Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda, és a glutén mentes...

Óvoda, és a glutén mentes diéta viszonya?

Figyelt kérdés
gondom a következő az 5éves kislányom középső csoportos, lisztérzékeny és az ovoda és az önkormányzat nem tudja vállalni az étkeztetést (4 kiskorú gyermekünk van és így még ingyenesnek is kellene ,hogy legyen) az intézménybe én hordom a kis lánynak a tízórait, ebédet,uzsonnát, ha véletlenül nem tudok elkészülni az ebéddel akkor délben el hozom haza a kis lányt. A fő óvó nő több alkalommal megjegyezte ,hogy egész napos az ovi ! Ha egész napos akkor nem az intézmény feladata volna a gyerekek étkeztetése? 60 fős közösségbe ,hogyan hordhatom én a gyermekemnek a kaját? Mi volna az ANTSZ véleménye erről az ügyről? milyen szervtől tudnék segítséget kérni? Nekem ez az ügy nagyon ellent mondásosnak tűnik!
2012. jan. 31. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Véletlenül az elküldésre mentem.


Szóval azt hiszem, hogy a mi önkormányzatunk rendeletében van ez bent, hogy biztosítani kell a speciális étkeztetést, orvosi igazolás ellenében. Bocsi, bár én azért elmennék az önkormányzathoz, nem hiszem, hogy csak egy gyerek van a környéken, aki valamilyen ételre allergiás.

2012. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem falusi óvodába jár. Ő sem ehet mindenfélét, de mivel az oviban van a konyha, ezért megoldják. Ugyanazt eszi mint a többiek, csak esetleg nincs benne az amit Ő nem ehet. Pedig ebben az évben egyedül van ilyen problémás gyerekként. De nagyon megértők, és odafigyelnek rá.

Akkor ezek szerint nem ez a hozzáállás az általános.

2012. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de az ovinak biztosítania kell az étkeztetést, főleg hogy már kötelező oviba járni (legalábbis heteken belül az lesz). Az ÁNTSZ soha nem adott ki olyan rendelkezést, hogy a szülő nem vihet be a gyerekének ennivalót, ezt valaki kitalálta. Ha másra nem, az egyenlő bánásmód törvényére hivatkozva verni kell az asztalt, hogy oldja meg valahogy az ovi a problémádat (a gyereket semmilyen módon nem lehet megkülönböztetni a többitől - betegségre való tekintettel sem). Hová jártok gondozásra? Ott nem adnak igazolást?
2012. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!