Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mit tesztek, ha a...

Anyukák, mit tesztek, ha a gyermeketek nyelvet nyújt rátok?

Figyelt kérdés
3 évesem egyre többször nyújtogatja a nyelvét. Vagy rám,vagy a tesójára. Eddig a szép szó, szépen kérés nem hatott. Magyaráztam,hogy csúnya dolog,nem szabad..stb., de hatástalan. Mit tesztek ilyen estben? Köszi,ha írtok tanácsokat.

2012. febr. 28. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Megcsíptem neki. Egyből leszokott róla
2012. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez nem szemtelenség kategória, vicceld el, te is nyújtsd ki a nyelvedet.
2012. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálnám túl. Ez olyasmi, mint a csúnya beszéd. Tudtára kell adni, hogy nem helyesleg, amit tesz, de ha túl nagy feneket kerítesz a dolognak, az csak olaj a tűzre. Ha nem csinálsz belőle túl nagy ügyet, előbb megunja, nem hagy benne olyan mély nyomokat az eset, ha látja, hogy nem csigázza fel vele a környezetét túlzottan.
2012. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha csak rátok nyújtja ne figyelj oda ne vedd észre.Tetszik neki.Ha másra is nyújtogatja akkor már,azért erélyesebbnek kell lenni.Én anno azt mondtam a lányomnak,ha sokat nyújtogatja "leszárad."ettől félt és inkább a szájában tartotta.Igaz helyette az ujját mutogatta....:D
2012. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, úgy tettem, mint aki észre sem veszi. Elég hamar megunta, mert látta, hogy ezzel nem tud kihozni a sodromból. Néha rászóltam,hogy "húzd csak vissza", de ezt se idegesen, amúgy tényleg nem foglalkoztam vele, és nagyon hamar nem is volt neki se érdekes a nyelvnyújtogatás.
2012. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul néha, én akkor fogom, és megcsípkedem, meg vigyorgok rá, hogy na hol a nyelvecske, de finom lesz megeszem ha még egyszer kidugja.


Így aztán most már csak akkor csinálja, ha huncutkodni akar. Igaz akkor átmegy az egész fogócskába, dögönyözésbe.


Sajna nagyon sok rosszat tanult a bölcsibe :( Némelyik gyerek eszméletlen hogy viselkedik és hogy beszél, anyuka apuka meg rá se bagóznak. :( Naná, hogy eltanulja és nekünk kell kezelni helyesen a dolgot a saját gyerekünknél.


(Engem egyik hiszti alkalmával elküldött a jó édesanyámba finoman fogalmazva. Megkérdeztem tőle, hogy hol hallotta, elmondta. Aztán leültem vele és megkérdeztem, hogy és tudja-e egyáltalán, hogy mit jelent amit mondott. Persze, hogy nem, de az egyik fiú a csoportjából sajnos elég alpári nyelvezetet használ és mint kiderült a szülei is. Így aztán elmagyaráztam neki, hogy ezzel nagyon megbántotta anyukát, mert neki hogy esne, ha én küldeném el, de a szobájába elgondolkodni, vajon anyuka miért szomorú, és miért nem játszik vele. No azóta nem mondja)


Szóval szerintem a gyerek habitusától is függ hogyan kezeled és milyen szigorral. Vagy elvicceled de akkor számíts rá, hogy a továbbiakban "felkérés lesz keringőre", vagy következetesen bünteted, ami esetlegesen további dac kiváltója lehet.

2012. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom egyszer-kétszer csinálta, mert látta az óvodában. Én mondtam neki, hogy az oviban a buta gyerekek csinálnak ilyet, de ő okos, tehát ő nem csinálja. Elhitte, azóta nem csinálja. Ő okos akar lenni.
2012. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy viselném,mert nálunk sose fordult elő egyszer sem.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem fordult még elő, de biztos elviccelni próbálnám először. Az már rengetegszer bevált. Szerintem is csak fordított hatást érsz el vele, ha túl komolyan veszed, és mindenáron megpróbálom megakadályozni. Akkor élvezi, hogy ezzel kifogott rajtad.
2012. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem akkor fog róla a leghamarabb leszokni, ha nem foglalkozol vele, észre sem veszed, nem szólsz semmit, mert akkor nincs reakció, nincs miért produkálnia magát
2012. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!