kesziteni gyumolcsbol es ezt bevinni. A kisfiam multheti alkotasa egy szollo hernyo volt. Minden gyerek keszit otthon valamit, termeszetesen szuloi segitseggel. Az sem gond ha ismetlodik a figura. Nagy sikert artot a fiam dinnye sunije igy azt tobbszor szoktuk elkesziteni. Nem igen nezegettem, hogy a tobbi szulo is hoz vagy sem de ugy gondolom, hogy mindenki reszt vesz benne mert eleg sok alkotast szoktam latni az asztalon amikor viszem a kisfiam. 10 oraira szoktak oket kitenni es mi elotte erunk oda mert 9 korul viszem bolcsibe. Ugyhogy nallunk alkotni kell a gyumolcsbol valamit es csak kis adagot kell vinni.
2012. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
be van osztva a csoportba hogy minden héten más 2 kisgyerek visz gyümölcsöt.igy az kb másfél havonta jut ránk a sor.ez csoport léccám függő.
2012. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van, hetente mindig más gyerek viszi, így egy évben csak 2x jut ránk a sor. A gyümölcshetes több kg gyümölcsöt szokott vinni, hogy egész hétre elég legyen mindenkinek.
2012. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kint van egy napokra lebontott táblázat a faliújságon, oda beírjuk a gyerek jelét és, hogy mit vittünk.

Így mindenki látja, melyik gyümölcsből, zöldségből érdemes vinni. Egy hónapban 1× kerül ránk a sor. Előre is be lehet írni, hogy melyik napon viszel valamit. Ilyenkor 2 kg alma, narancs, 1 ubi, vagy paprika mellé, stb. Ha túl sok összejön, akkor kiteszik az óvónők, hogy köszönik, de a héten már nem kérnek több gyümölcsöt.

2012. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nálunk is így kéne, mert ez, hogy mindenki vigyen, úgy látszik nem működik. Bár különösebben nem érdekel, mert a lányom minden nap kap otthon gyümölcsöt.
2012. márc. 13. 15:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk minden héten van egyszer. Kiírják az óvónők, hogy 1 kg alma - X.Y., 1 kg mandarin Z.Y., stb. 5 féle gyümölcsöt kérnek 5 gyerektől, ebből gyümölcssalátát készítenek. Mivel 25 gyerek van a csoportban, átlag havonta kell bevinni 1 kg gyümölcsöt. A faliújságra van kiírva, így mindenki látja, hogy ki a soros, amikor beviszed, akkor kipipálják, hogy vitted.
2012. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden pénteken van gyümölcsnap,csak annyit kell vinni,amennyit egy gyerek enne meg.

Általában 5db banánt,vagy egy üveg meggy/őszibarack/ananász konzervet viszünk,vagy 5-6 db almát/mandarint viszünk be.

2012. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is heti egyszer van gyümölcsnap, és be van osztva, hogy kinek mikor kell vinnie. Régebben nem volt ez a beosztás, de pont azért kellett, amit te is írtál, hogy akkor mindig ugyanazok a szülők vittek, sokan meg egyszer sem vittek semmit.
2012. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!