Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiket idegesít esetleg?

Akiket idegesít esetleg?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, akinek már az agyára szalad, hogy valamilyen ismerőse, rokona gyerekére állandóan vigyáznia kell(jen)? Azok, akiket valami miatt már bosszant vagy kezd rosszra fordulni a helyzet??

Tudnátok erről pár szót írni?

(Csakhogy értsétek mire is gondolok pontosan- például, hogy már akkor is megkérnek a gyerek felügyeletre, ha nincs is rá okuk,csak épp ne nekik kelljen rá vigyázni)


2012. febr. 20. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Volt ilyen egy idöben, egyik rokon gyerekeire (ráadásul mindig csak úgy, hogy a kettöt egyszerre). Nem is az, hogy mindig nekünk, hanem valakinek, aki épp ráért a családban, vigyázzon rájuk.

Mióta iskolások, ez megszünt.

2012. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Neked is van gyereked, ezért kérnek meg rá, hogy vigyázz az övékére is? Vagy csak úgy?


Én nem vagyok ilyen helyzetben, de az ismeretségi körünkben vannak cifra családok, aki folyton lepasszolja (nagyszülőknek) a gyereket, ha pl. beteg, hogy ne neki kelljen vele vesződnie.

Azt gondolom, tök nagy dolog, ha valaki más gyerekére vigyáz, nem várom el senkitől ezt, és hálás vagyok, ha mégis úgy adódik.


Emberileg annyit gondolok, hogy sajnos sok ember azt engedi meg másokkal szemben, amit azok engednek neki, vagyis ha te nem szólsz, hogy neked ebből eleged van, akkor ki fogják használni a jóhiszeműséged. Ne várj arra, hogy „majd átérzik”, hogy nálad mi a határ, állj a sarkadra, mert igen sok pofátlan és egocentrikus ember van.

2012. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen helyzetben. Akkor még nem volt gyerekem és a szomszédom passzolta le mindig a gyerekét. Egy idő után ez sűrűsödött és kezdett már zavaró lenni, hogy sosem szóltak előre, hanem szinte kész tények elé állítottak, mert nekik valami sűrgős elintéznivalójuk támadt. Aztán besokalltam, és beszóltam, hogy nem nekünk szűlték a gyereket, vannak rá ketten, oldják meg. Csak akkor vagyok hajlandó legközelebb vigyázni rá, ha valami nagy baj történik. Pl: Valamelyikőjüknek kórházba kell menni vagy tényleg fontos elintéznivalójuk van és nem tudják megoldani a gyereket. Azóta nem szólnak hozzám.
2012. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a baj. Ők is ha kell, ha nem hozzák. Persze már mi is utaltunk rá finoman, hogy nem érünk rá állandóan, nem a mi gyerekünk, hát könyörgöm. Nekünk is van magánéletünk. De azt hiszem ezek szerint erélyesebben kell nekik odaszólni, mert ez már kiakasztó.Nem fogják fel, hogy mindennek van határa?
2012. febr. 20. 11:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mások is írhatnak.
2012. febr. 20. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáriszünetben történt,hogy az akkor 4,5 éves fiamhoz,bejelentés,megbeszélés nélkül minden nap járni kezdett hozzánk két gyerek játszani.

Ők 7 évesek voltak,az utcán játszottak,majd mikor a kisfiamat meglátták az udvaron bekéretőztek játszani,eleinte örültem,hogy nem unatkozik a kisfiam,aztán már menetrendszerűen jelentek meg reggelente,egész napos ellátást igényeltek,már kértek enni,kritizálták,ha nem a fogukra valóval kínáltam őket,este már úgy kellett szólnom,hogy mi mennénk fürdeni,aludni,lassan menjenek haza.

A szüleik azt sem tudták egész nap hol van a gyerekük,ha szóltam a gyerekeknek,hogy az anyukájuk biztosan hiányolja őket ha nem mennek haza ebédelni,azt mondták,hogy náluk úgysincs ebéd.


Aztán később hozzájuk csapódott még 3 gyerek...akkor már kezdtem hivatkozni arra,hogy mi nem érünk ma rá.

2012. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3/6-os vagyok. Nyugodtan állítsd le őket, ráadásul Te teszel nekik szivességet. Csak indokolt esetben vigyázol a gyerekükre ha akarsz, de ha nem tudod akkor sem vállalni az se neked okozzon fejfájást. Vannak nagyon pofátlan emberek, ne engedd, hogy kihasználjon. Amióta megmondtam a magamét nem beszélünk egymással, ami nekem egyáltalán nem fáj. Elköltöztünk, lett saját gyermekünk, de még sohasem bíztam a szomszédra, meg senkire. Ameddig tudjuk megoldjuk apukával, ha nem akkor meg a legritkább esetben kérnék meg valakit az ismerőseim köréből. Szerintem ez így normális.
2012. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!

Te már írtál ki régebben egy kérdést ezzel kapcsolatban ugye? Emlékszem rá, nagyon sajnáltalak. Ha nem Te voltál az, akkor ne haragudj, de nagyon hasonlít a sztorid egy másikhoz!


Minden estre nem lennék ilyen helyzetben, mert mindenhogy kellemetlen. Ha nem szólok azért, ha szólok azért. Ördögi kör!

2012. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi harmadszorra is én. Ez az a kérdés. Nagyon hasonlít. :)
2012. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!