Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a terhesség alatt a heti...

Árt a terhesség alatt a heti 1 gyümölcsnap?

Figyelt kérdés
Muszály lenne valamit kezdenem,mert nagyon hízok! dokim megöl ha visszamegyek hozzá,mert azt mondta,hogy tartani kéne a súlyomat!Diétázom,de úgy látszik már az se ér semmi,mert 3-4 hétig szépen tartottam(20-24hét),onnantól meg megint hízásnak indultam,hába csinálom!Megszokhatta a szervezetem?ELegem van már ebből az egész súlymizériából,mert unom,hogy csak e körül forog a terhességem,és mindig cseszegetnek,nameg már én se érzem jól magam a súlyom miatt,ami ma reggel plusz 13kg.. És még van 3 hó hátra!
2008. aug. 28. 08:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
most vagyok 26 hetes
2008. aug. 28. 08:16
 2/13 anonim ***** válasza:

Dehogyis, én beiktatnék még egy gyüminapot! :)

És ne aggódj a súlyod miatt, majd ha megszültél, ráérsz ezzel foglalkozni, lényeg, hogy jól érezd magad a testedben! :)

2008. aug. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

azért én gyümölcsnapot nem mernék tartani, a babának nap, mint nap szüksége van a vitaminokra, ásványi anyagokra, stb.

szénhidrát szegény diétát próbáltál már? akinek magas a cukra, annak is előírják, napi 150-180 g szénhidrát bevitel, öt részletben.

egyébként próbáld meg ne magadra venni, ha piszkálnak a súlyod miatt, elvégre nem téged piszkálnak, csak a babádat védik. (egyébként szerintem sokan híznak ennyit, orvosfüggő is, hogy ki mennyire helyezi központba ezt a kérdést)

2008. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem árt a heti egy gyüminap, bár tény, hogy nem fogsz jól lakni aznap, így nehogy az legyen, hogy este jársz majd rá a hűtőre...

Én 24 hetes vagyok, plusz 10 kilóval tehát ez sem kevés, pedig én sem tömöm magam és nem pacalt eszem csécsi szalonnával. Egyszerűen ilyen a szervezetem. Aki pedig beszól a súlyomra, az tehet egy szivességet..... Ez az orvosoknak is tudniuk kellene, hogy ahány szervezet, annyi terhesség...

2008. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így vagyok, hogy elég jól jönnek a kilók.

25 hetes vagyok, 10 kiló plussznál tartok.

Ilyenkor szerintem bármit csinálunk, jobban jönnek a kilók.

Azért odafigyelek, főleg a vacsira.

Ezenkívül járok úszni is.

A gyümölcsnap biztosan nem árt a babának, sőt!

2008. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem ne foglalkoz a kilokkal mert felesleges a gyümi nap nem árt a babának nekem is diétáznom kellet és már örültem ha nem jött fel plusz engem is cseszegetet a doki mert én összesen 26 kilot hiztam de ne foglalkoz vele neked kell majd leadni amig jól érzed magad meg a baba is jól van addig ne agogy ilyen dolgokon.

2008. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beiktathatsz heti 1 gyümi napot! Egyél mindennap sok lehetőleg nyers zöldséget és gyümölcsöt! A rendszeres mozgás is segít. A szénhidrát szegény diétát én nem javaslom, ha nem babavárós lennél, akkor is durván árt!!!

Egyél inkább teljes őrlésű kenyeret!

Hagyd el az étrendedből a finomított dolgokat, félkész/tartósított ételeket.

2008. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem jó a gyüminap egy héten egyszer, mert vízhajtó hatású nekem a védőnő mondta!

Amikor én terhes voltam és a 26. héten tartottam 8 kiló feleslegnél, a doki rámszólt, majdnem egy hónapig minden kaja előtt sírtam, mert mertem enni! De a végén örültem, mert így tényleg csak 13 kiló jött fel rám! És a 6 hetes kontrollra, úgy mentem hozzá, hogy azt mondta, mintha nem is szültem volna, mert még kevesebb lettem mint szülés előtt!

3 hónapos kislány anyukája

2008. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló,irigyellek....én már csak azt szeretném,ha 20kg-nál megállnék!!már nekem is sírógörcsöm van,ha eszek..
2008. aug. 28. 09:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy konkrétan árt, de én nem próbálnám ki most. Én a helyedben inkább azt tenném, hogy heti több napban figyelnék oda az étkezésekre és nem egy napban viszonylag drasztikusan. Nem fogyókúrára gondolok, hanem arra, hogy reggelire egyél szénhidrátot, ebédre amit kívánsz, akár nehezebbet is, húsokat, akár desszerttel, ha a cukroddal nincs baj és vacsorára egyél gyümölcsöt. Persze ezek mellett, ha igényled, akkor egyél még sok-sok zöldséget, gyümölcsöt. Meg amit éppen megkívánsz.

Nem hiszem, hogy heti egy gyümölcsnappal sok eredmény érnél el és azt sem hiszem, hogy az túl jó, ha heti egy napban semmilyen húsfélét nem viszel be.

A súlyoddal ne foglalkozz ennyire drasztikusan. Sokkal többet árt az, hogy te stresszeled magad a hízás miatt, mint maga a hízás. Én 27 hetes vagyok, híztam eddig 10 kilót. Ebből ötöt az első néhány hétben, mert a baba miatt leraktam a cigit. A többit 18-23. hét között, most hetek óta szintén semmi. Érdekes, hogy én nem akkor híztam, amikor farkasétvágyas heteim voltak, hanem akkor, amikor alig kívántam enni valamit. Én külföldön várom a babámat, itt nem mérik a súlyt, csak az első találkozásnál és szülésnél, a védőnő egyáltalán nem szól egy rossz szót sem. Viszont egy magyar szülész rokonomnak majdnem asztmapipára volt szüksége, amikor elmondtam két hete, hogy mennyit híztam (akkor is tíznél jártam már) és jól leszidott, mert szerinte ez borzasztó. Két napig bőgtem miatta, most már nem érdekel. Nem eszem sokat, sőt, nem eszem többet, mint baba előtt, rengeteget mozgok most is, akkor mégis nagyon vékony voltam, most meg egyre több és több a súlyom. Elfogadom.

2008. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!