Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire visel meg egy 3 éves...

Mennyire visel meg egy 3 éves kisgyereket ha, pár hónap után, át kell íratni 1 másik óvodába? Mennyire viseli meg, hogy ott beszokja az óvónőket, és akkor ismét megint másik óvó néniket kell elfogadnia.

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 14:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam megszokja az óvónőket!
2012. febr. 24. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, várok válaszokat én is. Bocs az offért.
2012. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő! Ha nagyon ragaszkodik a megszokott dolgokhoz, idegenektől fél, akkor megviseli. Ha könnyen barátkozik, nem fél új helyeken új emberekkel lenni, könnyen át szokik
2012. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az enyémet borzalmasan megviselné. Szeptemberben kezdte az ovit, az a pár hónap arra jó, hogy kialakul a megszokás, a biztonság érzet, lesznek barátok. Szerintem nem jó ötlet.
2012. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha muszáj megtenned, akkor nincs értelme a kérdésnek. A gyerekek (bár alapvetően ragaszkodnak a megszokotthoz) nagyon rugalmasak, ha érzi rajtad, hogy ennek így kell lennie, simán meg fogja szokni.

Egyébként nyilván személyiségfüggő, ismerek gyerkőcöt, aki 4 éves, és már a 3. oviba jár, de ők folyton költözködtek is, így hozzá volt szokva a változásokhoz.

2012. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy miért kell óvodát váltani, hogy mennyire sikerült már beilleszkednie az előző oviba, és persze függ az adott gyerek személyiségétől is.


Nálunk egy könnyűnek, zökkenőmentesnek nevezhető beszoktatás után olyan dolgok derültek ki az óvodáról, és az ott dolgozó óvónők "nevelési módszereiről", ami miatt nem tudtam már nyugodt szívvel rájuk bízni a fiamat. Mindezek ellenére, bár a fiam viselkedése éppen a rossz módszerek miatt már kezdett aggasztóan megváltozni, (szorongásos tünetei voltak), amikor végül átvittük egy másik oviba, még sokáig emlegette azokat a kis barátait, akiket ott kellett hagynia a régi oviban. Pedig az új ovi igazi paradicsom a régi után, szerető, kedves óvónénikkel, normális gyerekekkel.


Már 2 hónapja az új oviba jár, új barátai is vannak már, de még mindig nem az a régi, vidám kis lurkó, aki akkor volt, amikor beírattam az első óvodába... :(

2012. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretettel fogadják, hamar megszokja. Az én lányomnak a kiscsoportot kellett ismételnie, egy hónapig szomorkodott, most meg arra sem emlékszik, hogy ki volt az első óvónénije (utána el is ment az oviból).
2012. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!