Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi dolgok kb. mennyi...

Az alábbi dolgok kb. mennyi idős gyerekre jellemzőek?

Figyelt kérdés

- utánozza több állat hangját

- képeskönyvben, utcán rámutat a megnevezett állatra

- formabedobót ügyesen használja, van olyan forma, amelyiket tudja is, hogy hová kell dobni, a többinél is csak a lyukat kell megmutatni neki

- a "tedd a fejedre/nyakadra/lábadra" felszólításnak eleget tesz (bár nem tudja egyedül felhúzni a ruhadarabot, de próbálja)

- felnőttek cipőjébe, papucsába bújik, próbál benne menni

- ügyesen eszik egyedül, többnyire még kézzel, néha evőeszközzel

- mondja, hogy "deje" (gyere), és mutatja is a kezével

- utánozza a porszívót és a mikrót, akkor is, ha látja, és akkor is, ha csak szóba kerül

- mutat a hűtőre, majd utánozza a mikrót, így adja a szülő tudomására, hogy ideje melegíteni az esti tejet :)


2012. márc. 11. 17:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, illetve tud szagolni és fújni is. :D
2012. márc. 11. 18:01
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam ezeket 14-15 hónaposan csinálta.
2012. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó, minden gyerek más, más az érdeklődési körük. Kisfiam már nagyon hamar utánozott rengeteg állatot, 16 hónaposan már javában mondta a nevüket is, nem csak utánozta őket. Szintén 16 hónaposan már próbálkozott az egyedül evéssel, 13 hónaposan már kirakta tök egyedül a montesszori tornyot, addigra formabedobózott is. 17 hónaposan egyik alkalommal, mikor valamiért kinevettem, befogta a számat, hogy ne nevessek rajta. A testrészeit már nem tudom pontosan, hogy mikor tanulta meg, de azokat is hamar.

Most mindegyikre nem írom le a dátumokat, de csak ismételni tudom magam: minden a gyerek érdeklődési körétől függ. Kisfiam pl. állatmániás.


Miért kérdezed?

2012. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lányom úgy 13 hónaposan, a fiam 16 hónaposan csinálta.
2012. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
egy évesen tudta ezeket a fiam,kivéve az egyedül evést.
2012. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A formabedobón kívül egy évesen mentek ezek a dolgok.
2012. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

15 hó körül.


Miért????????

2012. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
a lányom ezeket 13-14 hónaposan csinálta
2012. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Csak a védőnő megint okoskodik, hogy kiemelkedően okos a kislányom, és figyeljünk oda, mert ebből még baj lehet. De szerintem egyáltalán nem olyan kiemelkedő. Okos, mert azt látom rajta, de azért nem ad okot az aggodalomra, ahogy azt a védőnő állítja. Szerinte később lesz majd gond, mert az iskolában okosabb lesz a többieknél, stb... Szerintem meg baromira nem. Ezekben a dolgokban ügyes, de nyilván neki is vannak ügyetlenkedései, és olyan dolgai, amiben mások sokkal ügyesebbek nála.

Amúgy egy éves a kislányom.

2012. márc. 11. 20:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Istenem, ha védőnők nem lennének a világon, de szép is lenne....

Valóban ügyes a kislányod, egyévesen még viszonylag kevés gyerek tudja ezeket, de hogy már az is baj legyen, ha valaki ügyes, nonszensz... Örülj, hogy ügyes a gyereked és inkább ne beszélgess a védőnőddel, újabb díszpéldány, de inkább elrettentésből kéne mutogatni.:-(

Most komolyan, szerinte mit kéne csinálnod a gyerekeddel: agyonütni, ha ügyes dolgot csinál, nehogy túl okos legyen, vagy mi????? Bezzeg ha meg kicsit lustácskább lenne és kevesebb dolgot tudna, akkor meg azért károgna... Pfujj, de úúúúútálom a védőnőket!!!

2012. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!