Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartós beteg gyermek utazási...

Tartós beteg gyermek utazási kedvezményre jogosító kártyáját helyközi buszon (városon belűl) valóban nem lehet használni, csak bérletkedvezményre jogosít?

Figyelt kérdés
A buszsofőr azt mondta ő még ilyen kártyát nem is látott soha,nem érti mit akarok vele.
2012. febr. 12. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk is van ilyen kártyánk, mert a fiam tartósan beteg. Helyközi buszon használjuk, hisz azzal megyünk vele suliba. Nekünk csak a diákigazolványa mellé van berakva. Ha a fiammal utazom, akkor nekem sem kell buszjegyet vennem. De csak akkor ha ő velem van.
2012. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy lehet.

Én a barátnőm fiát vittem haza, akinek van ilyen igazolványa, és 90% jegyet vettem magamnak, neki meg alapból nem kellet mert még nincs 6 éves

2012. febr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy lehet, a fiam lisztérzékeny, van ilyen kártyánk, bár még nem használtuk, de utánaérdeklődtünk. A szomszédom kislánaa is tartósan beteg, ők is ingyen utaznak a városi buszon, a gyerek plusz a kísérő.
2012. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hatósági igazolványról van szó,akkor az a tulajdonosát és plusz egy személyt helyi járatokon ingyenes utazásra jogosítja, helyközi járatokon és vonaton pedig 90%-os kedvezményre.

A MÁK honlapján utána is lehet olvasni.


Hol él az a sofőr, hogy még nem is látott ilyen igazolványt? Neki ismernie kellene.

2012. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!