Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel nagyobb cipőt...

Mennyivel nagyobb cipőt vesztek a gyereknek?

Figyelt kérdés
Az én másfél évesemnek most 14,5 cm a lába. Tavaszi cipőt vennék most neki, de mekkorát? 15,5 cm már nagy lenne?
2012. márc. 11. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én akkorát hogy az ujjam beférjen mögé.
2012. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne a cm-t néz!Hányas a lába a gyerkőcődnek?Amekkora a mérete,annál 1 számmal nagyobbat nyugodtan vehetsz,mert nőhet még a lábacskája,s gondolom azért nem 1-2 hónapra akarsz cipőt,hanem nyár kezdetéig azért tudja hordani.

Jó tanácsként:én úgy szoktam cipőt venni a gyerekeknek,hogy amikor megpróbálják,megnézem,hol vannak az ujjacskáik a cipőben-főleg a nagyujja-és ha nem éri végig,akkor még nőhet bele a lába,de olyat nem veszek meg,ami teljesen végigéri a cipőt!

2012. márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsika,elirtam,olyat cipőt nem veszek meg,amit teljesen végigér a gyerekem lába!Azt túl sokáig már nem tudja hordani.
2012. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Használt cipőt vennék a vaterán, azért centizek.
2012. márc. 11. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
0.7cm+ az ideális. 1cm+ megveheted, de még nagy lesz.
2012. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Használtat inkább ne vegyél, mert azt már másik gyerek ki járta, nem egészséges a lábnak. Deichman-ban elég jó áron lehet kapni cipőket.
2012. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Használtat ha lehet tényleg ne vegyél, inkább egy "kijáratlan" kínai. Bocsi hogy belevau, de én pont egy gyógycipőket gyártó cégnél dolgozom, és nagyon egészségtelen használtba járatni pont egy kicsit,a nagyokról ne is beszéljünk. Nem a használtságával van baj, hogy egy kicsit elkopott, vagy itt-ott meg van horzsolva, hanem a talpbéléssel! Nem egyformák a lábaink, lehet hogy akié volt előtte az egyik lábára erősebb volt, vagy lúdtalpas, vagy sánta, máshol helyezkedik el a súlypont, így a puha talpbélés egy idő után beáll a használó saját talpformájához, és ahhoz igazodik, és ahogy használja kissé még meg is keményedik. Most ha ebbe bújtatod bele a csemetét lehet neki ott nyomja majd, ahol a másiknak kényelmes volt. Inkább ő járja ki magának.
2012. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0,7 -1 cm között van az az ideális méret, hogy nagyobb legyen a gyerkőc lábánál. Sima (harántemelő nélküli) cipőben belefér az egy centi is, de ez attól is függ, hogy milyen széles a lábfeje stb. Használtan én sem vennék. Én is a Deichmannba veszem a kisfiamnak a cipőket. Szeretem látni, ahogy megy benne, hogy kényelmes- e neki. Na meg nem is egészséges a használt cipő. Hiába hordja csak keveset a gyerek, akkor is ki van taposva.
2012. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a fiamnak 16 cm a lába,26ost majdnem végigéri kb.3mm marad,de a 27osból meg kilép egyszerüen.most vettem egy olcso 26ost,majd egy hónap mulva veszek egyel nagyobbat.turiból vettem benti cipötnek egy 26ost mérés nélkül s nagy.
2012. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!