Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyomorhurutos gyermeketeknek...

Gyomorhurutos gyermeketeknek hogyan derült ki a betegsége és hogy gyógyították?

Figyelt kérdés

Három éves kisfiamnak régóta van gyomorproblémája.

Mindig más volt az indok arra hogy miért hányós, de amikor azt megszüntették akkor sem múlt el teljesen a probléma.

Csak feltételezések voltak, de sosem vizsgálták ki.

Decemberben vittük el fizetős ultrahangra, ahol kiderült hogy gyomorhurutos és vékonybél gyulladása van és a gyomra állapotát tekintve már régóta meglehet.

Eddig vártam a gasztro. időpontra, mert 2-3 hónapra tudnak csak adni, de most elfogyott a cérna.

Kímélő kaján van és nem eszik darabosat, de már a kímélő étrend ellenére is képes hányni.

1-2 napig jól van, majd 1-2 napig megint hány és sehova nem lehet vele elindulni.

Így még a darabos elleni idegenkedésével sem tudnak mit kezdeni, mert a fejlesztőben megmondták hogy először a gyomrát kell helyre hozni.

Esetleg tudtok megbízható magán gasztroenterológust ajánlani? Alapos kivizsgálás kéne, de nem tudok horror összeget fizetni.

Gyerekdoki azt mondta, hogy akár helicobacter is okozhatja és járhat savtúltengéssel és hányással.



2012. febr. 24. 13:38
 1/2 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy az orvosok leszokhatnának a pszichézésről, mert ha nem próbálják bemesélni hogy kényeskedik, akkor előbb vittük volna ultrahangra.

Evés után 3 órával a pépes kaját miért hányná ki a gyerek?

Dietetikus is csodálkozott ezen.

Ja, és ez az egész onnan ered, hogy egyszer kihányta az Augmentin szirupot és onnantól már kényeskedik és szórakozik velünk.

2012. febr. 24. 13:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, off


Miért nem kap darabos kaját? Mi az a kímélő étrend pontosan? Semmien vizsgálat nem volt? Allergia sem? mióta tart ez az állapot?


Én 9 éve voltam így, igaz nem hánytam, de gyomorhurutom volt 3 hónapon át, minden kijött belőlem alul és sokat fogytam. Igaz, felnőtt vagyok, meg csak 3 hónap volt, de a lényeg ugyanaz. Először nekem is az idegekre fogták...


A helicobacter tesztre belgyógyász (magán) írt beutalót. Voltam tükrözésen is, soksok laborvizsgálaton és krumpli-répa-alma volt az étrendem.

Calcimuscot iszogattam naponta.


Na hirtelen ennyi. Vidéki vagyok amúgy.


Szerintem először belgyógyászhoz menjetek, ő is tud pár helyre beutalni.

Adogasd neki a Bonolact pro kidjét, ez nagyon jó! Vagy a protexin gyerek változatát. Ez a 2 ár-minőségben nagyon jó és nekem a protexin segített. A fiaim meg a prokidet kapják ha gyomorbajuk van.

2012. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!