Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen eleven a kétéves...

Miért ilyen eleven a kétéves fiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és egy hónapos, néha az őrületbe hajszol a "rosszalkodásaival". Általában minden nap eleven, de vannak napok, mikor a sírás kerülget már tehetetlenségemben, mert nem tudok rá hatni sehogy sem. Leírom a napirendünket. Felkelünk kb.-kor, iszunk tápit, ágyazunk, mosakodunk, felöltözünk, aztán visszük a kutyust sétálni. Hazaértünk, kb.11 óra, főzök, közben és főzé után játszunk. Majd 1 órakor ebédelünk, aztán alszunk, ami mostanában nehezebben megy. Ma másfél órát altattam. Mikor éppen főzök és kicsit egyedül kell játszania, hisztizni vagy rosszalkodni kezd. Konyhaszekrény kipakolása, hifi szekrény kipakolása, kézmosás a wc-ben, sötétben egyedül (természetesen úszik a wc a vízben), kutyus ijesztegetése bébitaxival. vagy éppen felmászik magas helyekre. Ezt mind tudja, hogy nem szabad egyedül csinálnia, mégis csinálja, ha tízszer rászólok akkor is. Ő nem áll meg akkor sem, ha felemelem a hangom és követelem, hogy fogadon szót nekem. -.- Már néha annyira kiborulok, hogy elsírom magam. Ritka az ilyen, de megesik. Annyira pörgős gyerek, szinte nem bírok lépést tartani vele. Elkezdünk valamivel játszani, 2 perc után belekezd másba, majd másba és másba. vagy elmegy csintalankodni és csak nevet, ha rászólok. Vagy mondja: Nem szól, Anya! :) Éjszaka többször felébred, inni kér, vagy tejcit(tápszert). 5-kor megy el Apa dolgozni, akkor meg fel akar kelni, mintha már reggel lenne. Estére olyan fáradt vagyok, mint a hulla. Segítségem nincs, sajna. Se nagyi, se más! Segítsetek légyszi, mivel tudnám lekötni a figyelmét illetve mit csináljak, hogy szót fogadjon nekünk. :(
2012. febr. 18. 15:09
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Édes, kis drága..remélem emlékezni fogunk ezekre örökre :))
2012. febr. 22. 14:36
 22/23 anonim ***** válasza:
De jókat derültem. Nekem még csak 8 hós a fiam, de ezeket olvasva már előre rettegek. ;)
2012. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Sziasztok sorstarsak! En vagyok az orr-galacsinokat gyarto, macskalobalo, vetkozo, nem alvo turbo Manci anyukaja. Jokat derultem megint, konnyem is kicsorgott. Ilyenkor azert megnyugodom egy kicsit, hogy nem csak nalunk van orultek haza:-))) Es mi jon meg ezutan? Ma a lelkem soprogetett, utana a lapatot beleszorta a szemetesben levo zacsiba es ezek utan a zacsit kiszedte a szemetesbol, hogy "kozelebbrol" is megnezze mi van benne. Mondanom sem kell, hogy az osszesoport szemet megint a foldon landolt, de legalabb segitett a draga. Imadja sutyiban megkaparintani a sudocremes dobozt es ha nem veszem eszre idoben, akkor mar csak azt latom, hogy nyakig kremes. Ma is csukloig olyan lett, aztan ugralt meztelenul az agyon (eppen furdes utan probaltam volna feloltoztetni) es mondogatta: szeret krem, enyem krem, megyek haza, szatyorral, krem haza:-))))) Azt hittem megzabalom. Vagy mikor megkaparintja a telomat es atszellemult keppel magyaraz bele: szia, hova mesz? :-)) Ilyenkor azt is elfelejtem, hogy 2 perce epp a bilit rakta a fejere, amiben szerencsere nem volt semmi.
2012. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!