Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék? Retteg a fogmosá...

Mit tehetnék? Retteg a fogmosástól!

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam pár héttel ezelőttig szíve szerint egész nap fogat mosott volna. Aztán ki tudja, mi történt, egyik napról a másikra elkezdett sírni tőle, összeszorítja a száját, nem engedi bele a fogkefét. Ráadásul elkövettem azt a hibát, hogy egyszer erőszakkal megmostam, azóta a helyzet csak rosszabb.

Mit tehetnék? Mennyi idő után okozhat a fogmosás elmulasztása problémát? Még alig beszél, így el sem tudja mondani, mi a baj.



2012. márc. 8. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

ha nem mos fogat hetekig az sem gond.

ne erőltesd, csak add oda a a fogkeféjét,és moss te is fogat.

Hagyd a sajátját hadd próbálja ő mosni.

majd rákap újra

2012. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Sose erőltesd, a cél az, hogy újra megszerettesd vele. Néhány tipp: mossátok meg valamilyen műanyag játék pl. fürdőkacsa stb. fogát (nem az a lényeg, hogy legyen foga, mi a kisautók fogát is megmostuk :)). Moss a kisfiad előtt fogat, ha akarja, hagyd, hogy ő is megmossa neked a fogadat. Vegyél neki új, érdekes fogkefét, másik fajta gyermekfogkrémet, nézegesd meg vele, engedd, hogy kipróbálja.

Nem tudom, mennyi idő alatt romlik el fogmosás nélkül a foga... Nyilván nem pár nap alatt. Lehet, hogy ez már nála a dackorszak jele? Azt még kipróbálhatnád, hogy amíg nincs fogmosás, nem adsz neki édességet, édes innivalót (ha eddig egyáltalán adtál).

2012. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nallunk is volt egy ilyen gond. En arra gyanakodtam, hogy talan jon neki a foga mert meg hianyzik az utolso 4 neki. Igy nem eroltettem, hagytam egy ideig (3-4 napig). Aztan sikerult valahogy ravennem, hogy engedjem megnezzem a hatso fogait. Akkor lattam, hogy meg nyoma sincs ennek tehat nem ez a gond. Mas taktikat kellett bevetnem es kiatalatuk a "fogmosas tancot". Tudom nevetseges de nagyon bevallt. Ez abbol all, hogy amig a fiam furdik a kezebe adom a fogkefet es tancot jarok amig o a fogat mossa. Ez annyira tetszik neki, hogy alig lehet tolle elvenni a fogkefet. Legeloszor lejtettem egy ilyen kezcsattogtatos-ugralo-enekelo tancolast amit nagyon tetszett neki, meg kozeledtem is feleje es megcsikiztem a kis nyakanal. Nagyon nevetett es mondta, hogy "anya megegyszer". Mire en mondtam neki, hogy anya csak akkor tancol ha o fogat mos kozben. Semmi gond nem volt mar nyult is a fogkefeert en meg tancolhattam. :) Es azota is... :)
2012. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Gondolom, az agyatlan, aki mindenkit lepontozott, úgy gondolja, szét kéne feszítenem a száját, de leírni már nem meri. :S

Azt már próbáltuk, hogy előtte mosok fogat, nem jött be. De azért a többit is megpróbáljuk, valami majdcsak lesz. :)

2012. márc. 8. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 21 hónapos, és pár hete ő is megmakacsolta magát. Pedig eddig nagy lelkesedéssel "mosta" minden este, két fogkefével (pontosabban rágta a fogkeféket és próbált minket utánozni). Soha nem erőltettem, de minden fürdés után a kezébe adom a fogkeféjét/fogkeféit, és ha nem hajlandó, akkor az este folyamán még párszor próbálkozom vele.

Most egy-két napja újra hajlandó mosni, az apjával egyszerre, úgy, hogy egy sámlira áll a mosdó elé és bedugdossa a csapból folyó víz alá, ahogy tőlünk látja. Közben közösen megmossuk a kedvenc IKEÁS patkánya fogait, az nagyon vicces dolog.


Én is aggódom, hogy elromlik a foga, de épp ezért este nem nagyon adok neki édes dolgokat (mondjuk amúgy sem), és fürdés után már szigorúan csak vizet kap. Bízzunk benne, hogy a Te kisfiad is újra megszereti, és semmiképpen ne erőltesd.

2012. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!