Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kezeli a dac...

Hogyan lehet kezeli a dac korszakot, hogy a gyerek lelke ne sérüljön?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom, eddig nem voltak vele nevelési gondok, pár hete azonban rá sem lehet ismerni, nem fogad szót, sőt meg sem hallja amit mondok neki, visszabeszél és verekszik. Ha elkezd hisztizni akkor toporzékol, ordít teljesen kikel magából míg el nem éri amit akar. Nagyon fogytán van a türelmem, tanácstalan vagyok. Ha hagyom, hogy hisztizzen és nem veszek tudomást róla félek, hogy nehogy rossz irányba neveljem és úgy érezze, hogy nem foglalkozom vele:(
2012. febr. 9. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindig megszeretgetem őket. Meg tereld el valamivel a figyelmét. Pl.: ott egy repülő. Látod azt a kutyát. Vagy hogy csinál a cica, szamár, ló meg ilyesmi. Sok kitartás kell hozzá, de beválik. Három gyerekem van egyik sem lett hisztis, nagyon kiegyensúlyozottak. Hajrá :)
2012. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, megpróbálom, bár néha már úgy érzem csődöt mondok, mert kezdek türelmetlen lenni, közben pedig tartok attól, hogy ezzel a kislányomnak ártok. Én nagyon kiegyensúlyozott gyerek voltam és szeretné ha ő is az lenne.Rettentő akaratos gyerek.
2012. febr. 9. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ugyanilyen hisztis és akaratos most. Ő is 2 és fél éves. Sok mindent kipróbáltam, és rájöttem hogy nálunk SEMMI nem használ. Szóval tényleg csak szeretettel tudom lenyugtatni, ahogy az előző írta. Mostanában inkább megszeretgetem, akkor is ha megüt. Sokkal jobb a hatás, ő is megnyugszik, én sem leszek ideges. Azzal nyugtatom magam, hogy ez egy állapot, nem lesz örökké ilyen kis ördög. Ezt valahogy túl kell élni, és így jobb mindkettőnknek, ha nyugalom van, mintha feszültek lennénk mindketten.
2012. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is a szeretgetést és afigyelemelvonást tudom ajánlani,volt amikor hatott nála,hogy othagytam a visitott és nem leehtett vele kommunikálni.ez hatott nála,most 3 éves és már ilyen ugyan nincs,de sokat duzzog és hangosan magyarát,hogy ki mit csináljon,aztán ha persze nem patttanunk akkor ú de mérges vagyok mondja és elkezd duzzogni,olyan édes,hogy ilyenkor oda megyek és jol megdögönyözöm,őpersze jót nevet és már tényleg nem is mérges.
2012. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat akkor megpróbálom a szeretgetős figyelemelterelős taktikát a hisztire, remélem sikerül amint van változás meg is írom:)
2012. febr. 9. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túl nagy feneket keríteni a hisztizésnek. Magyarán mondva le kell tojni. Csak ne húzd fel magad. Megvárod, amíg abbahagyja, addig csinálsz valami mást. Persze nem mindegy, miért hisztizik. Ha álmos, éhes, vagy csak arra van szüksége, hogy vele foglalkozzanak, azt nem is nevezném hisztinek. Ilyenkor egyszerűen meg kell neki adni, mire szüksége van.
2012. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A dackorszakos hiszti más, minta szokásos, aminek van oka. Ez utóbbinál lehet segíteni, ha fáradt akkor lenyugtatni, figyelmet elterelni, stb.

A dackorszakos hisztire - legalábbis nálunk az volt a jellemző - hogy a gyerkőc se tudta hogy mit akart, de bömbölt miatta. Egy példa, készültünk át az unokatesójához játszani:

-Anya, vihetem a kis zsiráfokat?

-Igen.

-DE NEM AKAROOOOOM...NEEEEEEM...NEEEEEEM AAAAKAAAROOOOOOM...(sikoltozás + földön fekve vonaglás 20 percig)


Ezek után amikor azt olvastam egy nevelési tanácsokkal foglalkozó könyvben, hogy helyes kommunikációval elkerülhető a hiszti, széttéptem. Mondjuk nem ez volt az egyetlen baromság benne.


A dackorszakos hisztire egy jó megoldás van: ha beveszel egy marék lesz.rom tablettát. Volt anyuka aki azt mondta, hogy addig amíg a gyerek a földön fetrengett magán kívül, addig leült a járda szélére. szép nyugodtan megvárta amíg elmúlik - ilyenkor úgysem lehet velük értelmesen kommunikálni - majd utána hazamentek. Az egyetlen baj ezzel, hogy ha nyilvánosan történik, akkor egyből odaugrik egy rakás önkéntes nevelési tanácsadó, az egyik almát nyújt a gyereknek, de az nem is lát szinte úgy tombol, a másik közli hogy verjek a fenekére, stb.

2012. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Ma a könyvtárban: lányom kedvéért mentünk, szülinapja van. Amint lecuccoltunk a ruhatárban, nem akart tovább jönni. Mondtam neki szép szóval, hogy ez egy ruhatár, itt nem lehet futkározni blablabla. Nem használt, felvettem, kivittem, gondoltam, lerakom egy csendes sarokba és megnyugtatom (ha tudom). Jön az önkéntes nevelési tanácsadó (60 körüli hölgy), gyerek üvölt a kezemben, ő meg: jaaaj szegéényke, nyugodtan tegye le, anyuka.... Na itt hagytam faképnél, mert ez csak ront a helyzeten. Végül észrevette a farsangi dekorációt a gyerekkönyvtárban, na utána meg hazaindulni nem akart még 2 óra múlva sem :)
2012. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!