Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi dolgok kb. mennyi...

Az alábbi dolgok kb. mennyi idős gyerekre jellemzőek?

Figyelt kérdés

- utánozza több állat hangját

- képeskönyvben, utcán rámutat a megnevezett állatra

- formabedobót ügyesen használja, van olyan forma, amelyiket tudja is, hogy hová kell dobni, a többinél is csak a lyukat kell megmutatni neki

- a "tedd a fejedre/nyakadra/lábadra" felszólításnak eleget tesz (bár nem tudja egyedül felhúzni a ruhadarabot, de próbálja)

- felnőttek cipőjébe, papucsába bújik, próbál benne menni

- ügyesen eszik egyedül, többnyire még kézzel, néha evőeszközzel

- mondja, hogy "deje" (gyere), és mutatja is a kezével

- utánozza a porszívót és a mikrót, akkor is, ha látja, és akkor is, ha csak szóba kerül

- mutat a hűtőre, majd utánozza a mikrót, így adja a szülő tudomására, hogy ideje melegíteni az esti tejet :)


2012. márc. 11. 17:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére most nem jön egy darabig...

Egyszer megkérdeztem, mit csináljak, ha egyszer ilyen? Erre azt mondta, hogy ne mutassák meg a forma bedobon, mi hova való. Na, azzal valóban előrébb vagyunk.

2012. márc. 11. 20:57
 12/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon ügyes a kislányod. Az enyém is kb tudta ezeket, 10-11 hós volt mikor könyvből már sokmindent megismert, megmutatott ha kértem, mutatta a testrészeit is, és a hűtőt is (ezt akkor, mikor már megnézte hogy én elmentem fürdeni és az ajtót is betettem, apának meg mutatta a hűtőt, hogy adjon neki túró rudit, vagy joghurtot pl, mert tudta hogy én nem adok vacsi előtt semmiképp, meg este se nagyon szeretem az ilyet, apa meg ugye.....). Beszélni nem beszélt, de állathangokat utánozott, formabedobó nem érdekelte. Egy fél órát eljátszott azzal, hogy a cipőfűzőt dugaszolta a lukba (nem tudta áthúzni, csak beledugta, kivette. 15-16 hósan jó pár színt is felismert, igazán 14-15 hósan kezdett beszélni, 21 hósan már 2-3 szavas mondatokban, és 2-3 versszakos verseket tudott. Én se gondoltam hogy kiemelkedő, védőnőnk is csak megdícsérte és kész. Amúgy most 3,5 éves, és nem gondolom hogy a nagy átlagnál sokkal többet tudna, az előbbieket is csak azért írtam le, hogy attól hogy egy kicsi előbb tud valamit mint az átlag, nem biztos hogy később nem marad egy átlagos kisgyerek.

Szóval légy büszke az okos kislányodra és ne foglalkozz a védőnőddel!!!

2012. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A cipos storyt kiveve a nagylanyom ezt 1 evesen,a kicsi 7-8 honaposan csinalta.Abszolut gyerek fuggo szerintem.A vedonok meg sok minden butasagot is mondanak szerintem.Ugyesen vagytok,igy tovabb:)
2012. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok.Abban picit igaza van a vedononek,hogy nem szabad nekik megmutatni a formabedobos jatekon mit hova kell tenni,maguktol jonnek ra,ez a kihivas nekik:)
2012. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
1 évesen csinálta ezeket a lányom.
2012. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!