Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap töltötte be és kezdte...

Tegnap töltötte be és kezdte meg a 18 hónapot segitenétek pár dologba? (kislány)

Figyelt kérdés

Egész nap hablatyol babanyelven , de amit kérek töle megcsinalja ide oda hozza teszi. értelmével nincs gond ugy vélem

viszont 12 szót használ értelemszerüen illetve 14 hangutánzot használ( auto, állatok, óraketyegés)

elég ennyi? be fog indulni valaha is?

ajnos itt a közelbe nincs iylen babás mamás találkozo vagy játszóház meg pláne igy nem tom elvinni. egy héten egyzer el tudtunk menni egy ugyanilyen idös kislányhoz (aki mondatokat rak össze)

hátha ez segit de ez annyira kevés hogy ...

mit tehetnék? várjak türelemmel?

Bölcsi nincs majd csak ovoda lesz


2012. márc. 2. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én 20 hónaposom még ennyit sem beszél, pedig mi folyton közösségben vagyunk. Játszóházba egy héten 2x, játszótérrem vagy családba nagyobb unokatesókhoz stb minden nap megyünk. Ne aggódj, nekünk van logopédus a családban és szerinte ha kifejezi magát, érti a kéréseket, hablatyol és próbálkozik akkor nincs semmi gond.
2012. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam 18 honaposan meg ennek felet sem tudta pedig 1 eves kora ota bolcsis, tehat a napi gyerektarsasag, meseolvasas, kozos rajzolas, jatszas... boven megvolt/megvan.

Kisfiam szo szerint egyik naprol fejlodott a masikra. 20 honaposan meg alig tudott par szot aztan 23 honaposan egyik nap ult az agyon es megszollalt, hogy: "Szia-szia, hogy vagy?" Majdnem hanyat estem. Par nappal kesobb kotoraszott a jatekos ladajaban es felemelt egy kisautot es megszollalt:" emlekszem erre". :) Pedig 18 honaposan alig tudott par szot.

2012. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam, csak akkor mond szavakat ha nagyon megfeledkezik magáról. Egyébként semmit. Szó szerint értsd. Én nem siettetem, tudom, hogy tudná, így majd megszólal ha akar.

A hugom 3 éves volt amikor először megszólalt, de akkor mondatokban. Előtte egy szót se mondott, de mindent megértett és megértette magát. A fiam ilyen szempontból ugyan ilyen, így várok.

2012. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!