Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselitek hogy a nagyobba...

Hogy viselitek hogy a nagyobbal nem tudtok annyit foglalkozni a kisteso miatt mit elötte?

Figyelt kérdés
engem nagyon bánt.sokat sirok miatta,két és fél éves a nagy,a kicsi most 3 hós,egyre többet kell vele is lennem,sajnos a nagyfiam hiányolja anyát,sokat hiv amikor etetem a hugit,anyira fáj nekem ez.tudom ez van ilyenkor de mivel vigasztalhatnám magam?rettenetesen bánt.
2012. febr. 28. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen korkülönbség van és a fiam amúgyis nehéz eset volt ilyen téren. Szerintem mindenképpen szakíts időt arra, hogy csak kettesben legyetek. Amíg apa fürdet, babamasszázsozik, hétvégén babát sétáltat stb. addig szakíts időt arra, hogy csak a nagyobbikkal foglalkozz. De aktívan és egy órát egyszerre. Legyenek közös rituáléitok. Pl. amíg apa fürdet, addig teáztok és egy mesét elolvasol neki. Nem baj, hogy ő még nem fürdött, ez a fürdés előtti mese lesz. Ha jön a nyár, apa tologat egy kicsit, ti homokoztok. Ezt nagyon keményen tartsd be, bármilyen közös tennivalós ötlet is jut eszedbe. Persze bevonhatod olyanba, hogy peluscsere, hozza ide a textilpelust stb., de vagy egyáltalán nem, vagy csak ideig jön be valakinek a "kis sz*ros kiszolgálása" :). Bírkózhattok, festhettek...amit kistesó előtt csináltatok, azokat is lehet.
2012. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vond be a segítésbe. Vigyen neked tiszta pelust, ha tisztába teszed, adogassa a popsitörlőt, ha esetleg tápszeres a pici, akkor tarthatja a cumisüveget, takarja be helyetted, ha lefekszik aludni, együtt tologassátok a babakocsit, mutogasson neki játékokat, persze ezeket mind felügyelettel. Így nem érzi magát kirekesztve.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, nálunk ezek voltak.

Ha a pici alszik, akkor légy a naggyal, legyen olyan időd, hogy csak vele vagy, és legyen olyan is, amikor a házimunkát végzed és abba is bevonod, ne hagyd magára.

2012. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.

az igazi nagy baj hgoy apa nincs itthon,havonta jön csak egy-két hétre.nagyo nehéz,egyedül vagyok velük.mamák dolgoznak..a gyerekek pedig egyszerre alszanak,mindig azon töprengek vajon a fiam kis lelke nem sérül -e nagyon?hogy késöbb mindezt feledi-e vagy nyomot hagy benne?minden türelmem öszzeszedem hogy soha ne sirjon semmiért,probalok mindig a kedvében járni.remélem elfelejti majd,vagy hogy nem utál meg miatta.

2012. febr. 28. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tetted fel ezt a kérdés máshol is?


Tudom, hogy szívtelen leszek, de: miért nem vártatok a kicsivel? Főleg, hogy apuka nincs is otthon.

2012. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem tettem fel sehol máshol.

miért nem vártunk még?ha arra várok apa mikor jön haza akkor soha ne lesz gyerekem se,nemhogy kettő.sajnos.

2012. febr. 28. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 22 hó a korkülönbség. Mostmár másfél és háromévesek. Nekem az eleje könnyebb volt. Délelőtt kicsi aludt az erkélyen, addig főzés, a nagy ott volt velem segített vagy rajzolt vagy mondókáztunk. Déli alvás kb egyszerre volt, akkor pihentem én is, délután meg lementünk,kicsi aludt a babakocsiban.

Szoptatáskor nagynak dvd, vagy mellém ült egy mesekönyvvel, autóval.

Nekem most nehéz a kicsivel még nem lehet festeni, gyurmázni, a mesekönyvet lapozná, a tornyot lerombolja, az autópályát szétszedi... Ès már régóta csak 1* alszik a naggyal egyidőben. A nagy oviban van délelőtt, így délután kell megoldanom. Azért jàtszansk már együtt is. Este a kicsi n9-kor a nagy 9-kor fekszik ott van rá egy kis időm. Férjem csak hétvégén jár haza, olyankor őt akarja mindkét gyerek.

2012. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!