Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos kislány elég...

18 hónapos kislány elég ennyit tudnia? (beszéd terén)? Vagy nem?

Figyelt kérdés

apa

hinta

tik tak (óra)

baba

pápá

zsupsz

tánc

nem

anya

mama

papa


Állathangokat utánoz:


hal

macska,

kutya,

rőfi

kigyó

bárány

galamb

auto


Főbb testrészeit meg tudja mutogatni magán

puszit dob ad

átölel

Megismeri magát a tükör


2012. febr. 24. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem lányom ennek negyedét sem mondja es nem aggódom. még anya azt sem mondja.


nem

aha

papa

tiktak

wau wau

és kaka ami az esszes madár.


17 hós de nem fog 1 hónap alatt ennyi mindent megtanulni.

2012. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

hát ez nagyon kevés egy 1,5 éves babának, igen, ez aggodalomra ad okot!


ugye most viccelsz????? a legtöbb 18 hónapos jó ha 10 szót tud!!!

2012. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bőven elég! Bár az én fiam nagyon gyorsan fejlődik beszéd terén, ő ugyanezeket 14 hónaposan tudta, most 16 hónapos, felsorolja az összes családtagot, az összes állatot a könyveiből, dolgokat, fogalmakat, amikkel nap mint nap találkozik és mint egy kis papagáj, bármit mondasz neki, megismétli. Néhány napja pedig kezd 2 szavas mondatokat mondani. De ő tényleg baromira gyorsan fejlődik. Én a minap olvastam egy cikket, pont ezért, hogy mennyi idősen mennyi szót kell tudniuk és azt írták, hogy 18 hónaposan 10 és 30 szó között kell tudniuk. Felismerik, utánozzák az állathangokat, megértik amit mondanak neki. Szóval a kislányod nagyon ügyes!:)
2012. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

csak nme indult be a beszédkészséget ugy értem mondok neki egy szót nem karja utánozni sajnos.....

azt várom hogy mint egy papagáj) képletesen értem visszamondja a szót amit mondok neki... de ez még olyan messze van...

2012. febr. 24. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Határeset.
2012. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos kisfiam egyetlen szót sem tud még, a maga kis babanyelvén beszél egész nap, de csöppet sem aggódok, mert a nagyobbik fiam is csak 2,5 évesen mondta ki az első szavát és kb. fél év alatt behozta a kortársait, mire oviba ment, már jól beszélt.
2012. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

anya, maci, apa, csücs, nem, tente, rossz, mama, baba, cica, Ákos(tesó)


Mutatja a fülét a fogát a szemét és a haját, puszit ad-dob(bár ezt érdekesen puszit ad a tenyerének és oda teszi a szádhoz utána), integet, tükörben mutatja magát és másokat is. 13hónapos csajosom.


2,5éves fiam pedig 18hónaposan nyálzott és nyürrögött, slussz. Most gyönyörűen beszél.


Nagyon ügyes a babád, ne becsüld alá, napok alatt rengeteget tanul. Észre se veszed, és azt látod, hogy 5perc csendet akarsz tőle, mert be sem áll a szája.

2012. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. febr. 25. 07:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyit tudott. Szinte pont ezeket. :)

Aztán 21 hónapos kora után minden nap előjött 2-3 új szó.

Utánozta, amit hallott, vagy magától mondta, amit látott.

2 éves lesz köv. hónapban, már megismétli a szót, amit kérek, persze nem minden sikerül tisztán, érthetően.

Viszont nagyon sokat fejlődött 2 hónap alatt is. Már csak az "r" és az "l" hang hiányzik. A többi megvan. :)

De hát én, telhetetlen anyuka már azt várom, hogy mikor lesz a szavakból legalább egy kis rövid mondat. :-D


Szóval minden oké a kislányoddal!!! Lehet, hogy 1 hónap múlva már azt kívánod, hogy legalább 5 percre legyen csend! :))

2012. febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. febr. 27. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!