Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomat, hogy...

2 éves kislányomat, hogy tudnám megtanítani a délutáni egyedüli alvásra? Bőv lent

Figyelt kérdés
Este már elértem azt pár hete,hogy tejcsi után lefekszik az ágyra Eperke baba mellette azt öleli meg engem :) ,és én simogatom,puszilgatom,és így elalszik.Eddig ez is katasztrófális volt,mert 4 hónapja nem cicil,előtte ,meg csak azon aludt el.Csak most úgy néz ki ,be kell adnom bölcsibe,és nagyon félek,hogy fog aludni.Délután én ülök,az ágy szélén,ő az ölemben,halkan szól a zene,és így alszik el.Általában 5 -10 perc.Régebben ez is hosszadalmasabb volt,de javulunk .Tudom,hogy ezt már az elején elrontottam,de remélem lehet még változtatni rajta.Mert volt,hogy úgy próbálkoztam mint este,besötétítettem ,de csak a játszás menne,és aludni mondja,hogy nem nem.Remélem tudtok segíteni!
2012. febr. 20. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg elszúrtad a legelején, mivel a gyerekek eleve úgy vannak kódolva, hogy ha álmosak, akkor alszanak, mi rontjuk el őket, és mivel ő már hozzászokott ezekhez a rituálékhoz, amik ráadásul nagyon kellemesek, hülye lenne leszokni róla. És valljuk be, mi is így tennénk :) A bölcsi miatt ne aggódj, megtanulja, hogy ott mi a szokás és alkalmazkodni fog, de te erről otthon már nem fogod tudni leszoktatni, vagy csak nagyon nehezen.
2012. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en lanyom delutanonkent mindig ugy alszik el, hogy befektetem magam melle es en is szunyalok egy rovidet, megha csak fel ora is. Mire megebredek, o mar javaban horkol. A bolcsiben valo alvastol en is tartottam. Eleinte melle ultek, dudoltak neki, mire 20-30 perc alatt sikerult elaludnia, amugy ment volna jatszani, mig a tobbi gyerek aludt. Aztan szep lassan, gondolom, hogy latja, hogy a tobbi gyerek is alszik, o is elalszik egyedul. Persze gondolom a faradtsag is kozrejatszik, mert 6.20kor kel es delben ebedelnek es utana alvas. Szeptember ota bolcsis, de egyre jobban alszik bent es egyre kevesbe igenyli, hogy foglalkozzanak vele mig elalszik. Amugy itthon tovabbra is velem alszik el. 2 eves volt decemberben.
2012. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Remélem a bölcsiben megoldódik ez a helyzet akkor.
2012. febr. 21. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!