Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14h körüli gyermeknek hányszor...

14h körüli gyermeknek hányszor adtok főtt kaját? Mi most térunk át a házi kosztra és ha levest ebédel azzal eltelik, igy nem megy más. De ha másodikfélét eszik akkor a leves marad el. Melyik a fontosabb számukra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebédre és vacsira kapjon főtt kaját, mindegy, hogy leves vagy főétel. A levesbe is legyen husi,meg sok-sok zöldség.
2009. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Naponta 2x adok neki főtt ételt. Ebédre és vacsorára. Ebédre - ha főzök levest is, mert sajnos nem mindig jön össze a két fogás - próbálom úgy adni a kisfiamnak, hogy egy kevéske leves, és a rendes adag második. De olyan is van, hogy a leves sűrűjét töröm össze villával, vagy turmixolom le neki és akkor ez olyan, mint egy főzelék (pl. zöldbableves, frankfurti leves, stb.). Vacsorára egy fogást adok.

14 hós kisfiú anyukája

2009. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

14 hónapos korban minek turmixolni?

Ne aggódj ezen szerintem. Kislányom 16 hónapos és csak szopik. Max az epret hajlandó megenni. Én is aggódtam, de már leszoktam róla.

2009. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez természetes!A gyerekek kb.2 éves korukban esznek 2 fogásos ebédet.Addig vagy ezt,vagy azt.Ha ebédre levest adtál,vacsorára add a másik félét.Az én babám 13 hós,de nem hajlandó 2x enni főtt ételt,így ő csak ebédre eszi.
2009. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13 hós a lányom, csak ebédre eszik főt kaját, azt is csak 3 óra körül du. addig nem eszik ebédet, próbáltam adni neki dél körül de a felét sem ette meg...ne izgulj, nem lehet tömni a gyereket. az én lányom nagyon keveset eszik és hál istennek semmi baja. mi is most térünk át a házi kosztra.

Napirend nálunk: reggeli :8-fél kilenc babatej kb 200ml

tízórai: fél 11 körül gyümi

ebéd: 3 körül főzelék(vagy mostanság husika krumplival)+valami nasi

uzsonna: 6 körül tejbegríz vagy kenyérke, kalács+túró rudi

vacsi: babatej kb 220 ml.

2009. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 16 hónapos kislány anyukája!

Azért turmixolok néhány fajta levest a 14 hónapos kisfiamnak, mert így kb. 5x annyit megeszik belőle, mint ha két-három centi nagyságú répa-, brokkoli darabokkal küzd és pár perc után elmegy a kedve az egésztől. Egyébként pedig turmixgéppel is lehet enyhén darabosra turmixolni! Olyan lesz, mintha villával törném össze apróra. Én így csinálom a nehezebben megrágható (pl. kukorica, bab) zöldségekből álló levesek egy részét. Ajánlom, hogy próbáld ki!

2009. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Mindig jobb turmixolni, mint másfél évesen csak szoptatni! Már bocs, hogy bele szólok, de egyesek nem veszik észre magukat. Az én fiam is a napokban lesz 1 éves és turmixolom neki az ebédet, mert sokkal többet megeszik így. Aztán darabosat meg akkor eszik mikor én ebédelek, mert az is kell neki, de hát az még a fele mennyiséget se éri el. Ja és szerintem egy másfél éves gyerekeet már el kéne választani!
2009. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magamat és a babámat is észreveszem. Egyre jobban tele van a világ azzal, hogy 2 éves korig az naytej legyen a fő tápélálék, majd Te is rájössz és bánhatod. Amúgy tömjem meg?:) Mindegy is...
2009. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy turmixolva, egybe az mindegy, mert szinte alig eszik.
2009. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!