Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kaphat lefölözöt...

3 és fél éves kaphat lefölözött házi tejet?

Figyelt kérdés
A boltiban már sajnos nem bízunk.Ki tudja mi van még benne tejen kívül?
2011. nov. 11. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2 és fél éves a lányom és már régóta csak házi tejet iszik. Persze szigorúan felforralva és zsírtalanítva a tetejét. Nyugodtan add neki, sokkal többet ér mint a bolti.
2011. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13 hónapos korától házi tejet kap a fiam, nem zsírtalanítom, csak forralom.
2011. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mi van a bolti "tej"ben a tejen KÍVÜL? ;) Elárulom: a tej HELYETT. :) Sajnos... Ugyanis tejporból készül a legtöbbje...

A tejfogyasztás mellőzhető az étrendből, akár bolti, akár valós (nem az anyatej, ami mellőzhető, legalábbis minimum egy éves korig nem mellőzhető). A gond az, hogy ha nem forralod fej, bacit kaphat, ha meg felforralod -a közhiedelemtől eltérően- hosszútávon, lerakódást, kövesedést okoz a szervezetben és még kalciumhoz se jut kielégítően a szervezet. (Mindenki esetén elmondható, felnőttekre is.) Ugyanis forraláskor az enzimek többsége "kinyiffan", ergo a rengeteg tejben levő kalciumnak csak elenyésző hányada lesz képes kapcsolódni az ember sejtjeihez, a többi szép fokozatosan lerakódik a sejt közötti térbe, meg a vesébe...

SZERVES (!) kalciumtartalmú vitaminkészítményt javaslok a kalciumpótlásra, valamint mellőzni a tejfogyasztást.

Számos tejtermék azonban rendben van, mivel ezek készítésekor számos anyag átalakul a tejben, az erjesztőbaktériumok hatására. Ajánlom inkább tej helyett a kaukázusi kefírt, valamint a sajtok közül számosat.

KIVÉVE a nemespenészeseket, és a tejet-nem-látottakat, tehát kerülendő a (tihanyi és egyéb) camember (jól írom a nevét?), valamint a bolti trappista és a legtöbb edami (ezek tejporból vannak - edd ám!, mi? ;) -, akárcsak a bolti tejek nagy része.)

2011. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, jut eszembe, a szezám mag is tele van kalciummal ,de az akár nyersen is fogyasztható, ha szereti a picur és el tudja rágicsálni. Ja, és a kaukázusi kefírek közül ne a sissy márkát fogyasszátok, mert abban valami istentelen "nemtudommi" lehet, de érzem, hogy nincs rendben.
2011. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszönöm a részletes választ.

A napokban "tette be a bogarat"valaki a bolti tejjel kapcsolatban.3 éves 4 hónapos koráig szoptattam,2 hónapja hagytuk abba.2 éves korától kapott bolti tejet,nem kálcium pótlás céljából,hanem mert a 10 évvel nagyobb nagytesó kakaót ivott.Igy kakaó formájában kap reggelente,de több mint egy decit nem iszik meg.

Nem Magyarországon élünk,így a felsorolt márkákat nem ismerem.Arra gondoltam,hogyan lehet egy dobozos bolti tejnek 3 hét szavatossága.Innen indult az egész.

Ezért gondoltam,hogy akkor legalább adjam a házit,ami nem mű és nincs tele tartósítokkal.

2011. nov. 13. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!