Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis anyukák, szerintetek az...

Ovis anyukák, szerintetek az óvónők mennyire nézik azt, hogy a gyerekeken milyen ruhák vannak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyire új, divatos, kicsi vagy nagy.

Nem tudom , hogy miért de mostanában folyton ezen gondolkodom, hogy vajon az óvónők mennyire nézik azt, hogy pl.milyen nadrág, szoknya vagy felső van a lányomon, és ha nem tetszik nekik valamiért, akkor talán kibeszélik, hogy nem a legdivatosabb, vagy esetleg láttak rajta egy foltot amit én nem vettem észre....szerintetek?


2012. febr. 20. 13:32
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is, hogy írtatok!

Általában új ruhákra nekünk sincsen pénzünk, én is a teszveszről szoktam rendelni. Van egy nagyobb fiú unokatestvére a lányaimnak, és tőle szoktunk kapni kinőtt ruhákat,én rá szoktam adni a lányomra, nem szakadt, nem foltos.

Sajnos az utóbbi hónapban akkorát nőtt a lányom, hogy egyszerűen kicsi a télikabátja. Van neki egy nagyobb kabátja, ami jövő télre lenne jó, de visszahajtom az ujjat és ráadom most, mert nincsen pénzem erre a kis időre újat venni.

2012. febr. 20. 14:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Bár kicsit off, de kislányom bátyja épp 2évvel idősebb, de én nem adom a hugira a bátyus ruháit. Eladom teszveszen és abból veszem meg a kislányom ruháit.

Egy kislány legyen kislány. És a ruha neve itt annyiban érdekes, hogy sokkal jobb a minősége egy nextnek, mint egy hasonló áron lévő gagyi kínainak, aki a pamutot hírből sem látta.

Nagyobb számú cipőt eszemben sincs ráadni, hogy tönkretegyem a lábát.

Különbözőek vagyunk. És ehhez nem kell gazdagnak vagy jobb módúnak lenni. Szerintem pusztán igényesség kérdése.

2012. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szeptembertől járunk oviba. Többször mondták ősszel a lányomnak, hogy csinos. (Turiból öltöztetem) Aztán egyszer adtam rá egy tiszta fehér vászontunikát, fekete leggingssel (mindegyik turis). Amikor mentem érte, láttam az ovónénin, hogy figyeli a reakciómat, ugyanis a lányom fehér ruhája szürke volt a homokozástól csúzdázástól, gondolom rászólt az ovónéni, hogy vigyázzon a ruhájára, mert hogy én mit fogok szólni, ugyenis az volt a lányom első kérdése, hogy ugye nem baj, hogy koszos lett a ruhám? Én pedig hangosan ezt mondtam a lányomnak: Mit szoktam mondani, ha koszos a ruhád? (Nagyon lesett az ovónéni, és láttam, hogy megkönnyebbül a lányom válaszán) Nem baj, majd kimossa a mosógép.


Szóval nálunk inkább azt figyelték, hogy én mennyire vagyok olyan szülő, akinél nem játszhat a gyerek rendesen, mert figyelni kell a ruhájára. Aztán néztek egy nagyot, amikor mondtam a családlátogatáskor, hogy én bizony turizok, és nem bánom, ha koszos lesz. Nem érdekel, ha a pár száz forintos ruha elszakad, vagy olyan folt lesz rajta, hogy nem jön ki. Gyerek, hadd játszon.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk nem nézik egyáltalán, csak azt hogy a kicsi jól érezze magát benne.

2012. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Jó neked, én hiába mondom a fiamnak, hogy anya igényes szeretne lenni, nem érdekli. Emlékszem, kamasz koromban a 164 cm-es mélységemhez a 40-es lábamra 38-as cipőt húztam, mert ciki volt a nagy láb, nem látszott, csak én éreztem, hogy szorít, de szép voltam legalább :D Kompromisszumot kell tudni kötni a gyerekkel. Semmi baja nem lesz a lábának a kicsivel nagyobb cipőtől, mivel tél van, eleve harisnya+zokni-ban járunk, + kocsival hozom viszem, tehát egy nap kb. fél órát van rajta, ebből 5 percig megy is benne, ettől még nem érzem magam igénytelennek. A gyermekem pedig boldog, nekem ettől nem kell több. Milyen szép is az a gyermek, akinek mindene tökéletes, és gubbaszt egy helyen, savanyú arccal....
2012. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor ez a cipő választás családi szokás:)))))))
2012. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én óvónőként azt nézem max. rossz szemmel, amikor mondjuk decemberben olyan szoknya van a kislányon bent, amiből ha lehajol kint van az egész hátsója...harisnya nuku. Nem is túl szép, nem is túl praktikus, hideg van azért bent is már ehhez. De pl. volt egy kisfiú, akinek van elég sok tesója, többségük lány és télre bentinek a rövidgatyó alá egy piros vastag harisnyát adtak rá (lábfej nélküli, cicagatya). Az egyik lány csúfolta, hogy ez lányos szín...megvédtem, és érveltem, hogy a lány felsője is szürke...tudomásom szerint az sem lányszín...a kisfiú úgy örült. :)

Amíg időjárásnak megfelelő, esztétikus a ruházat, addig mindegy, hogy régi, milyen színű, kopottabb. Szerintem.

23N

2012. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy nem a ruhák márkáját nézik az óvónők, hanem a praktikusságát. Volt rá példa, hogy a 3 éves gyereket farmernadrágban adták be a csoportba. Nagyon csinos és divatos volt, látszott, hogy új, de cseppet sem praktikus, mert ilyen korban még nem tudják olyan sokáig tartani a gyerekek a mosdóban elintézendő dolgaikat. Mire az óvónő vagy a dadus kigombolja a 2-3 gombot, lehúzza a cipzárat, netalántán még a nadrág is passzos, azt is le kell erőltetni a gyerekről, addigra már rég a nadrágba végzi a dolgát és nem a wc-be. És ez nem a gyerek hibája, mert ő szólt, csak éppenséggel idő, mire leveszik róla a nadrágot. Ezzel szemben egy gumis derekú nadrág, ami kevésbé csinos, de könnyen lejön, sokkal jobb megoldás.

Illetve úgy vettem észre, hogy inkább az alapvető dolgokat várják el.Pl.: télen legyen kesztyű, sapka, sál. Nem egy kisgyereket vittek be úgy, hogy nem volt kesztyűje. 3 évesen nem sok mindent lehet csinálni az udvaron kesztyű nélkül, amikor minden csupa hó és bármihez ér a csöppség, az hideg. Egy idő után unalmas lesz és elkezd játszani a hóval, csak 2 percen belül elkezd fázni a keze. A másik dolog, a váltó ruha, amit sokan elfelejtenek, mert egy póló, zokni, bugyi mindig jó, ha a zsákban van, ez is sokaknál elmarad, aztán ha a gyerek beleizzad a vadiúj, márkás pólójába, nem lehet másikat adni rá és megfázik. Vagy apróbb baleseteknél. nincs tartalékbugyi, ez nem igazán szerencsés.


Egyébként az, hogy kit/mit dicsér meg az óvónő, szerintem sok mindentől függ. Amikor a gyerek hetekig szinte ugyanazokban a ruhákban jár és hirtelen bejön egy tarkabarka,virágos ruhában, akkor megdicséri az óvónő, mert látványos a változás. Meg a gyerekek el is szokták újságolni, hogy mit kaptak, sokszor hallani, hogy "Nézd milyen pólóm van..stb"

2012. máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!