Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Könnyen beszokott az oviba...

Könnyen beszokott az oviba gyermeketek?

Figyelt kérdés
Mi most 2. nap mentünk és nagyon örjöngött, sírt az udvaron, aztán bennt már megnyugodott. Nem értem miért nem szeret menni, pedig a gyerekkel nagyon szeretett mindig is játszani. Gondolom én nem vagyok ott és ez a baj.
2012. márc. 6. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Na csináld már, persze, hogy tudod, miért nem szeret menni. Naná, hogy azért, mert nem vagy ott. Az egész eddigi életét veled töltötte, ez elég nagy változás neki, nem? Ez még csak a második napja, elég fura lenne, ha nem tiltakozna. Ha bemenne úgy, mintha nem is számítana, anyával van-e vagy anya nélkül. Az lenne gáz szerintem.


Amúgy az én lányom könnyen beszokott. Két hétig sírt, azóta semmi. Reggelente reménykedve kérdezi: ma nem megyünk oviba? De ha mondom, hogy de igen, megyünk, akkor semmi hiszti, semmi probléma. Kis angyal. Ebből a szempontból ;)

2012. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem volt 3éves a fiam,amikor kezdte az ovit(szept.kezdte okt végén töltötte a 3at)márciusi beíratás óta napi szinte számlálta hogy ő oviba akar menni...augusztus utolsó hetében már be-be jártunk,tízóraizott ott,játszott délig....eljött az első nap,én jobban sírtam,mint ő.Nekem volt nehezebb elengedni őt.Másnap már üvöltött,hogy nem akar ott maradni...majd hétvége.Mint aki teljesen kifordult magából este hiszti nem akarok pizsit,reggel,nem akarok felöltözni,nem akarok oviba menni.ez ment úgy 2hétig.Úgy kellett lefejteni rólam napokig.Nagyon rossz érzés volt.Megpróbáltam mindent,hogy sietek érted,hozok meglepit ha nem sírsz...és aztán a 3.héten valahogy elhagyta.Állítólag ez még a könnyen beszokott típus-nekem ez is nehéz volt.

Mostanában ha nyűgösebb,nem akaródzik neki oviba menni,"megzsírolom".Adok rágót,ha megígéred,hogy nem hisztizel,és nem fogsz sírni.Vagy elmegyünk ovi előtt a boltba,vagy elmegyünk megnézzük előtte a traktorokat,elindultak e munkába.Igaz ez mint + idő,de inkább időben elindulunk,kerülünk,viszont így nincs hiszti.

adj neki időt,és ne lássa rajtad,hogy neked nem tetszik az ovi,vagy a dadus...

2012. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez most nekünk is bejött:) megnéztük a traktorokat, meg mondtam, hogy a postás bácsit is megnézzük és megnyugodott. Szerencsére az oviba is pityereg csak, már nem olyan vészes. És igen tudom, hogy ez a normális, hogy nehéz neki az új helyzet, ezért mindent megtesz az ember hogy jobb legyen:)
2012. márc. 7. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!