Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt játszotok a 2.5...

Mennyi időt játszotok a 2.5 év kürüli gyermeketekkel egy nap? Kevésnek vagy soknak találjátok? Miért?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor pl leültök mellé és konkrétan vele foglalkoztok, nem arra amikor pl főztök és körülöttetek játszik és néha odamontok vmit stb.
2012. febr. 24. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2,5 éves kislányom bölcsis délelőtt, délbe hazahozom itthon alszik, ha délután nem dolgozok, akkor vele vagyok és akkor szinte egész délután játszunk, kirakó, boltos, orvosos, futkározunk, főzünk stb. De van olyan is hogy szinte egész nap nem játszunk, hanem én dolgozok, és az apja van vele, vagy a nagyszülei. De szerintem így jó, ha vele vagyok igyekszek tényleg vele játszani, nem tévézni stb.
2012. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagykisfiam 2,5 éves, kiskisfiam 7 hónapos.

Úgy gondolom, hogy többet kellene a naggyal játszani.

A nap 90%-ában egyedül vagyok velük, a főzés, a gyerekek ellátása, fűtés mellett nagyon kevés az időm sajnos. Folyamatosan etetek, főzök, altatok, tüzelek egész nap.

De mindezek mellett napi 2x sétálunk.

Minden nap olvasok neki és sajnos napi fél órát tudok leülni hozzá játszani. Érzem h többet kellene, de sajnos nehéz összehozni. Férjem általában csak este ér haza, akkor ellátja az állatokat, viszont este közösen fürdetünk, altatunk.

Takarítani is nagyon nehezen tudok, vasalni már hónapok óta nem vasalok. Várom, hogy jobb, könnyebb legyen, bár már így sem panaszkodhatom mert az eleje még nehezebb volt...

2012. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak: csodálom, hogy ilyen nap után még nem alszol.. nem irigyellek!

Nálunk nagyon függ a fiamtól. Úgy értem, hogy van, hogy napokig nagyon jól eljátszik egyedül is hosszasan, míg pl főzök és ilyenkor ált-ban 1 órát játszunk együtt. De van, amikor az ebéd utáni mosogatást sem bírja ki, hanem azt szeretné, hogy vele játsszak egész délután.

De ezeken túl délelőtt másfél-2 óra játszótéren játék.

2012. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hétköznaponként kislányom bölcsis, suli után (3 óra) megyek érte. Hazaérve főzök, ő addig játszik. Majd korrepetálok (dolgozok) és csak este 7 után játszunk 1-1,5 órát. Nagyon kevés ez az idő. Hétvégén szombaton is dolgozok 6 órát, a többit főzéssel, mosással töltöm még és ha ezekkel végeztem (mosás annyi, hogy beteszem a ruhákat, majd kiteregetek később, amiben a kislányom segít :D ) leülüök vele játszani. Vasárnap a kötelező főzést leszámítva egész nap vele vagyok, néha elmegyünk ide-oda.

22F

2012. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Délelőtt kb 10-től már az övé vagyok teljes egészében,de ebbe benne van az is hogy boltba elmegyünk,konkrétan a játékra költött idő bent kb 1-óra,utána bolt,ha hazajöttünk még játszunk kint kb egy órát,ez attól függ milyen az idő!

Délután kb 3-tól 5-ig játszunk bent,kirakózunk,mondókázunk,építőzünk stb...

Persze ez nem mindíg van így,de velem kb ennyit játszik,a többi idő elmegy főzésre meg takarításra.

2012. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!