Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis anyukák, szerintetek az...

Ovis anyukák, szerintetek az óvónők mennyire nézik azt, hogy a gyerekeken milyen ruhák vannak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyire új, divatos, kicsi vagy nagy.

Nem tudom , hogy miért de mostanában folyton ezen gondolkodom, hogy vajon az óvónők mennyire nézik azt, hogy pl.milyen nadrág, szoknya vagy felső van a lányomon, és ha nem tetszik nekik valamiért, akkor talán kibeszélik, hogy nem a legdivatosabb, vagy esetleg láttak rajta egy foltot amit én nem vettem észre....szerintetek?


2012. febr. 20. 13:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ovis gyerekek anyukái :-)) így szerettem volna megkérdezni:-)
2012. febr. 20. 13:33
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem óvónőfüggő, hanem emberfüggő. Vannak olyan emberek, akik a külsőségeket nézik, de azokkal meg nem kell foglalkozni. Most őszintén.... Ha egy gyerek ruháján van egy folt, az komolyan olyan kiakasztó, hogy ki kell beszélni? Szerintem ne gyárts magadnak problémát. Sőt, szerintem az óvónők nagy része inkább azt díjazza, ha egyszerűbb ruha van a gyereken, amit nem kell félteni.
2012. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy tudják, kik a gazdagabb és kik a szegényebb családok, de nem hinném, hogy emiatt bárki gyerekével máshogy bánnának.


Azt is valószínűnek tartom, hogy minden óvónéninek van kedvence, de ez nem a ruházat alapján dől el, sokkal inkább az alapján, hogy milyen a természete egy gyereknek, és az mennyire áll közel az adott gondozóhoz.

2012. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nézik, van nekik jobb dolguk is.
2012. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam kiválasztott magának egy 2 számmal nagyobb cipőt, és csak abban hajlandó oviba menni.... óvónénik ismerik őt, vannak dilijei,mint a legtöbb 5 évesnek. Senki nem szól le érte, pedig láthatóan nagy rá :D Van olyan ruhája is,ami vadi új, csak az ovis tempera nem jön ki belőle,mégis ráadom. Nem szabad,hogy feszélyezze, hogy vigyázni kell a ruhájára, és óvónénik sem ma kezdték.... :)
2012. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi Óvónők is anyukák vagyunk.És nemtartozunk misem a gazdagok közé!Egyálltalán nem érdekel kin milyen márkás vagy divatos ruha van.De viszont sajnos azért már szólnom kellett,hogy tiszta fehérneműt adjon a gyereknek erre 3.nap is ugyanabban hozzta a kislányt csak kifordítva.Ahol szükség van ruhára beviszem a kinőtteket vagy sok gazdátlan ruha kallódik nállunk évek óta abból adunk mert sajnos vannak akik ennyire rászorúlnak.A gyerekek viszont máshogy élik meg.Pl egy szegényesebben öltözött gyerek nagyon tud irigykedni egy szép pl rózsaszín esetleg hercegnős ruhára,de sokan tisztában vannak vele,hogy ők nem tehetik meg talán ezt kellene figyelembe venni.Játszós ruhának az udvarra pedig jobb a régebbi ruha amit nem sajnálnak a szülők.:)
2012. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy válaszolt és elmondtátok, hogy mit gondoltok!
2012. febr. 20. 13:56
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk észrevettem, hogy Bölcsiben, a gondozónő mindig megdícséri a gyereket, ha olyan ruhában van, ami ilyen natúr színű, hímzett álltokkal, kislányokkal, virágokkal.. Next ruhákat. Viszont ha egy mesefigursá Dora, Minnie, Peppa van rajta, azt nem dícséri meg:) Szóval ha az ő izlésének megfelelően van öltöztetve a gyerek, akkor megdícséri hogy milyen csinos:)

Adok a gyerek ruházkodására. Használtan veszem, de tényleg szép újszerűek, a foltokat mindig sikálom, rengeteg ruhája van, vatera, teszvesz börze, turi, újat nagyon rég vettem, mert a boltban 1500- egy felső, míg a neten börzén 300-500ft. Mindig csinosan megy a lányom, harisnya felső, ruha vagy szoknya, a többiek ált nadrágban vannak. Nekem is feltűnik, hogy azért szebben jár mint a többiek. Első gyerek, senkitől nem kaptunk semmit, szóval nincs az hogy a báttyáról a fiús ruhákat hordaná, vagy két számmal nagyobb lenne hogy majd jó lesz sokáig.

2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőnek nem az a dolga, hogy a gyerekek ruháját vizslassa. Tudod, nem a ruha teszi az embert:)


Ahogy a mi ovinkban néhány gyereket elnézek, meglepődök. Ugyanis vannak,akik nem oviba illő ruhát hordanak, hanem olyat, ami inkább ünneplős, alkalmis. Ez főleg a lányokra igaz.

2012. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%
8! Az én fiam nem azért jár 2 számmal nagyobb cipőben, mert ezt örököltük, és ez van. Menj el a lányoddal üzletbe vásárolni, kíváncsi vagyok rá, milyen zsákmánnyal megy haza. És szerintem egyáltalán nem baj, ha a testvére kinőtt ruháját veszi fel, nálunk nem megy olyan jól a szülőknek, hogy amit kinőttünk, azt kidobjuk. Tulajdonképpen te is ezt csinálod a vaterás meg turis ruhákkal :) Egyébként azt sem értem, miről beszélsz, a ruha márkákkal kapcsolatban, én nem a neve miatt veszem a ruhát, és szerintem a mi óvónéninknek sincs lövése sem róluk. Pedig már több, mint 30 éve óvónő... Minden kisgyermeket a tulajdonságai miatt szeretnek, az egyiket ezért, a másikat azért. Nem is vinném olyan oviba a gyerekeimet, ahol a ruhájukról ítélik meg őket.
2012. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!