Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akaratos, hisztis 3 éves...

Akaratos, hisztis 3 éves kislány! Biztos van már ilyen kérdés, de tanácsokat szeretnék?

Figyelt kérdés

Mint írtam 3 éves a lányom és kb olyan ősz óta hisztis.

a sírás-rívás,hiszti akkor szokott lenni amikor valamit csinálna de nem tudja és akkor elkapja a hiszti (pl.legoival játszik de mondjuk elborul neki,vagy nem tudja úgy összerakni ahogy gondolja).

a másik hoszti forrás hogyha összepakolom a játékait.szinte egész nap szalad a szoba a játékaitól.este elalszik és összepakolok,de akkor reggel úgy kell hogy hisztizik és szétdobál mindent.


már egyszerűen néha nem bírom idegekkel.megütni nem szoktam de volt már hogy felemeltem a hangom ami tudom hogy nem jó.

próbáltam neki szépen mondani,mese formájában elmagyarázni,mondtam neki hogy ha rossz akkor nem mehet ide-ode és ide se jön senki.olyan is volt hogy mondtam bezárom a sötét szobába.


de egyszerűen semmi nem használ nála.kb az utóbbi 1 -másfél hónapban azt elértem nála hogy az esetek 20%-ban segítséget kér tőlem.


tudom hogy én rontottam el,azt is sejtem hogy hol.nyáron diagnosztizáltak nála egy komoly betegséget (ami azóta kiderült hogy tévedés volt!!!!) és akkor én mindent ráhagytam mert annyira nehéz volt hogy beteg és sajnáltam.

és most a saját hibámba estem!nehéz mert 5 hónapos terhes is vagyok és így még rosszabb.



segítsetek kérlek titeket!és ne szóljatok le hogy ilyen rossz anya meg olyan rossz anya.tudom hogy hibáztam.


2012. márc. 1. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy nagyot "hibáztál".

Az én kislányom pont így viselkedik, ha nem sikerül neki valami. De ez azért is van így, mert sajnos tőlünk tanulja. Nagyon impulzív az apja is, meg én is. Ha nekem nem sikerül valami és is szoktam dühösen csapkodni, odamondani valamit.


Viszont babát vársz, és ilyenkor az ingerküszöb alaposan leereszkedik.


Én általában a következőhöz folyamodok:


hagyom, hadd dühöngje ki magát, és ha kicsit lecsillapodott, akkor megölelgetem, és ha megnyugodott, megbeszéljük, miért akadt ki, és azon hogy lehetne dühroham nélkül segíteni


Kitartás!

2012. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit csnálni hisz ez a dackorszak.

Nekem is 2 éves a legkisebb.A többiek már iskolások.

Bár azokkal még nehezebb.Kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond.


Csak az a baj,hogy 5 hónapos terhesen már ennyire nincs türelmed,akkor mi lesz veled kettővel????

Tudom,hogy nehét én is átmentem ezen sőt nekem egyszerre 3 volt 2,5 év különbséggel.Most viszont csak egyre kell koncentráljak,aki eleven.

Játszóházba nem tudod elvinni?Ott ki tudja magát élni s talán elfárad!

2012. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!!!

azt már én is próbáltam hogy hagyom hagy dobáljon szét mindent hagy hisztizze ki magát.meg hogy amikor nyugodt beszélgetni vele,de sajnos ennek nem sok eredménye van.vagy lehet csak több idő kell hozzá.


lehet terhesen hamarabb felhúzom magam.de ezt az apja se bírja elviselni mikor rájön.pedig ő 2 hetente hétvégén van itthon.

2012. márc. 1. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

"Csak az a baj,hogy 5 hónapos terhesen már ennyire nincs türelmed,akkor mi lesz veled kettővel????"


De "kedves" vagy!

Épp hogy sokkal könnyebb lesz, ha megszületik a pici.

Nekem is mindig így volt, mert a terhességeim koránt sem egyszerűek, fizikailag és hormonálisan/lelkileg is teljesen labilissá tesznek.


Én biztatlak! Mindenki "parázik", hogy milyen lesz, amikor újszülött+kis gyerekkel lesz egyedül otthon. Nekem szülés után 1000X könnyebb volt, és a türelmem is visszajött.


Nem azt mondom, hogy nincsenek nehéz helyzetek, de azok egy gyerekkel is vannak, és mindig csak átmenetiek, nem egy "állandó állapot", mint a terhesség.

első

2012. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

másodiknak is köszönöm!

de van türelmem hozzá csak amikor egy nap már 10-szer hisztizik akkor az már kicsit sok.

én is abban bízom hogy ha jön a jó idő akkor többet leszünk a szabadban és jobban levezeti az energiáit csak már jönne a jó idő....

meg ha meglesz a kicsi akkor remélem nem lesz féltékeny rá és aa helyzet nem lesz még rosszabb.

tavasszal meg akarjuk csinálni neki a kisszobát "játszó szobának" és akkor ott kitombolhatja magát.mert ha nem lesz időm vagy energiám összepakolni akkor fogom és bezárom az ajtót és senki nem fogja látni.

2012. márc. 1. 10:16
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves első!

tényleg nagyon szépen köszönöm a biztatást!!

remélem nem a féltékenység fog előjönni a nagyból a kistesó érkezésekor hanem pont ellenkezőleg.talán majd élvezheti is ha lesz egy kis feladata,hogy segíthet a kicsi körül (fürdetni,tisztába rakni stb..)

2012. márc. 1. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
2.5eves kislanyom nekem is hisztis.valamikor egesznap hisztizik de van olyan nap mikor egesznap jo kedvü.Dackorszakban van de majd kinövi.
2012. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tényleg nagyon köszönöm a válaszokat és a biztató szavakat!!


tudom hogy majd kinövi egyszer,csak már hónapok óta ez megy és így terhesen elég nehéz vele!

mikor lesz az az egyszer?nem tudjátok hogy max meddig tarthat egy dac korszak?


ma mondjuk amilyen rosszul indult a reggel a folytatás ahoz képest egész jó volt!rá tudtam venni szép szóval hogy pakoljuk el az egyik játékot mielőtt mással kezd játszani.meg napos idő volt sétáltunk kicsikét.csak az a baj hogy kevés ilyen jó napunk van.

2012. márc. 1. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!