Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetitek a csúnya...

Hogyan büntetitek a csúnya beszédet?

Figyelt kérdés
3.5 éves a kislányom és röhögve beszél csúnyán. Van amit tőlem hallott én nem is tagadom, de nem hagyja abba.Elmúlik? Megbüntetem, rácsapok a szájára, becsukom a szobájába. De mintha nem használna. Egyedül nevelem és nehezen megy .Tapasztalatokat várok.
2009. jún. 7. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Először is ne beszélj így előtte.

Másodszor minél nagyobb felhajtást csinálsz a csúnya beszéd körül, annál jobban izgatja a dolog. Észre se vedd, ha így kér valamit, akkor mondd meg, hogy a kérését meg sem hallottad, vagy csak mondd azt, hogy ez nem szép.

2009. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

szia,


Ha tőled hallja, akkor ne csodálkozz, mert ilyenkor igen fogékony az agyacskájuk, főleg a hülyeségre....

Elmondhatod neki, hogy azért mert neked néha elhagyja a szádat ilyesmi, neki nem szabad.

De szerintem nem fer, hogy bántod olyanért amit tőled hall.

2009. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos ti olyan anyukák vagytok akik ha olyan helyzetbe kerülnek talán van egy társuk aki segít átvenni a gyereket.Sajnos nekem 24 órában kell helyt állnom 1keresetből és uram bocs néha kiszalad a számon egy hü.., v egy sz..r. A kislányom nem csak ezt mondja. Nem kioktatást vártam, hanem tapasztalatot.Degradálni könnyű!!
2009. jún. 7. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ha megnyugtat nekem is ki-ki jön a hülye és társai. Néha a cifrább is(nálunk még pocaklakó van, így remélhetőleg nem ragad rá)

Hogy hogyan szoktassam le róla, ha megtanulja, pláne tőlem? Jó kérdés. Azt tudom, hogy az anno nálunk alkalmazott módszer nem működik, nálunk két pofon és popsi verés volt, amit mi következetes gyerekek az utcán felszedett "szép" beszéddel háláltunk meg, aminek ugye...

Végül magunktól meguntuk.

Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy ne beszéljen így, majd ha nagylány lesz, akkor már neki is szabad. Egy darabig talán működik.

Sok sikert és kitartást:)

2009. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ én nagyon cifra dolgokra szoktam rá, amig a gyerekek kicsik voltak. Volt ott rézfánfütyülő, azt a mennydörgös és társai. Azóta is ilyeneket mondok, ha dühös vagyok, úgy rászoktam.
2009. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó: egy másik olyan módszer is az eszembe jutott, hogy ha hallja és lát mikor csúnyán beszélsz, csapj a szádra, és mond el neki, hogy nem szép dolog így beszélni, és ha ő is így bezsélne tegyen így, mert nem szép egy szép kislány, ha csúnyán beszél. A gyerekek tőlünk tanulnak, egy idő után ezt is elkezdi majmolni, és megunja. Közben lehet te is leszoksz a csúnya beszédről.


(és ha hiú, akkor még meg is lehet picit rettenteni valami jó ronda női képpel, hogy ha sokat beszélsz csúnyán, ilyen leszel, tudom a gyerek nem hülye csak kicsi, de mi nők és a szépség, hátha)

2009. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 3 eddigi utolsónak köszönöm!! Hasznos és aranyos!!:))
2009. jún. 7. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!