Ti beadattátok a kullancs (lyme-kór) elleni védőoltást a gyereketeknek?
Na akkor öntsünk most tiszta vizet a pohárba: a Lyme-kór ellen nincs védőoltás, de gyógyítható (unokaöcsémnek is volt, ez az, aminek egyik feltűnő jele a nagy piros karika a csípés körül). Ez egy bakteriális fertőzés, s mint olyan, antibiotikummal gyógyítható.
Az oltás a kullancsok által terjesztett vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás ellen van. Ezekből is ki lehet gyógyulni, de gyakori a maradandó károsodás – ezért helyezik a hangsúlyt a megelőzésre, tehát az oltásra.
10 válaszoló vagyok, olvasd el világos leA járványos agyhártyagyulladás elleni védőoltás (Meningitec, Menjugate)
A Neisseria meningitidis nevű baktériumnak több csoportja ismert. A baktérium cseppfertőzéssel terjed, közösségben fertőződhetnek vele a gyermekek.
A fertőzés súlyos következménye lehet az agyhártyagyulladás, mely hosszas kórházi kezeléssel járhat együtt. Az oltás három részből áll.
További információk: [link]
Kullancs okozta agyvelőgyulladás elleni védőoltás (Encepur/FSME-Immun)
A hazai erdőkben, mezőkön találkozhatunk olyan kullancsokkal is, melyek hordozzák az agyvelőgyulladást okozó kórokozót. Ez viszonylag ritka, de a betegség nagyon súlyos lehet, tartós kórházi kezeléshez vezethet. Azoknak a gyerekeknek, akik olyan területen élnek, vagy olyan területre mennek (pl. nyaralni, táborozni), ahol ezek a kullancsok élnek, javasolt beadni az oltást. A teljes védettséghez 3 oltás szükséges, ezért érdemes idejében, 1 évvel előbb elkezdeni az oltásokat.
Fontos tudni, hogy ez az oltás a Lyme-kór ellen semmilyen védelmet nem ad, az védőoltással nem előzhető meg.
sz:
Köszönöm szépen!
Akkor azt hiszem hogy az oltás mellet döntünk.
3. válaszoló vagyok. Bocsánat, azt nem írtam, hogy a Lyme-kórt, -ha időben észre veszik- akkor kezelni lehet! Sajnos elég súlyos következménye lehet, pl. bénulás. :( Ha kullancsot találunk magunkban, azonnal ki kell venni, és azonnal orvoshoz kell fordulni,a kullancsot vinni bevizsgálásra, még akkor is, ha be van oltva az illető! Sajnos egyre gyakori a Lyme-kórt terjesztő kullancs, így időben orvoshoz kell fordulni, ha észre vesszük magunkon ezt a vérszívó kis állatkát, ami nagy galibát is tud okozni. Éppenséggel nem ártunk vele persze, ha beoltatjuk magunkat, mert az is véd ugyan, a lényeg, hogy ha észre vettünk magunkon egy kullancsot, azonnal ki kell venni, és orvoshoz kell fordulni!
Más: Meningitec oltást beadattam, a kötelezőkön kívül, plusz Rota ellenit is, bárányhimlő ellenit is--> (bár ezt lehet nem kellett volna, de orvosunk beszélt rá).
Mindenki vigyázzon magára, nézze és nézesse meg magát alaposan egy kirándulás után! Jó egészséget kívánok Nektek!
Köszönöm mindenkinek!
Én a kötelezőkön kívül eddig csak a meningitist és a pneomococcust adattam be, meg szerintem akkor a kullancs ellenit fogjuk.
Nyugodtan adasd be a kullancs ellenit, mi már tavalyelőtt nyáron megkaptuk a másodikat. Jobbanmondva a férjem és a lányom - engem nem szeretnek a kullancsok :).
Semmi baja nem lett a lányomnak, és mellékhatásra sem emlékszem.
Nálunk káb 6-7 hónapos volt, amikor az udvarunkon a nagy plád közepén "napoztattam", és este a kis térdhajlatában ott volt a fránya dög. Azonnal hívtam a doktornőt, de azt mondta (ez kb. szeptemberben lehetett), hogy egy éves kora után tehát következő tavasszal beadja az oltást.
Azóta is többször volt benne, még lyme-kórral fertőzött nem volt, viszont anyósom már igen a saját kertjükben szedte össze, ahol sokat vagyunk mi is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!