Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam összesen 5...

20 hónapos kisfiam összesen 5 szót használ, hónapok óta. Nem fejlődik a beszéde. Mindent megért és elmutogat. Most már nagyon aggódom, rengeteget énekelek neki, mondókázunk, mesélünk első perctől kezdve, de nem akar beszélni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Várj. :)

Azzal talán lehet lendíteni a dolgon, ha "nem érted meg", mit mutogat. Hogy rá legyen kényszerítve a szóbeli kommunikációra.

2012. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az én kislányom is ennyi idős, és Ő még nem is használ szavakat.

persze apa, anya, vau-vau, még pár ilyen de szerintem ez nem kifejezetten rendes beszéd.

én is aggódom néha, főleg amikor itt olyanokat olvasok, hogy más ekkora gyereke már majdhogynem leérettségizett!

a védőnénink azt mondta, hogy ez teljesen olyan, mint a mozgásfejlődés, eltérő ütemben megy.

szerintem légy türelmes, egyszer majdcsak elkezdenek beszélni.

:)

2012. febr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyszeru. ha erdeklik az autok, akkor menjetek ki es vegyetek autos jatekkartyat, kb 400 ft barmelyik jatekboltban, mondoasd neki a markakat, azonnal vagni fogja, aztan menjetek setalni ha vege a honak, mutasd meg neki a jeleket, csodalkozni fogsz milyen gyorsan megjegyzi, utana bovitsd es nezzetek a youtube-on autos kicsi meseket, emeld ki amit a mesehosok mondanak, ha vicces, vagy erdekes, ha szereti, nezzetek meg tobbszor, mondani fogja veluk, vagy kis dallamokat ami nem unalmas, vagy ugyanigy, ha peldaul nem az autokat, hanem az allatokat szereti, nezzetek termeszetfilmeket, magyarazz neki, vegyetek kisallatfigurakat, kezdd el a mondatokat v szavakat eloszor es hagyd hogy befejezze...mondokakkal ugyanez, az utolso szavakat hagyd h o mondja...ilyesmi...figyeld mi erdekli es onnan epitds fel...
2012. febr. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél. Beszélj hozzá sokat, de ne erőltesd a dolgot, és semmiképp ne tanítgasd! Ha 3 éves koráig nem kezd el beszélni, akkor kell szakemberhez fordulni, de akkor sem biztos, hogy baj van.
2012. febr. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent elmondtak. Nem egyformák a gyerekek, nem szabad összehasonlítani őket. Ráadásul a fiúk általában később kezdik a beszédet, mint a lányok. Ahogy már írták is, 3 éves koráig kell elkezdenie beszélni, ha addig sem történik meg, akkor érdemes szakemberhez fordulni, addig tök fölösleges. Az ilyen gyerkőcökkel az szokott lenni, hogy egyszer csak mondatokban indul el a beszédfejlődése. Nyugi, semmi baja, és legyél kicsit türelmesebb!

(Szomszéd kisfiú 3 héttel fiatalabb, mint az én kisfiam, és mindig nagyon "le volt maradva" az enyémhez képest - azért írom így idézőjelbe, mert tök normálisan fejlődött, az enyém volt extrémen hamar beszélő. Most 28 hónapos a kisfiam, és már nagyon szépen beszél a szomszéd kisfiú is, több szavas mondatokat mond ő is. Szóval nyugi, nem vagytok elkésve!)

2012. febr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22 hónapos koráig volt ugyanígy, 5 szót használt összesen hónapokon keresztül. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra elkezdett mindent utánunk mondani, 2 éves korára 2 szót már össze tudott rakni. Szóval sokáig nem történt semmi a beszédfejlődésben, aztán hirtelen megindult és pár hónap alatt már rövid mondatokat mondott. Szóval ne aggódj!
2012. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom dettó, csak ő már 25 hónapos...

Én még várok az aggódással :)

2012. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2 éves múlt novemberben a kisfiam, azaz 27 hónapos.

20 hónaposan használt kb. 10-15 szót és vagy 50 féle hangot. Ez ment hónapokig, a hangokat bővítette, de ennyi. Megértett mindent, elmagyarázott mindent, de nem beszélt. Pedig mi is beszéltünk hozzá sokat, mondókázunk, énekelünk, mesét olvasunk, mesélünk, mindent, ami a nagy könyvben meg van írva, bár én inkább az indirekt tanítás híve vagyok.

Aztán most 1 hetet kórházban voltunk, nem mehetett ki a szobából, kb. egy fél méterszer 2,5 méteres terület volt szabad két ágy között, ahol mozoghatott, ameddig az infúzió madzagja elért. Kb. a 4. napon elkezdett 1-10-ig "számolni", pontosabban sorolni a számokat, közölte, hogy ő fiú, én lány vagyok, mondja magára, hogy én, hogy enyém, engem, felsorolja a testrészeit. És mindezt reggel fél 6-kor, miközben a hasamon üldögélt, nekitámaszkodva a lábamnak, és vártuk, hogy lefolyjon az intravénás antibiotikum. Mondjuk én eddig se aggodalmaskodtam annyira, inkább nála hangképzési probléma van egy szerencsétlen balesetből kifolyólag.

Szóval summa summárom a gyerekek hihetetlenek! Ha megért mindent, használ néhány szót, akkor csak türelem.

2012. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat. Igyekszem türelmes lenni.
2012. febr. 5. 14:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi már 27 hónaposak múltunk,és körülöttünk szintén mindenki ledoktorált..:)Igaz,ők ikrek,és fiúk,mégis nagyon idegesített,jó lett volna már velük értelmesen elkommunikálgatni,abban a kis időben,amit otthon töltök még velük:( Az egyik faim a napokban kezdett el pöntyögni,hatalmas örömünkre.Eddigi szókincse kimerült abban,hogy "apa,mama,tütü,kuku",pár napja mondta h "jön mama,hozza apa,labdázzunk,elkaptam".Remélem ez már a fény az alagút végén.A másik fiam még mindig nem mond semmit,de tudom h ő is fogja,ha látja h a tesó is beszél.Tudom,milyen rossz érzés,de türelemmel kell lenni,mást nem tudsz tenni.
2012. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!