Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos kislány beszéde?

17 hónapos kislány beszéde?

Figyelt kérdés

sziasztok nálatok hogy volt a beszédfejlödés? lesz ezekböl egyálatalán mondat valaha is? tényleg lehet egyik napról a másikra szótárrobbanása? mindent megért gyönyörű okos kislány mutogat ezerrel 10 szót használ aztán ennyi....

mikor várható el? mikor lesz ugy hogy azt mondom neki pl Alma --> mondd utánam alma és mondani fogja


akinél alig akart fecsegni a gyereke mikor volátozott meg rohamosan??


2012. febr. 14. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónapos fiú, eddig nagyon el voltam keseredve, mert nálunk is csak mutogatott, persze mindent értett, még az anyát sem mondta, aztán Kb: 8 napja, valami nagy változás történt, egyszer csak elkezdte mondani, hogy nyanya az vagyok én, majd rá egy nappal anya, és most majdnem 40 szónál vagyunk, bár egy-két szót mondott ezekből korábban is, de ha valamit mondok neki, és megkérem hogy mondja, elkezdi utánozni, és utána használja is a megfelelő alkalommal. Pl: tészta- tétta, árnyék -ányék. Meglát valamit ami kék, egyből mondja kék! Szineket is felismeri, csak a többi szint nem ejti ki még érthetően. Az állathangokat, már nagyon rég óta tudta utánozni 14 hónapos volt amikor már sokat utánzott. Szóval a kérdésedre válaszolva, van olyan hogy hirtelen beindul.
2012. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

17-18 hónaposan a fiam úgy kezdte a beszédet, hogy a ma és a vi kezdetű szavakat mondta így. Így a vi volt a villamos, villa, villany stb egyszerre. a Ma-val ugyanez.

Először az apát mondta úgy, hogy aa, majd lett belőle ap, végül api és apa. Az anyát később kezdte, de ezt is úgy, hogy ja, nya, jany, anyi végül anya. Szóval a fiamnál fokozatosabban szerintem kevesen kezdenek beszélni, szó szerint szóról szóra tanult meg. Jöttek az egész szavak (nemcsak az első szótag), majd a két szavas, illetve 3 szavas mondatok. Alig volt két éves, de már 4-5 szavas mondatokat használt, most 26-27 hónaposan meg már olyanokat mond és kérdez, hogy a fülem kettéáll.

A betűk kimondásával is így van, nemcsak az l és r betűket nem tudja még kimondani, de a k=t-vel a g=d-vel. Mostanában kezdi kimondani a k és g hangokat is. Majd egyszer idejében az l és az r is sikerülni fog. :o)

Szóval ne aggódj, különbözőek a gyerekek ebben is, 17 hónaposan pedig a lányod egyáltalán nincs lekésve semmiről. Fél éven belül olyan szépen beszélhet, hogy nem győzöl válaszolgatni neki :o) Nem kell, hogy szótárrobbanása legyen, fokozatosan is elkezdheti.

2012. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!