Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves fiúcska alvászavarában,...

2éves fiúcska alvászavarában, cumi függőségében valami jó praktika?

Figyelt kérdés

Már teljesen kétségbeestem, nem tudom mit tegyek.

Napirendünk kialakult, délutáni alvás is van. Este kb 9 körül fekszünk le. Én vele alszom (sajnos szülés óta nem tudok a franciaágyunkon aludni). Ég egy picike világítás, de éppen hogy csak lássak.

Teával alszik el. próbáltam nem adni, de hörgős dührohamos üvöltés és csapkodás a vége.

Kis üveg cumi-tea, és így alszik el. Kb 2 óra múlva felébred, és követeli a teát. Nem adok neki ismét nekizendít. Az üvegben ekkor már pár cent van, tehát nem tömöm teli teával. Úgy érzem nem a tea hiányzik neki, hanem az üveg. Ehhez hozzájön az is, hogy többször felkel, és csak úgy eldől. Feszeng, többször leesik az ágyról. Éjjel van hogy 5-6 alkalommal is kel.

Nem tudom mit tegyek. :( Már az apukát is megviseli hogy nem tudja magát kipihenni. Én nem számítok.

Hogy szoktassam le a teáról? De előbb mit tegyek, hogy egyáltalán végigaludja az éjszakákat?


2012. febr. 9. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia először is szerintem borzasztó rossz döntés volt, hogy teával altatod...tönkre megy a foga a babának, arról nem beszélve, hogy mindannyian fáradtak vagytok. Nem lehet véletlenül, hogy éhes a gyerek? Este mikor vacsiztok? Mit eszik? A dührohamok ahogy írtad az nem más mint hiszti...el van kapatva. Ezt nem azért írom mert rossz indulatú vagyok ne értsd félre nekem is három baba csupán tapasztalat...a legegyszerűbben úgy tudod leszokatni a teáról meg egyáltalán a cumisüvegről, hogy egyszerűen elveszed tőle, meg kell mondani neki, hogy járt a cumimanó

aki elvitte és cserébe visz neki helyette ajándékot...a hisztit meg ne engedd mert nagyon a fejedre fog nőni...

2012. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek az előz hozzászólóval, hogy az első hogy mikor és mit, mennyit vacsizik, mert ez olyan mintha éhes lenne...

ha nem, akkor én megpróbálnék neki vizet adni. Pár napig már du. elkezdeném neki mondogatni, hogy este már csak víz van, mert nem jó a babáknak a szörpi, meg a tea, hogy készüljön rá, tudja, mert mikor majd őrjöng, úgysem figyel oda a magyarázatodra, viszont 2 évesen ezt már felfogják. próbálj kitartani, tuti eltart pár napig, de ha következetes vagy, és nem érzi rajtad a megingást, abbahagyja.

A másik, hogy úgy érted az együttalvást, hogy egy ágyban alszotok? Lehet pont Te zavarod őt a nyugodt alvásban most már...a tea után ezt is el kellene kezdeni leépíteni, mert senki nem tud így pihenni, és a házasságodnak se biztos hogy jó így...ezt tényleg csak jószándékúlag írom, mert nálunk is ez volt...:-/ de szerencsére mostmár rendben vagyunk...Minden jót!

2012. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már.......cs....hetem, igen tudom, nehéz lesz a teáról leszoktatni...

7-8 felé eszik, 9-kor már alszunk. Azért alszok vele, mert mióta terhes lettem és megszültem, egyszerűen nem tudok a franciaágyon aludni,úgy kell kiskanállal leszedni magam róla reggelente, tudom nem így kéne, de nincs pénzünk most egy 160*160-as matracra. :(

2012. febr. 10. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

második vagyok.

hát ja, sokmindent elszúr az ember, én se panaszkodhatok asszem..:-DDD

Amúgy érdekes amit írsz, hogy mióta megszültél nem tudsz aludni a régi ágyon, mert én is dettó így vagyok, de kb. fél éves kora visszamentem, mert gáz volt a pasival :-)))), nem bírta az egyedüllétet. Nekem még az is nagy gondom, hogy egyszerűen szülés óta "anya üzemmódban" alszom, vagyis egyet szusszan Mancikám, és fennt vagyok, és ez mindenre kiterjed, így gyakorlatilag másfél éve nem alszom 3 órát egyben, de gondolom Te pláne..:-((

bocs, ez off volt.


Amúgy nem nagyon száraz a levegő, és kiszárad a torka??

2012. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még az jutott az eszembe, hogy ugye nem sima teát adsz neki? mert ugye abban koffein van, lehet az is hat rá...
2012. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!