Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves gyermeketekkel új...

2,5-3 éves gyermeketekkel új család?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy új párkapcsolat, új házasság alakult ki, netán az új partnernél együtt lakott a gyermeke is? Hogyan reagált a ti gyereketek erre az új helyzetre és ha volt másik gyerek az hogyan fogadta - beleértve téged és a gyermeked?
2012. jan. 24. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kb. 6 éves voltam, mikor apám összejött a későbbi nevelőanyámmal. Tapasztalatom szerint minél kisebb a gyerek, annál könnyebben fogja elfogadni az új partnert. Én legalábbis így voltam. Könnyen ment a barátkozás, semmi gond nem volt.


21L

2012. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, nem mondtam, hogy rögtön össze is költöztünk. (apámnál maradtam, nem anyámnál)
2012. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 24. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
2 és 5 évesek voltak a gyermekeim, amikor új férfi került a családba, elfogadták, szerették, nem volt gond.
2012. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4 éves volt a lányom, amikor kapott egy apukát :)) Előtte nem volt, mert apja elment, lelécelt! :( Én felkészitettem, nem hirtelen jött neki, hogy hopp, itt egy bácsi, aki anyával alszik! Ismerkedtek sokáig, aztán egyszer megkérdzte a lányom hogy "LESZEL AZ APUKÁM?" És azóta imádják egymást, és jön a tesó is!
2012. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jó, öröm pozitívumokat olvasni. Apuka nálunk sem volt, még amikor terhes voltam elhagyott minket és sohasem látta a fiúnkat. Eddig nem nagyom mertem senkivel sem találkozgatni, de valahogy ebből ki kell lépnem és kell egy másik fél. Csak tele vagyok félsszel.
2012. jan. 24. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:

A szüleim 4 éves koromban váltak el. Anyu hamar megismerkedett egy pasival, aki el is jegyezte seperc. Majd egyszer közölte anyuval, hogy válasszon: ő vagy én. Anya szó nélkül kézen fogott és kiment az ajtón. Ezek után jó pár hónapig nem merte bemutatni az új pasiját. Ő egyik nap meló után (egy helyen dolgoztak) nem tágított anyu mellől, eljöttek értem az oviba. Elhiheted, hogy milyen gyomorgörcse volt anyámnak :) Én kézenfogtam a pasit és neki meséltem el, hogy milyen napom volt. Rá kb. fél évre összeházasodtak, de az esküvőjükön már apunak hívtam - én kérdeztem meg, hogy hívhatom-e apunak. Rá fél és 2 és fél évre születtek tesóim. Ahogyan nekem természetes, hogy van két tesóm, apunak az a természetes, hogy 3 gyereke van.


Közben az édesapámnak is lett egy kapcsolata, s bár velük is éltem egy ideig, soha nem gondoltam arra a nőre, mint anyámra (nem is úgy viselkedett), ő is hozott egy gyereket ebbe a kapcsolatba, de vele sem jöttem ki jól soha. Hozzáteszem, ő soha nem úgy állt hozzám, mint "apu", hogy én is az ő gyereke vagyok, hanem úgy, hogy a párja lánya.

2012. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5-dik vagyok. Csak egy jó tanács. Ha valakivel elkezdesz randizni, az elején tudasd vele, hogy gyereked van, és ő az első. Tapasztalatból mondom. Voltak nekem is próbálkozásaim, csalódtam ez miatt már. És a törpédnek mutasd be, játszanak, ne azt lássa majd, hogy a pali csak veled foglalkozik, mert utálni fogja, mert féltékeny lesz, hogy eddig anyuci csak az övé volt, most meg a "bácsi" puszilgatja, pl. Sok sikert, és ne félj, sikerülni fog neked is, mint eddig sok-sok egyedülálló, gyermekét egyedül nevelő nőnek!
2012. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!